Keturi mėnesiai už grotų ir 5 400 eurų „premija“

2020-02-02, Vidas Kalinauskis
pixabay.com iliustracija
pixabay.com iliustracija

Tiek ne kartą anksčiau jau teistam Pagėgių savivaldybės gyventojui A. Č. kainavo pasivažinėjimas neblaiviam pažįstamos moters automobiliu. Šis vyriškis naktį, apie 2 val. 50 min.,  sustabdžiusiems policijos pareigūnams paaiškino, kad važiuoja pirkti alkoholinių gėrimų...

A. Č. kaltu prisipažino ir paaiškino, kad būdamas neblaivus vairavo L. Č. 

priklausantį automobilį. Vairuotojo pažymėjimo niekada nebuvo įgijęs, bet vairuoti automobilį moka. 2019 metų rugpjūčio 28-osios vakarą jis gėrė įvairius alkoholinius gėrimus, tai yra degtinę, alų, šampaną. Pas L. Č. atėjo jau būdamas neblaivus ir su ja dar gėrė... Baigėsi alkoholis, bet norėjosi dar išgerti, todėl jis L. Č. automobiliu išvažiavo pirkti alkoholio. Nespėjo įvažiuoti į kelią, kai jį sustabdė policijos pareigūnai.

Automobilio savininkė, liudytoja šioje byloje tapusi L. Č. ikiteisminio tyrimo metu parodė, kad automobilis priklauso jai. Pirkusi jį daugiau nei prieš dvejus metus, yra 2008 m. gamybos, mokėjo 6 400 eurų. Dabar automobilį įvertino 5 400 eurų. Minėtą vakarą, apie 22 val. 30 min., kartu su draugėmis buvo savo namo kieme, sėdėjo, kalbėjosi ir vartojo alkoholinius gėrimus. Tuo metu nuo kelio išgirdo šaukiant vyriškio balsą „Ar turite vandens?“. Į kiemą netrukus įvažiavo dviračiu A. Č.. Jis buvo jau stipriai girtas, svirduliavo, kalbėjo nerišliai. Su juo buvo dar kažkoks nepažįstamas vyriškis, bet pastarasis pabuvo labai trumpai.

A. Č. prisėdo prie jų, iš kuprinės išsitraukė butelį stipraus alaus ir gėrė. Ji su draugėmis dar šiek tiek irgi pasėdėjo, išgėrė. Maždaug apie 23 val.10 min. ji nuėjo į namus, o draugės ir A. Č. liko sėdėti kieme.

Kitą dieną draugės automobilio savininkei pasakojo, kad jie visi kartu išėjo iš jos kiemo gal apie vidurnaktį. Mat apie 9 val. atsikėlusi ir išėjusi į kiemą pastebėjo, kad nebėra jos automobilio. Išvakarėse automobilis buvo neužrakintas, rakteliai palikti prie pavarų svirties, automobilio dokumentai - daiktadėžėje.

Pamačius, kad nėra automobilio, iškart kilo įtarimas, kad jį galėjo paimti A. Č., todėl moteris pranešė policijai apie automobilio vagystę. Ji neleido A. Č. naudotis automobiliu. A. Č. jos mašinos nesugadino, kaltinamajam pretenzijų neturėjo.

Iš Tauragės AVPK Pagėgių policijos komisariato tyrėjo D. J. tarnybinio pranešimo buvo matyti, kad 2019-08-29, apie 2 val. 50 min., patruliuojant pagal nustatytą maršrutą Pagėgių savivaldybėje, pastebėtas iš kiemo išvažiuojantis automobilis, kurio vairuotojas, pamatęs tarnybinį automobilį, užgesino šviesas ir pradėjo važiuoti atbulas. Važiuodamas atbuline eiga automobilis užgeso, po to vėl buvo iš naujo užvestas ir pradėjo važiuoti į priekį. Įjungus mėlynos-raudonos spalvos švyturėlius bei garsinį signalą automobilis sustabdytas. Automobilį vairavo A. Č., kuriam nustatytas 2,86 promilės neblaivumas. Praėjus 27 minutėms jam nustatytas 2,82 promilės neblaivumas.

Tauragės apylinkės teismo teisėja Vida Butanavičiūtė skyrė A. Č. keturis mėnesius laisvės atėmimo. Prie ankstesniu nuosprendžiu paskirtos ir neatliktos bausmės dalies pridėta ir ši bausmė, tad galutinė bausmė – laisvės atėmimas vieneriems metams. Bausmę paskirta atlikti pataisos namuose.

Skirta ir baudžiamojo poveikio priemonė – trejiems metams uždrausta vairuoti kelių transporto priemones.

Taip pat nuspręsta konfiskuoti iš nuteistojo 5 400 eurų - automobilio vertę atitinkančią pinigų sumą.

Nuosprendis jau įsiteisėjo.


Straipsnio komentarai

..2020-02-02
keista istorija. policija sustabdė mašiną išvažiuojačią iš kiemo.Ar tai vyko tame pačiame namo kieme, kur buvo ir girtaujama. Ar čia privatus namas ar daugiabutis namas? Nu jeigu tai privati teritorija. Mašina brangoka. Nežinosi gal kokia Lexus, Acura, Infiniti, tt. Gal mašina kažkuom ypatinga? Nu gal tarnybinė, operatyvinė, žinybinė, karinė, tt.. Jugi turėtų konfiskuoti transporto priemonę, ne pinigus, kurių turbūt nėra tose kišenėse. Tai yra su neužgyjančiomis ronomis yra konstruojami druskų barstytuvai ateitininkystėms, kur galima periminėti turtą per antstoličnaja. Pas kryžiuočius ir buožes šitoms karčioms pragaro šaknų ugnims yra labai didelės priklausomybės. Bet tame ir esmė kad "gyvieji" tiesiogiai su tuo nelabai ir susiduria. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar skiepysitės vakcina nuo COVID-19?