Šilutėje dirbantis vyr. gydytojas – su suklastotu gydytojo diplomu

2020-02-06
Rita Miliūtė, Laisvės TV
Rita Miliūtė, Laisvės TV

Akselis Munthe, mano mėgstamas švedų rašytojas, vienoje knygoje yra aprašęs populiarų Europos daktarą, kurį policija buvo įtraukusi į juoduosius sąrašus kaip šarlataną, nes jis nepateikė diplomo, o nepateikė, kadangi neturi.

Munthe, pats irgi gydytojas, policijos komisarui tuomet pasakęs, kad ir šarlatanas gali būti geras gydytojas, o turi jis diplomą ar neturi, tas nė kiek nerūpi ligoniams, – svarbu, kad jis sugeba jiems padėti. Istorijos atomazga buvo tokia. Daktaras X atvyko pas policijos komisarą ir paprašė pokalbio be liudininkų. Parodė garsaus Vokietijos universiteto diplomą ir maldavo, kad tik komisaras niekam apie tą diplomą nepasakotų – nes milžinišką praktiką jam užtikrina kaip tik tas faktas, kad visi jį laiko šarlatanu.

Munthes aprašyta istorija vyko praėjusiame tūkstantmetyje Paryžiuje. Praėjusiais metais Šilutėje įvyko konkursas ligoninės vyriausiojo gydytojo pareigoms. O konkurse be diplomo negalima, kaip ir dirbti gydytoju be licencijos. Konkursą vadovauti ligoninei laimėjo anksčiau čia skyriaus vedėju dirbęs Viktoras Šileikis. Iš pradžių jis tapo vienu iš dviejų atrinktų pretendentų, o po pokalbio su meru tapo ir nugalėtoju. Merui Vytautui Laurinaičiui nesutrukdė vietos žmonių kalbos ir rašiniai apie Viktoro Šileikio diplomą, pateiktą konkurse – iš Čikagos universiteto. Pristatydamas naująjį ligoninės vadovą gydytojams jis situaciją pateikė taip:

Šilutės meras Vytautas Laurinaitis:
-Situacija yra tokia, kad savivaldybė nėra kažkokia institucija, kuri kažką turi tirti, tam yra teisėsaugos institucijos, tai jos tada turėtų tuo užsiimti, aš manau, tuo jos ir užsiėmė.
Nemanau, kad STT pateikė pažymą kažkaip tai neįvertinusi situacijos. Nes visi dokumentai, kurių prašė STT, iš savivaldybės buvo pateikti.

-Jūs angliškai-lietuviškai skaitot, taigi popierius buvo paskelbtas, kas Jums dar neaišku, visi gi skaityti moka. Kad dokumentas padirbtas – tai ką čia dar įrodinėt reikia?
-Ekspertizės atsakys – jis originalas, ne originalas. Turi būti užklausimai iš tos gydymo įstaigos. Turi būti pateikta su parašais, antspaudais, su viskuo, kad turėtų juridinę galią.

-Tai kai kyla abejonių, ar nepaskubėta su sprendimais, tai gal pirma sulaukt tų ekspertizių?
-A mes ir sulaukėm, STT pažymos.

Specialiųjų tyrimų tarnyba Laisvės televizijai į klausimą dėl Viktoro Šileikio diplomo atsakė, kad Korupcijos prevencijos įstatyme nurodytas sąrašas aspektų, pagal kuriuos informacija yra renkama ir teikiama, neapima asmens išsilavinimo ir jį pagrindžiančių dokumentų teisėtumo.

Nors pagal tą patį Korupcijos prevencijos įstatymą STT turi pateikti informaciją apie tai, kad priimamas į tarnybą asmuo pateikė tikrovės neatitinkančius duomenis. OK. Netiria STT, tiria LTV. Chicago State University, kurio diplomas pateiktas Šilutės ligoninės vyr. gydytojo konkurse atrašo – miela Rita, šitas Viktorui Šileikiui išrašytas ortopedijos ir traumų chirurgijos daktaro diplomas yra klastotė, nes mūsų universitetas medicinos laipsnių nesuteikia.

Šilutės savivaldybė į klausimą, kokio dokumento tyrimą ir ekspertizes turėjo galvoje, meras Laurinaitis neatsako. Tiesiog. Kaip pats Viktoras Šileikis, kuris irgi ignoruoja mano klausimus dėl diplomo iš Čikagos ir praktikos Jungtinėse Valstijose. Per ligoninės atstovę spaudai atsiunčia laišką, kad yra tobulinęsis DAUGYBĖJE užsienio šalių, o medicinos mokslus baigė Kauno medicinos institute 1983-aisiais. Interviu jis irgi neduoda, taip netenku ir galimybės paklausinėti, kaip be rezidentūros studijų jam sekėsi Valstijose, į kurias, kaip pasakojo anksčiau spaudai, išvyko devyniasdešimtaisiais.

Docinfo

Kai daktaras su diplomu iš universiteto, kuris nesuteikia laipsnių medicinoje, Šileikis iš Šilutės neduoda Laisvės TV interviu, negaliu su juo aptarti ir grįžimo iš Amerikos į Lietuvą peripetijų. Ir negaliu paklausinėti, kodėl po deportavimo iš Jungtinių Valstijų jis nesėkmingai bandė prisiteisti iš Jungtinių Valstijų Imigracijos ir natūralizacijos tarnybos direktoriaus tris tūkstančius dolerių – dėl to, kad išsiuntė ir nekreipė dėmesio į prašymus leisti sugrįžti.

Bet sugrįžęs į Lietuvą Viktoras Šileikis vis dėlto dirbo gydytoju. Tam jis turėjo gauti licenciją, ir gavo. Nors žinių apie jo rezidentūrą šiandien neturi niekas niekur. Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba oficialiai patvirtino, kad jos turimoje Viktoro Šileikio licencijavimo dokumentų byloje nėra gydytojo išsilavinimo ir profesinės kvalifikacijos įgijimo dokumentų. Pirmoji licencija jam suteikta du tūkstančiai ketvirtųjų sausį, pagal naują pavyzdį atnaujinta du tūkstančiai aštuntaisiais lapkritį. Įsigaliojus naujai, automatiškai nustojo galioti senoji. Negaliojančių licencijų licencijavimo dokumentų bylos saugomos 10 metų, skaičiuojant nuo dienos, kai licencija nustoja galioti, o vėliau sunaikinamos. Todėl nei Akreditavimo tarnyba, nei Sveikatos apsaugos ministerija neturi Viktoro Šileikio pirmosios licencijos licencijavimo dokumentų.

Dar būtų variantas Akreditavimo tarnyboje vartyti antrosios licencijos bylą ir ten ieškoti pirmosios pėdsakų. Bet Akreditavimo tarnyba sako, kad ji negali duoti tos bylos dėl duomenų apsaugos reglamento, kuris – jeigu jau tiksliai, sako, kad asmens duomenų apsauga neturi prieštarauti informacijos laisvei. Galėtų, jeigu pats Viktoras Šileikis sutiktų. Viktoras Šileikis nesutinka, kaip ir atsakinėti į klausimus, už ką gavo pirmąją licenciją ar už ką buvo deportuotas iš Jungtinių Valstijų ir kaip konkurse atsidūrė diplomas iš Čikagos universiteto, kurio Čikagos universitetas teigia neišdavęs.

-Iš kur Jūs gavot traumatologo licenciją? Pagal ką Jūs ją gavote?
-Lietuvoj jau turėjau.
-Buvot anesteziologu prieš tai gi.
-Buvau.
-Tai iš kur ta traumatologo licencija, atsakykite, prašau, prieš visą kolektyvą.
-Aš jau Elektrėnuose dirbau ir chirurgu, ir traumatologu.
-Ar Jūs baigėte rezidentūrą JAV? Kas buvo Jūsų rezidentūros ten vadovas? Mūsų visuomenei medikų reikia žinoti.
-Aš nenoriu į tuos klausimus atsakinėti. Žinot ką, dabar nuo tų klausimų, ir į visus klausimus atsakinės teisininkas.

Gražus miestas yra Šilutė. Turi gražų Rotary klubą. Turi merą, kuris nuleidžia negirdomis klausimus apie suklastotą savivaldybės ligoninės vyr. gydytojo diplomą. Turi ligoninę, kuri turi iš Jungtinių Valstijų deportuotą vyriausiąjį gydytoją – Rotary klubo prezidentą, kuris nenori atsakinėti į klausimus apie suklastotą diplomą ir kaip jis tapo operuojančiu ortopedu.

delfi.lt


Straipsnio komentarai

.. @ Vo ble2020-02-06
tame ir esmė kad čia viskas kitaip, nes istorija rutuliojasi taip tarsi būtų rašoma turint rezonansinių bylų galingų plunksnų žvanginimo įgaliojimus. Nu žinai važiuoja palaipsniui tarsi kažkokia muilo operetė pastatyta pagal agatuoto kristaus detektyvų šablonus iš brexitinės anglių karalystės. Kodėl pats šerlokas holmsas toks protingas ir išmintingas neturėjo daktaro licenzijos? Tas popierius buvo pas Watsoną, kuris nesuprasdavo elementariausių dalykų. Kažkoks glušas.

Kadangi prie aferos prisijungė "realių informacinių tyrimų agentūra" tai negalima nepasidomėti ir tais veikėjais. Kadangi yra karo laikai tai į bet kokius naujienistus irgi reikalinga žiūrėti kaip į farsa (bad news messengers). Nu tarsi teatro scena, kur galima vaidinti ką tik nori pvz šekspyrą, graikų odisėjas, kad ir pabėgimo kambarį kuris įrengtas amerikietiškoje pirtyje.

Ta miliūtė tokia įdomi man jinai visada kažkaip atrodydavo. Ta jos ranka taip nevalingai tarsi pati trūkčioja jai diktoriaujant tas naujienų diktatūras. Bet tik dabar nuėjau ir paskaičiau ką ten apie ją rašo wikipedija. Nu pasirodo rimtai saugumietinė įdomybietė. Man ta pavardė irgi tokia įdomi, nes pas mane yra "giminaitė" pas kurią toks vardas. Kabutėse rašau nes neturiu giminių iš viso išskyrus kažkokią primestą saugumiečių pedofilų klano aferą. Tame ir esmė kad negalima tikėti tuo kas parašyta. Tai tik kažkokie taškai iš kurių nuostabus protas nusipaišo kažkokį "vaizdą". Bet kadangi eina per "tapiną" tai čia dar gražiau viskas. Nu yra labai suktų bepročių gvardija, kurie čia ir suka kažkokius ratelius tik į vieną vienybės žydėjimo pusę. Jie kaip to blogio ašis gali sudaryti iliuzija kad tarsi jie išlaiko pusiausvyrą, neutralumą, jiems nesisuka galva, tt. Vis tiek tai tik kažkokie trupiniai pabarstyti ant kažkokios karinės/žvalgybinės operacijos ledkalnio viršūnės. Laižykit ledus. Ar gamina kefyrinius ledus? Nesu matęs, bet iš jogurto pilna.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
nepažinau2020-02-06
matyt hormonai daro savo... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Vo ble2020-02-06
Tai reiškia apsimoka būti daktaru,jeigu rizikuoja dirbti su suklastotu.Nes tik ir šaukė visi daktarai, kad nieko nebe uždirba, kad persidirba. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
@0.2prom&shitisON 2020-02-06
...oir pasibuvo Tvarka anTeisingumo... Čia pasikrušo,
tskant atsakančiai, išbėgus ulyčion vieš on:-ComeON!
Dabar, otkatnai prasipelniusi ir sutenerių aptapšnota
Tatai, musėk, galėt ir no galinio passroviui išsinešdint.
jau su Specialiu Tarnybiškai Trumpu CurriculiuxVitaex
ViktorijosŠleikųTriumphusu&suRotovirusuGirgeorg€lio...
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. @ Citizen 2.02020-02-06
tame ir esmė kad fake news kalės kovoja su tą aferą nesikandžiodamos, tik su lojaliais lojimais. Kas įdomiausia šitoje aferoje, kad kaip taisyklė kova su afera ir yra aferos dalis. Va čia ir yra sudėtingi reiškiniai. Kas yra svarbaus šitoje istorijoje? Nu bandoma sudaryti įspūdį kad tie daktarų popieriai yra kažko verti. Taip ir yra. Jie tikrai brangesni negu auksas imant pagal tą popieriaus svorį. Ir čia vien iš pirmos algos. Jeigu tie daktarų popieriai kažką reikštų toje ligoninėje tie "tikrieji" daktarai senai būtų supratę kad jų tarpe vaikšto kažkoks ėjikas, kuris kad prisidengti savo "karališką" nuogumą ir turi tik tą popierių. Nu "odd man out". Čia reik suprasti kad visi šilutės gydymo įstaigų kadrai yra iš tos pačios daktarų grupuotės gaujos. Kas įdomiausia kad prie to reikalinga grupuoti ir sovietinių laikų "daktarus". Čia turint omenyje macikuose stovyklaujančius girinius darytojus. Tad visas šitas spektaklis gali būti kaip ir šachmatų "ėjimas", kur jie paaukoja kažkokį fruktą pasodintą į aukšto rango kėdę ir visi kiti po to laimingai gyvena "nusiplovę" nuodėmęs. Tame ir esmė kad visas licenzijas bet kokioje srityje reikia skaityti kaip "license to kill". Ty žudymo licenzijas. Corona ir coroner labai panašūs žodžiai. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Citizen 2.02020-02-06
Šilokarčema pirmoji išaiškino šitą aferą. Tikiuosi kai didieji dienraščiai šitą pasigaus, ateis tvarka ir teisingumas į Šilutės kiemą... oi, pala... Komentaras patinka Komentaras nepatinka