Orai: savaitgalį – žiemiški karščiai, po jų – prisiminsime žiemą

2020-02-01
Darutė Lukošienė | Gismeteo.lt skaitytojų nuotr.
Darutė Lukošienė | Gismeteo.lt skaitytojų nuotr.

Penktadienį, paskutinę sausio dieną, šalyje netrūks kritulių. Daugelį šalies vietovių praus lietus, pietines ir pietrytines šalies vietoves aplankys šlapdriba.

Vyraus nesmarkus pietinių krypčių vėjas. Antroje dienos pusėje krituliai palaipsniui trauksis, pirmiausiai iš šiaurinių vietovių, o pietinėse ir pietrytinėse vietovėse dangus varvės ilgiausiai.

Vilniuje, Šiauliuose ir Klaipėdoje oras šils iki 3, Kaune ir Panevėžyje iki 4 laipsnių.

Pirmąjį vasario savaitgalį Lietuvą pasieks neįprastai šiltų orų banga, tačiau lietaus neišvengsime.

Šeštadienio naktį palis tik kai kur, temperatūra svyruos tarp 1–5 laipsnių šilumos. Rytinėje šalies dalyje vietomis bus apie nulį. Matomumą keliuose prastins rūkas.

Dienos metu daug kur lis ir nemenkai, o temperatūra sparčiai stiebsis. Kai kur oras gali sušilti iki 8 laipsnių. Šilčiausia bus popietinėmis valandomis. Sustiprės pietvakarių krypties vėjas, prie jūros gūsiai sieks 16 metrų per sekundę.

Įdienojus Vilniuje, Šiauliuose ir Panevėžyje bus apie 6, Kaune ir Klaipėdoje apie 7 laipsnius šilumos. Tačiau po pietų temperatūra dar gali padidėti laipsniu kitu.

Sekmadienį taip pat nepavyks pasimėgauti įspūdinga žiemos šiluma, kadangi prireiks skėčių. Taip pat bus vėjuota. Vyraus smarkokas vakarų, pietvakarių krypties vėjas, kuris vakare suksis iš šiaurės vakarų ir bus žvarbus. Gūsiai sieks 10–15, pajūryje 15–19 metrų per sekundę.  

Sekmadienio naktis bus labai šilta, išsilaikys 4–7 laipsnių šiluma.

Pirmoje dienos pusėje, apie vidurdienį, Vilniuje, Kaune, Panevėžyje ir Klaipėdoje bus apie 6–7, Šiauliuose apie 5 laipsnius šilumos. Po pietų šiluma sparčiai atslūgs.

Kitą savaitę sulauksime atšalimo

Pirmadienio naktį dar palis, vietomis kris šlapios snaigės. Temperatūra svyruos nuo –1 laipsnio šalčio iki 3 laipsnių šilumos, vietomis bus slidu. Išsilaikys smarkus vakarų vėjas.

Dienos metu gausesnių kritulių jau nenumatoma, debesys retės, bus pragiedrulių. Vyraus žvarbus vakarų, šiaurės vakarų krypties vėjas.

Vilniuje, Panevėžyje ir Klaipėdoje bus apie 4, Kaune apie 5 laipsnius šilumos. Šiauliuose oras šils iki 3 laipsnių.

Nuo antradienio orai jau labiau primins žiemą – atšals stipriau, kritulių tikimybė bus nedidelė, tarp debesų dažniau įsiterps saulė. Antradienio dieną teliks vos vienas kitas laipsnis šilumos, o trečiadienio naktį temperatūra kris iki –8–4 laipsnių, vietomis gali atšalti ir stipriau. Trečiadienio dieną daug kur vyraus silpnai neigiama temperatūra.

Gismeteo.lt 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?