Gerai pasirengė meninio skaitymo konkursui

2020-02-07, Vita Gerulienė, Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Vaikų aptarnavimo skyriaus vedėja
Renginio akimirka. Autorės nuotr.
Renginio akimirka. Autorės nuotr.

Sausio 28 dieną Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko tradicinis Šilutės rajono mokyklų mokinių meninio skaitymo konkursas, kurį kasmet inicijuoja Šilutės rajono savivaldybės Švietimo skyrius.

Konkurso organizavimo grupės vadovė – Švietimo skyriaus Ugdymo kokybės poskyrio vedėja Rasa Žemailienė. 5-8 klasių mokinių vertinimo komisiją atstovavo Šilutės pirmosios gimnazijos lietuvių kalbos vyresnioji mokytoja Lijana Venckienė, Usėnų pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos vyresnioji mokytoja Ligita Bobrovienė, Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos vyresnioji mokytoja Diana Paulauskienė, Šilutės Vydūno gimnazijos lietuvių kalbos  mokytoja metodininkė Jolita Švagždienė, Kintų pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja Vilija Ašmonaitė.

Šioje grupėje I vieta atiteko Einarui Stoniui (mokyt. Gitana Žigaitytė, Švėkšnos „Saulės“ gimnazija), II vieta – Emilijai Drabkinaitei (mokyt. Dalia Agintienė, Šilutės M. Jankaus pagrindinė mokykla), III vieta – Vakarei Vidutytei (mokyt. Lilija Lengvinienė, Žemaičių Naumiesčio gimnazija).
9-10 klasių mokinių meninio skaitymo gebėjimus vertino Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Dalia Šulcienė , Juknaičių pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos vyresnioji mokytoja Jovita Ona Kiaupienė, Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Elina Rupeikienė ir Vainuto gimnazijos lietuvių kalbos mokytojas metodininkas Vincas Žąsytis.

Šioje amžiaus grupėje I vieta atiteko Viliui Seminauskui (mokyt. Jovita Kiaupienė, Šilutės pirmoji gimnazija), II vieta – Eglei Čekanauskaitei (mokyt. Jolita Švagždienė, Šilutės Vydūno gimnazija) ir Guodai Majutei (mokyt. Lilija Lengvinienė,  Žemaičių Naumiesčio gimnazija), III vieta – Izabelei Sudeikytei (mokyt. Vaida Galinskienė, Šilutės pirmoji gimnazija). Šioje moksleivių amžiaus grupėje buvo išskirta nominacija „Už gebėjimą emociškai paveikti klausytoją“, kuri atiteko Gretai Lozoraitytei (mokyt. Vaida Galinskienė, Šilutės pirmoji gimnazija).
Nugalėtojams įteiktos dovanėlės, pirmų vietų laimėtojai dalyvaus regioniniame ture. Organizatoriai dėkoja visiems dalyviams už gerą pasirengimą meninio skaitymo konkursui, mokytojams – už nuoširdų darbą ruošiant mokinius žodžio išraiškos šventei.


Straipsnio komentarai

..2020-02-07
nu čia piratinė vikingų lulzboat ir yra žodis "meninis". Tai yra nuo žodžio "menamas", kur mindžiojamieji bando išspresti jiems "menamas" mįsles. Nėra jokio meno ostapininkų rankų miklumo mene. Basos raganaitės ir smagūs velniai tik klonuoja klonio gatves, perskaitydami vis tą patį upės pavadinimą "meniškai" vis iš naujo skandinamoms "raganoms". Tame ir esmė kad to rankų miklumo iš viso nesimato nes sumakliavota viskas iš anksto tam kad būtų lengva kariauti kraustant į savo kišenę tuos mokinių krepšelius. Va liuciferoninė švietimo sistema ir yra kažkas dėl ko lietuvoje krepšinis tarnauja kaip antra religija. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-02-07
matot irgi įdomiai. atseit yra kažkoks specialus raštingumas kuris yra lygesnis negu paprastas raštingumas. Tarsi tai kas parašyta nėra parašyta, tol kol to neperskaitys kažkokie tikresni "raštingieji". Prasidėjo straipsnis kur buvo aiškinama kad vyko konkursas, bet pabaigoje išsidavė kad konkursas buvo tik buvo priedanga kur nešventieji lipino vaikus į kažkokius raganysčių puodus tam kad galėtų jie užsiimti kažkokiomis tik jiems vieniems aiškiomis šventėms. Gal čia ir išsiduoda anglių karalystė, kur tokiose svarbiose srityse kaip teisė, teisėtvarka, įstatymai, tt naudojama labai keista kalba. Pvz teisininkas nesiskaito tas kuris mokėsi ir išmoko teisę. Paprasčiausiai užtenka mokėti kažkaip "stebuklingai" skaityti kažką ko nesimato akliesiems: "reads the law". Gal būt yra kažkoks "ubiquitous computing" ir su tomis paprastomis knygomis ir raštu. Jums tie žodžiai matosi panašiai kaip brailio raštas "matosi" akliesiems. Tik apgraibomis. Va kažkokiems lygesniems negu kiti viskas matosi visiškai kitaip. Nu čia iš tos operos kur visi perestukinai, kurie neperskaitę mokykloje nei vienos knygos, neparuošę nei vienos pamokos patampa dideliais mokslininkais, daktarais, direktoriais, prezidentais, tt. Tame ir esmė kad tai nereiškia kad jie nežino tai ką jūs žinote (visokių nesamonių krūvą). Jie žino tiek kiek reikalinga (need to know). Kas liečia "meną" ir su tuo susietus raštingumo ir mokslo reikalus tai yra pedofilų klano labai raudona vėliava. Pvz paimkite tokius "too good to be true" atvejus, kur koks nors 3 metų vunderkindas su smuiku groja kaip lygus su lygiais kažkokio pasaulinio lygio orkestro nariais, kurie jeigu tikėti jų suklastotomis biografijomis kad pasiekti tokio profesionalumo lygį turėjo graužti karčias mokslo šaknis turbūt dešimtis metų studijuojant visokiose filharmonijose ir laurų kvartalų teatruose. Čia atseit kūdikiui buvo smuikas toks įdomus kad jisai pats panorėjo ir pats išmoko groti virtuoziškai su smuiku kai kiti vaikai dar nemoka net normaliai sriubos suvalgyti, batukų užsirišti, į tualetą nueti, tt. Yra kiti visai reikalai. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?