Goda Šiaudvytytė – šalies jaunučių 1 000 m bėgimo čempionė

2020-02-05
Lietuvos jaunučių lengvosios atletikos 1 000 metrų bėgimo čempionė Goda Šiaudvytytė (viduryje).
Kaune vykusiose šalies jaunučių (14-15 m.) lengvosios atletikos čempionate tarp rajonų komandų nugalėjo kėdainiškiai (95 taškai), aplenkę Šiaulių (92 tšk.) ir Švenčionių  (82 tšk.) rajonų rinktines. Nors Šilutės sporto mokyklos rinktinė komandų įskaitoje neprasiveržė į prizininkus, liko 9-a (62,5 tšk.), tačiau vis tiek turi kuo pasigirti. Trylikametė Goda Šiaudvytytė (trenerė Lina Leikuvienė) finišavo pirma bėgdama 1 000 metrų ir tapo Lietuvos jaunučių čempione.

<t>Šilutės sporto mokyklos rinktinę sudarė trenerių L. Leikuvienės ir Medardo Urmulevičiaus  auklėtiniai. Labiausiai pasižymėjo G. Šiaudvytytė, bėgusi 1000 m. Ji distanciją įveikė per 3:17,78 min. Tai jos asmeninis rekordas. Goda pirma kirto finišo juostelę ir iškovojo čempionės vardą. Antrą vietą užėmė Šiaulių rajono atstovė Armela Šaulytė. Jo laikas – 3:19,08 min., trečia finišavo Austėja Puzonaitė (Akmenė) – 3:25,99. G. Šiaudvytytė komandai pelnė 18 tšk.

Penktas vietas užėmė švėkšniškiai Ednaras Serapinas ir Andrius Milinauskas (treneris M. Urmulevičius). Pirmasis į aukštį iššoko 1,50 m, antrasis į tolį nušoko 4,90 m. Jie į komandos taupyklę įdėjo 10,5 ir 12 tšk. Vilmantas Retenis (trenerė L. Leikuvienė) 4 kg rutulį nustūmė 12,54 m – šešta vieta (11 tšk.). Sprinteris Nojus Petraitis, bėgęs 60 metrų barjerinį bėgimą, užėmė 8-ą vietą ir pelnė 9 tšk. Jo laikas – 10,11 sek.

3 kg rutulį stūmusi Skaistė Goštautaitė pridūrė 2 tšk. Čempionate rajonų grupėje varžėsi net 31 komanda. Pamariškiai, surinkę 62,5 taško, liko devinti. Ketvirtą vietą užėmė Raseinių komanda – 74 tšk., penktas vietas užėmė Klaipėdos ir Vilkaviškio rajonų jaunučiai, pelnę po 73 tšk. Autsaideris: Prienai – 31 vieta, 19 tšk. Tarp miestų nugalėjo Kauno pirmoji komanda – 276 tšk., aplenkusi Vilnių-1 (221 tšk.) ir Klaipėdą (218 tšk.).