Per varžovus tarsi tanku pervažiavo...

2020-02-05

Šilutės rajono asmeninėse šaškių pirmenybėse pernykštis čempionas Benediktas Bagočius iš 12 žaistų partijų laimėjo 11 ir tik vieną baigė lygiosiomis su antrą vietą užėmusiu Algirdu Dulinsku. Anot pastarojo, Benas parodė aukštesnę žaidimo klasę, niekas neįstengė jo sustabdyti: nuvažiavo pergalėn kaip tankas, pakeliui išvartęs konkurentų statomas kliūtis 64 laukelių lentoje.

Asmeninės pirmenybės surengtos sausio 25-26 dienomis Šilutės šaškių-šachmatų klube. Pagal tradiciją finale žaidė 12 pajėgiausiųjų šaškininkų. Ištraukus burtus, kovos vyko ratų sistema. Laiko reglamentas žaidėjui partijai - 30 minučių.

Vyr. teisėjas ir dalyvis - klubo vadovas Romualdas Šimanauskas. Teisėjauti ir žaisti – dvi pareigos vienu metu negali neatsiliepti žaidimo kokybei. Tuo pernykštis pirmenybių prizininkas R. Šimanauskas įsitikino akivaizdžiai: pelnęs 9 taškus liko devintas.

Pirmą varžybų dieną po 6 pergales nuskynė favoritu laikomas daugkartinis rajono čempionas B. Bagočius ir pernykštis trečios vietos laimėtojas V. Nefas. Gerai žaidė, bet kiek mažesniu tempu priekin žengė lygiųjų neišvengę D. Girčius (Švėkšnos sen.), V. Deniuš (Rusnė) ir lygiųjų karaliaus titulą saugantis A. Dulinskas (Šilutė). Be pralaimėjimų ritosi ir A. Varaška (Šilutė), keturias partijas baigęs lygiosiomis ir iškovojęs vieną pergalę. Antrą varžybų dieną A. Varaška pralaimėjo V. Nefui, V. Deniuš ir B. Bagočiui, bet dar 3 partijas baigė lygiosiomis. A. Varaška, surinkęs 9 taškus, turnyrinėje lentelėje užėmė VII vietą. Iš džiaugsmo nešokinėjo, bet septyniomis lygiosiomis bent 2020-ųjų rajono pirmenybėse nuėmė lygiųjų karaliaus skeptrą nuo A. Dulinsko galvos. Pastarasis, pasirašęs penkias taikos sutartis, regis, dėl to nepergyveno, nes 6 partijas laimėjo ir užėmė II vietą. Algirdas vienintelis išpešė lygiąsias iš B. Bagočiaus. Jo kraitis – 17 taškų.

Tašku atsilikęs V. Deniuš, pralaimėjęs tik A. Dulinskui ir B. Bagočiui, užsiropštė į III vietą. V. Nefas liko ketvirtas – 14 tšk. Penktą vietą užėmė D. Girčius – 12 tšk. Pirmenybių debiutantas iš Judrėnų (Klaipėdos r.) K. Ruškys, panoręs būti Šilutės ŠŠ klubo nariu, įsitvirtino šeštoje vietoje – 9 tšk. Taip pat po 9 taškus surinkę A. Varaška (VII vieta), A. Vismantas (VIII v.), R. Šimanauskas (IX v.) tenkinosi žemesnėmis vietomis. Beje, į pirmą šešetuką patekę žaidėjai pelnė teisę žaisti kitų metų finalinėse rajono pirmenybių varžybose. Likusiems žaidėjams ir naujiems pretendentams teks kovoti dėl 6 kelialapių į finalą pusfinalio varžybose.

Šilutės rajono pernykštis čempionas B. Bagočius užtikrintai apgynė savo titulą, buvo akylus prie lentos, neklydo, nesiblaškė, įrodė, jog yra aukštesnės klasės žaidėjas. Jau po pirmos varžybų dienos buvo aišku – niekas neturi šansų pralenkti Benediktą. Surinkęs 21 tašką iš 22-ųjų galimų, B. Bagočius eilinį kartą iškovojo rajono čempiono titulą. Sveikiname. Taip toliau laikyk, Benai!


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?