Miškininkams – 23 nauji visureigiai kovai su gaisrais

2020-02-05, am.lrv.lt

Valstybinių miškų urėdija (VMU) įsigijo 23 visureigius „Isuzu D-MAX Space cab“ miško gaisrams gesinti. Šie automobiliai su įmontuota gaisrų gesinimo įranga ir galintys gabenti 300 litrų vandens skirti operatyviai aptikti gaisro židinio vietą ir pradėti pirminį gesinimą.

„Kilus gaisrui, svarbu kuo greičiau sureaguoti ir patekti į gaisro židinį, ką geriausiai žino patys miškininkai. Į tai atsižvelgus, ir įsigyti šie specifinius poreikius atitinkantys automobiliai“, – sakė aplinkos ministras Kęstutis Mažeika per naujųjų visureigių pristatymą, vakar surengtą prie Raudondvario girininkijos Kaune.

Šie visureigiai yra didelio pravažumo ir gali pasiekti miške tas vietas, kur didesnėms gaisrinėms mašinoms yra sunkiau privažiuoti. Jie bus paskirstyti visiems VMU regioniniams padaliniams.

Vis karštėjant ir sausėjant vasaroms, daugėja miško gaisrų, ir tai kelia nerimą miškininkams. Pernai šalyje kilo apie 280 gaisrų, kai išdegė apie 200 ha miško. Iš viso VMU specialistai, kurie yra aprūpinti stebėjimo sistemomis, identifikuojančiomis pirminį gaisro šaltinį, per metus į gaisrus vyksta apie 800 kartų. Opiai miško gaisrų problemai suvaldyti būtina moderniausia technika.

Naujieji priešgaisriniai automobiliai ir gaisrų gesinimo įranga įsigyti ES paramos lėšomis. Jų įsigijimo konkursą laimėjo UAB „Autoverslo automobiliai“. Automobilių kaina su visais mokesčiais, įskaitant PVM, – 751,4 tūkst. eurų.

Pasak ministro Kęstučio Mažeikos, tai tik pirmasis priešgaisrinės technikos atnaujinimo etapas. Šiuo metu vyksta viešieji pirkimai, skirti įsigyti 11 didelių miško gaisrams gesinti skirtų transporto priemonių.


Straipsnio komentarai

..2020-02-05
čia kažkokia gerais ketinimais išklota afera, kur atseit visi ir miško keliai, keliukai ir net žvėrių praminti takeliai veda į romos taborus. Ką su 300 litrų gali užgesinti? Tikrai ne gaisrą. Bet tame ir esmė jeigu stato kažką vadinasi laukiama ateitininkų iš tos ateities į kurią ir orientuojamamasi. Čia kraustosi kažkokie karšti ugniniai gaidžiai ir būtigeidžiai, kurie užsiplieskia kaip degtukai. Nu va gal jie gal kažkaip "kūrybiškai" naudos tas 300 litrų bačkas? Nu žinot kaip ispanų inkvizicija. Nusiveš į atokią vietą įsteigs laikiną cžv kalėjimą porai valandų, po to atsivežtą kalinį padeginės, gesins, padeginės, gesins, tt. kol baigsis vanduo ar kalinio gyvybė. Skandintavai iš skandintojų kryžiuotlandijos. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar Jums kada nors buvo įsisiurbusi erkė?