L. Kukuraitis: siūlome dvigubai padidinti kompensacijas neįgaliųjų automobiliams ir jų pritaikymui

2020-02-04, socmin.lt

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siūlo dvigubai padidinti kompensacijas, kurios skiriamos neįgaliesiems ar neįgalius vaikus auginančioms šeimoms įsigyjant lengvuosius automobilius ir juos techniškai pritaikant – nuo 1248 iki 2496 eurų. 

Tai numatoma pasiūlytose Transporto lengvatų įstatymo pataisose. Jei tam pritars Vyriausybė ir Seimas, įstatymo pataisos įsigalios nuo 2021 m. sausio 1 d.

„Kompensacija automobiliui ar jo pritaikymui jau daug metų nebuvo didinama, tačiau laikui bėgant tobulėja automobilių techninės galimybės, atsiranda išmanesnių pritaikymo būtų, todėl išauga išlaidos, kurias patiria neįgalieji ar negalią turinčius vaikus auginančios šeimos. Kuo didesnė kompensacija, tuo labiau tikėtina, kad žmonės ir šeimos bus linkusios pirkti naujesnius ir mažiau taršius automobilius, didėja tikimybė, kad negalią turintys žmonės bus mobilesni, savarankiškesni, lengviau pasieks darbo ar mokslo vietas“, – sako socialinės apaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis. 

Neįgaliojo automobiliui pirkti ir pritaikyti

Pataisomis siūloma didinti lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos dydį nuo 1248 iki 2496 eurų. Teisę gauti tokią kompensaciją kas 6 metus turi vairuotojo pažymėjimą turintis asmuo, kuriam nustatytas specialusis lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikis.

Konkretus kompensacijos dydis kiekvienu atveju būtų nustatomas pagal faktines išlaidas pagrindžiančius dokumentus.

Turint neįgalų vaiką

Jei pasiūlymams bus pritarta, didesnes kompensacijas galės gauti ir negalią turintį vaiką auginantys tėvai, įtėviai ar globėjai, kurių nepilnamečiam vaikui yra nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis ar visiška negalia iki 2005 metų. Šia teise tėvai, įtėviai ar globėjai, turintys vairuotojo pažymėjimą, gali pasinaudoti vieną kartą per 6 metus. Kompensacijos dydis, kai šeima augina negalią turintį vaiką, didėtų taip pat, kaip ir suaugusiems neįgaliesiems – nuo 1248 iki 2496 eurų. 

Kai negalią turintis vaikas sulaukia pilnametystės, bet jam nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis, galimybė pasinaudoti kompensacija šeimai išlieka. 

Lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacija mokama iš valstybės biudžeto lėšų. Skaičiuojama, kad papildomai tam prireiks 811 tūkst. eurų per metus. 

Lengvatos – ir onkologiniams ligoniams

Transporto lengvatų įstatymo pataisomis taip pat numatoma galimybė žmonėms, sergantiems onkologinėmis ligomis, naudotis viešojo transporto lengvata. Įsigyjant tolimojo ir vietinio susisiekimo autobusų, troleibusų, traukinių ir keltų bilietus, jiems ketinama taikyti 80 proc. nuolaidą. Nuostata, jeigu jai pritars Vyriausybė ir Seimas, įsigalios kartu su kompensacijų padidinimu neįgaliesiems skirtiems automobiliams ar jų pritaikymui – tai yra nuo 2021 m. sausio 1 d.

Iš valstybės biudžeto viešojo transporto lengvatoms papildomai prireiktų apie 4,49 mln. eurų. 


Straipsnio komentarai

..2020-02-04
čia irgi įdomiai su šituo gegutaičiu. Reik labai turėti omenyje tą matulaičio centrą. įdomu ir tas kitas šilutiškis kaip susietas su šalia stovinčiu "adam" (skaityti iš brexit eismo pusės) prekybos centru, kuris vėliau pastatė vilniaus raudų sienos (verkių) jėruzalėje dvynius dangoraižius. Tas gegutaitis tarsi alibaba kuris atrado smaluotų šaukštų gyslą kažkokioje sezamai atsiverk oloje. Aš prisimenu kai grįžau iš amerikos 2005 tai gegutaitis su šaika ten ir vadovavo tam centrui. Toks įdomus epizodas buvo su labdaringomis supynėmis, kur man asmeniškai teko dalyvauti važiuoti specialiai iš šilutės į vilnių į tą matulaičio centrą. Tame ir esmė su tais "rūpintojėliais" jie neleidžia tuos įstatymus abstrakčiai. Jugi jie tiksliai žino kas ir kaip. Turi statistiką, duomenis, duomenų al-qaedas, tt. Tad su tokiais įstatymais jie kaip ir kelia kažkokias signalines vėliavas iš kurių siuvamos kažkokios suknelės. Ir čia negalima sakyti kad tie įstatymai skirti kažkam daugiau negu žiniasklaidai. Tai yra šiuo atveju tai tik proga pasignalizuoti apie kažką. Tai nereiškia kad čia jie rūpinasi vietiniais vėžininkais ar neįgaliaisiais. Gal tiek rūpinimosi "objektų" planuojama įsivežti. Ir visiškai neaišku ar tai invalidai ar žydintys vienybėje galiūnai pas kuriuos invalidumo popieriai. Nu čia užuomina gal jie galiūnai kažkokiose kitose atskaitos sistemose skaitosi kaip invalidai. Nu patys pagalvokit niekur pasaulyje jokie javai niekur neauga patys, bet gal kažkur auga? Pasodinkit lietuvoje ananasą, kad ir kaip beauginsit vis tiek gausis kažkoks "invalidas". Jums čia duota obuoliai ant pušų ir eglių. Eikit juos ir graužkit. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kiek Jums tenka laukti vizito pas šeimos gydytoją?