Įbrėžę kitą automobilį, neskubėkite palikti įvykio vietos

2020-02-05, „Šilokarčemos“ informacija
Dėl rasto įbrėžimo ar įlenkimo neretai kalti būna ir patys transporto priemonės vairuotojai. Asociatyvi nuotr.
Dėl rasto įbrėžimo ar įlenkimo neretai kalti būna ir patys transporto priemonės vairuotojai. Asociatyvi nuotr.

Daugiabučio kieme, gatvėje ar automobilių stovėjimo aikštelėje net trumpam palikus transporto priemonę, grįžus galima rasti nemalonią staigmeną – įbrėžimą, įlenkimą ar kitokį apgadinimą. Ši situacija gali sukelti dar daugiau rūpesčių, kai kaltininko – nėra. Draudikų atstovai pataria, ką daryti radusiems apgadintą automobilį, o sukėlusius žalą perspėja – paliktas raštelis apie net menką įbrėžimą gali baigtis bauda arba teisės vairuoti praradimu.

Pirmiausia – kreiptis į policiją

Draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje Transporto priemonių žalų administravimo skyriaus vadovo Raimondo Bieliausko teigimu, stovėjimo aikštelėje radus apgadintą automobilį, bet ne įvykio kaltininką, pirmiausia reikėtų skambinti policijai.

„Taip užfiksuosite incidentą ir užkirsite kelią situacijai, kai nukentėjusieji tampa kaltininkais. Aiškinantis įvykio aplinkybes, praverstų liudininkų pasakojimai, vaizdo kameromis ar registratoriais užfiksuoti įrodymai. Žinoma, yra daugybė atvejų, kai kaltininko surasti nepavyksta – tokiais atvejais turintiems KASKO draudimą, žalą atlygina draudimo bendrovė“, – primena R. Bieliauskas.

Draudimo eksperto teigimu, tokiu atveju reikėtų nufotografuoti įbrėžimus, įlenkimus ar kitus apgadinimus. „Nuotrauka užfiksuosite, kokius nuostolius patyrėte. To, kaip fakto įrodymo, prireiks kreipiantis į draudimo bendrovę“, – pažymi pašnekovas.

Įsispraudę ir įbrėžę – nepamokysite

Dėl rasto įbrėžimo ar įlenkimo neretai kalti būna ir patys transporto priemonės vairuotojai, per skubėjimą ją priparkavę tam netinkamoje, pravažiuoti kitiems eismo dalyviams trukdančioje vietoje. O kaip elgtis, jei pro netvarkingai priparkuotą automobilį tenka pravažiuoti jums?

„Tiesa ta, kad užkliudę neteisingai pastatytą automobilį, vis tiek būsite kalti dėl transporto priemonės apgadinimo. Jei automobilis trukdo pravažiuoti, jo vairuotojas bus kaltas tik už parkavimo taisyklių pažeidimą. Tad nerizikuokite ir nemanykite, kad įbrėžimu pamokysite nepavyzdingą eismo dalyvį. Kelyje išlikime kultūringi – tai geriausias pavyzdys ir pamoka, kurią galime duoti vieni kitiems“, – primena R. Bieliauskas.

Sukėlusieji įvykį rašteliu neišsisuks

Pašnekovas pastebi – jei kito vairuotojo automobilį apgadinote patys, neturėtumėte skubėti savarankiškai vertinti žalos dydžio ir nuspręsti, kad apgadinimas menkas, todėl transporto priemonės savininko laukti net neverta.

„Atrodytų, užtenka palikti raštelį su savo telefono numeriu ir nuvažiuoti – nukentėjusysis paskambins ir reikalą išspręsite. Tačiau tokie veiksmai policijos gali būti traktuojami kaip pasišalinimas iš įvykio vietos, neretu atveju užtraukiantys administracinę atsakomybę: baudą, teisės vairuoti praradimą. Net jei įbrėžimas menkas, patarčiau sulaukti automobilio savininko, spręsti situaciją, o jei kyla konfliktas – kreiptis į policiją“, – pabrėžia R. Bieliauskas.


Straipsnio komentarai

Dainius2020-02-05
Visą šitą ilgą straipsnį buvo galima parašyt dviem sakiniais: 1. Jei kažkam padarėt žalą ir abu vienodai vertinat aplinkybes- pildot su nukentėjusiu deklaraciją. 2. Visais kitais atvejais (jei nukentėjusio asmens nėra įvykio vietoje, arba jei nesutariat, kas kaltas, arba jei yra sužeistų) - kviečiat policiją :) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Vladas2020-02-05
Na taip jai uz ibrezima papraso 100euru tai laba diena???????????? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-02-05
nors čia ir "informacija" kur šilokarčiama prisiima atsakomybę, bet tai tuo pačiu ir reklama, nes pateikta tik vienos draudimo bendrovės vieno darbuotojo nuomonė. Negi rimtai jisai kažkokia šventa karvė? Jisai neturi teisės aiškinti saugaus eismo automobilių keliais įstatymus. Jisai draudimo specialistas. Straipsnis parašytas tendencingai. Kodėl nepaskambino kitoms draudimo bendrovėms kad palyginti sviesto pasvietinant jį? Kodėl nepasiteirauti pačios policijos ar tie draudikai kartais neklaidina žmonių su savo į save lenktais pirštais? Ir čia ne tam kad ginčuose gimtų tai ko nebuvo tuose ginčuose. Gerų bylų nebūna, taip kaip nebūna ir gero viešumo.
Bet tame ir esmė jeigu čia ne reklama, bet vaidinama reklama, nes reikalinga - dalyvavimas būtinas, tiksi socialiniai metodai, įsakymai, piatiletkos, tt. Tada jūs nesuprantate tokio turing testo. Nu tarsi dainuoja užsuktas patefonas maiše, o jums atrodo kad ten žmogus įlindęs.,
Komentaras patinka Komentaras nepatinka