Iš Kauno ir Rygos – bronzinis derlius

2020-02-05
Bronziniai šalies moksleivių dziudo čempionato prizininkai Eimantas Žygaitis ir Gabrielė Paleckytė.
Šilutės sporto mokyklos dziudo grupės trenerio Rimvydo Lukošiaus auklėtiniai sėkmingai pasirodė Kaune surengtame Lietuvos U-16 ir U-17 čempionate, nors daugeliui iš jų tai buvo pirmos tokio aukšto lygio varžybos.

Kaune jaunieji dziudo imtynininkai kovojo sausio 26 dieną. Jėgas išmėgino apie 300 sportininkų iš įvairių Lietuvos miestų bei miestelių. Šilutiškiai tikėjosi pelnyti prizinių vietų, tačiau gerai suprato, kad tokia garbė dar ne visiems šviečia. Daugeliui pamariškių tai buvo pirmasis čempionatas.

Debiutantams nustebinti labiau patyrusius nėra lengva, nors nėra ir neįmanoma. Tarp mergaičių trečią vietą užėmė Gabrielė Paleckytė, tarp berniukų bronzos medalį iškovojo Eimantas Žygaitis. Taigi, buvo kuo džiaugtis jiems patiems, jų treniruočių draugams, treneriui.

Diena anksčiau Latvijos sostinėje Rygoje vyko Baltijos šalių dziudo čempionatas. Čia tarp atletų, sveriančių iki 81 kg, Kaune studijuojantis šilutiškis Edvardas Sagalec užėmė trečią vietą ir bronzos medaliu praturtino savo sportinių trofėjų lentyną.