Naujos durys už „auksinę“ kainą?

2015-02-07, Karolina KIRTIKLYTĖ
Zudermano g. 7 namo gyventoja Stasė pasipiktino, kodėl už įstatytas lauko duris sausio mėnesį mokėjo perpus daugiau nei gruodžio.
Zudermano g. 7 namo gyventoja Stasė pasipiktino, kodėl už įstatytas lauko duris sausio mėnesį mokėjo perpus daugiau nei gruodžio.

Sausio 23 dieną „Šilokarčemos“ redakcijoje apsilankė vieno Zudermano gatvės daugiabučio namo gyventoja. Moteris paprašė išsiaiškinti, kodėl už naujai įstatytas laiptinės duris gruodį reikėjo mokėti pagal gyvenamo buto plotą, o sausį – visiems vienodai, nepriklausomai nuo to, kokiame bute gyvena? Nieko nelaukę suskubome kalbinti interesantės.

Darai gerą darbą, o pats gali likti nuskriaustas

Zudermano gatvės 7-uoju numeriu pažymėtas namas. Beldžiamės pas senolę ir sėdame aptarti susiklosčiusios situacijos. Stasė D. skundėsi, kad už 2014 m. lapkričio mėnesį įstatytas laiptinės duris gruodžio mėnesį mokėjo 20,80 Lt/6,02 Eur, o sausio mėnesį jau 47,80 Lt/13,48 Eur. UAB „Šilutės būstas“ sausio mėnesį mokestį už laiptinės duris jau apskaičiavo kiekvienam butui vienodą, o ne kaip anksčiau pagal jo plotą. „Aš sutikčiau mokėti nuo galvų už laiptinės duris. Gyvenu viena dviejų kambarių bute, tad man brangu mokėti pagal sausio mėnesio sąskaitą. Pas mane niekas neateina, tad ir už laiptinės duris brangiai mokėti man kaip ir nepriklausytų. Kas čia pas mane teužsuka. Dukra. Ir ta ne kiekvieną dieną. O juk yra butų, kuriuose gyvena ne po vieną asmenį, tad ir laukinės durys yra dažniau varstomos, o už tą varstymą dar ir man mokėti tenka. Pasiskųsti pasiskundžiau, bet tuo pačiu labai bijau kaimynų reakcijos, juk gali man kerštaudami ir buto duris padegti“, - nerimavo šilutiškė.

Suklydo, bet žada pasitaisyti

Susisiekus su UAB „Šilutės būstas“ atstovu Aleksu Kvederiu paaiškėjo, jog UAB „Šilutės būstas“ įvėlė klaidą. Rugsėjo mėnesį vyko susirinkimas, kuriame dalyvavo namo gyventojai, ir visiems buvo paaiškinta, jog mokestis bus imamas priklausomai nuo buto kvadratūros. „Dauguma žmonių pageidavo mokėti už laiptinės duris lygiomis dalimis. Kadangi viena iš gyventojų pasiskundė, o ir įstatymiškai mes negalime imti mokesčio kitaip negu pagal buto plotą, tad už duris bus mokama pagal buto plotą. Mūsų vadybininkas greitu metu vėl sušauks susirinkimą, kuriame gyventojams dar kartą bus paaiškinta dėl mokėjimo už naujas laiptinės duris“, - sakė A. Kvederis.  UAB „Šilutės būstas“ direktorius teigė, jog gyventojų bus atsiprašyta už gruodžio mėnesį atėjusias didesnes sąskaitas ir šis nesusipratimas bus ištaisytas.

Stasės dėka buvo ištaisyta, atrodytų menkute, bet finansiškai labai svarbi klaida.

 

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?