Kelininkai: atsakingai dirbame ir vykdysime savo įsipareigojimus

2020-02-07, AB „Kelių priežiūra“ informacija
Anksčiau keliai buvo prižiūrimi pagal 3 lygius, kurie priklausė nuo kelio reikšmės. Asociatyvi nuotr.
Anksčiau keliai buvo prižiūrimi pagal 3 lygius, kurie priklausė nuo kelio reikšmės. Asociatyvi nuotr.

Savivaldybės baiminasi, kad, sumažinus finansavimą kelių priežiūrai bei plėtrai, susisiekimo sąlygos blogės, tačiau kelininkai teigia, kad valstybiniuose keliuose užtikrins reikiamą paslaugų kokybę.

„Nepaisant Vyriausybės sprendimo įšaldyti dalį lėšų iš Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP), atsakingai laikysimės mums keliamų reikalavimų ir vykdysime savo įsipareigojimus profesionaliai atlikti kelių priežiūros darbus  visoje Lietuvoje, darniai prisidėti prie saugios kelionės,“ – tikina AB „Kelių priežiūra“ generalinis direktorius Rolandas Rutėnas.

Kelių priežiūra yra atliekama vadovaujantis Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) parengtais „Automobilių kelių nuolatinės priežiūros normatyvais“. Kelininkai atkreipia dėmesį, kad nuo šių metų sausio 1 d. reikalavimai kinta. Vienas iš esminių pasikeitimų – perėjimas prie 5 kelių priežiūros lygių, kurie nebėra susiję su kelio reikšme.

Anksčiau keliai buvo prižiūrimi pagal 3 lygius, kurie priklausė nuo kelio reikšmės – galima teigti, kad iš viso buvo taikomi 9 lygiai: 3 – magistraliniams, 3 – krašto ir 3 – rajoniniams keliams.

„Nuo sausio mėnesio kelių priežiūros lygiai diferencijuojami pagal vidutinį metinį paros eismo intensyvumą, maksimalų leidžiamą važiavimo greitį, kelio funkcinę paskirtį ir dangos tipą, kas leidžia geriau tenkinti vairuotojų poreikius. Pavyzdžiui, anksčiau rajoniniams keliams, nepaisant intensyvaus kasdienio eismo, buvo taikomi žemesni reikalavimai, nei panašaus eismo intensyvumo krašto ar magistraliniuose keliuose. Dabar tokie ruožai barstomi ir valomi 2 valandomis anksčiau nei buvo numatyta ansktesniuose normatyvuose“, – teigia Paulius Kairiūkštis, AB „Kelių priežiūros“ technologijų grupės vadovas.

Kitas svarbus pakeitimas – darbai bus atliekami pagal realų poreikį, pavyzdžiui, vasaros sezono metu 1 ir 2 šienavimo zonose žolė pjaunama ne pagal periodiškumą, o atsižvelgiant į augalų aukštį.

Analogiškai su žvyrkelių priežiūra – profiliavimai turės būti vykdomi atsižvelgiant į kelio būklę ir pažaidų dydį.

„Šis sprendimas užtikrins geresnį resursų paskirstymą: daugiau darbų bus atliekama tuose keliuose, kur yra didesnis eismo intensyvumas ir greičiau gali susiformuoti pažaidos, neeikvojant resursų ten, kur tokiems darbams poreikis yra mažesnis“, – tikina P. Kairiūkštis.

Naujuose „Automobilių kelių nuolatinės priežiūros normatyvuose“ taip pat daug dėmesio skiriama eismo saugumui: pavojų keliantys veiksniai (dingęs ženklas, sulaužytos atramos, nuvirtęs medis ar kt.) keliuose turi būti operatyviai likviduojami, nesant galimybei, aptveriami ir pažymimi kaip pavojinga zona.

Dingę ar sugadinti įspėjamieji, draudžiamieji ir pirmumo ženklai, jų atramos turi būti atstatomi per 24 val., nepriklausomai kokia savaitės diena (darbo, poilsio, ar šventinė). Analogiškas 24 val. reikalavimas nustatytas ir pavojingų išdaužų važiuojamojoje dalyje pašalinimui.

Iškilus bet kokiems su valstybinės reikšmės keliais susijusiais klausimais vairuotojai gali kreiptis į Eismo informacijos centrą telefonais: 1871, +370 615 49300, +370 5 2329677 arba pranešti apie blogą valstybinės reikšmės kelią e. paštu blogi.keliai@lakd.lt.

Kelių priežiūros lygius ir darbus, kokiu laiku vyksta kelio ruožuose, galima pasitikrinti internete: http://kpl.keliuprieziura.lt.


Straipsnio komentarai

..2020-02-07
antraštės tai jau visai kažkokios tarybinės patapo, tarsi nuplagijuotas iš tų stalininių laikų kai buvo spausdinama "komunistinis darbas", "komjaunimo tiesa", tt. Tokie keisti išsireiškimai naudojami tarsi tie kas rašo su kelininkais neturi nieko bendro. Arba kad kelininkai tiesė kelius tam kad jais po to naudotis kaip kažkokia lazda kad austi jūsų kelėnus į šilką. Nu kalba eina apie mokamus kelius, robin hoodinių duoklių rinkimą, tt.

"keliuose užtikrins reikiamą paslaugų kokybę" - čia panašiai kaip su žodžiu socialinių paslaugų centro vartojamu terminu "klientai". Tarsi jeigu važiuojate kažkokiu keliu ir nesuprantate kad jūs naudojates paslauga ir liekate skoloje - vadinasi jūs nesuprantate kažko apie kažkokius kitokius rubikono skaitliukus. Tarsi keliai ir tiltai yra mokami tik jūs dar to nesuprantate.

"darniai prisidėti prie saugios kelionės" - nu čia irgi kažkokia dviprasmybė. Apie kokią kelionę jie čia kalba? Kas turima omenyje? Ar čia jie kažkur keliauja pasinaudodami lietuvos keliais kaip svertu? Kažkokie napoleonai tiesiasi magistralę per baltoslaviją į misija sibiras? Ar gal iš viso čia kažkokios kitokios kelionės? Jie išsiduoda kad keliaują į "darną". Nu kažkokį žydėjimą vienybėje, kur liks žydėjimui jie vieni.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip manote, ar bus antroji viruso banga ir vėl įvestas karantinas?