Gimtadienio šventė su 100 litrų naminukės baigėsi teisme

2020-02-10, Vidas Kalinauskis
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka

Praėjusių metų lapkričio 20-ąją, apie 7 val., Vilkyškių miestelio gyventojas V. M. neteisėtai įsigijo 100 litrų naminės degtinės, kurios tūrinė etilo alkoholio koncentracija - 50,2-51,8 proc. Laikė savo sodybos gyvenamojo namo rūsyje, kol lapkričio 22 dieną, 10 val. 20 min., ją surado ir paėmė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Pagėgių policijos komisariato pareigūnai.

Toliau laukė nemalonumai „valdiškuose namuose“. Vedusiam, nedirbančiam ir  anksčiau neteistam V. M. buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Jam pareikšti kaltinimai pagal Baudžiamojo kodekso 201 straipsnio 3 dalį: „Tas, kas neturėdamas tikslo realizuoti neteisėtai pagamino, laikė, gabeno dešimt arba daugiau litrų naminių stiprių alkoholinių gėrimų arba nedenatūruoto ar denatūruoto etilo alkoholio, jų skiedinių (mišinių), padarė baudžiamąjį nusižengimą ir baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu.“

V. M.  kaltę pripažino visiškai ir nurodė, kad alkoholinius gėrimus pats vartoja, bet dėl to tikrai problemų neturi. Tą rytą pas jį į namus atvyko nepažįstamas vyras ir pasiūlė pirkti naminės degtinės. Kažkada buvo pažįstamiems užsiminęs, kad norėtų nusipirkti naminukės. Tai turbūt per kažkuriuos pažįstamus sužinojęs tas vyras ir atvažiavo pas jį. Kadangi naminės degtinės reikėjo, savo reikmėms sutiko nupirkti 100 litrų, kurios litro kaina 4 eurai. Iš viso sumokėjo 400 eurų.

Visą degtinės kiekį pirko iš to paties vyro vienu metu. Degtinė supilstyta talpose, kurias pas jį pareigūnai ir rado. Buvo 7 plastikinės talpos po10 litrų ir 6 - po 5 litrus. Visas talpas susinešė į savo gyvenamojo namo rūsį ir čia jas susidėjo. Lapkričio 21-ąją gimtadienio proga išgėrė apie 1 litrą naminės degtinės, tai talpose liko apie 99 litrus.

Tauragės apylinkės teismo teisėjas Edmundas Žukauskas, skirdamas bausmę V. M., atsižvelgė į padarytos nusikalstamos veikos pavojingumo laipsnį, jo kaltės formą ir rūšį, asmenybę, jo atsakomybę lengvinančias ir sunkinančias aplinkybes.

Kaltinamojo atsakomybę lengvinanti aplinkybė tai, jog prisipažino padaręs baudžiamojo įstatymo numatytą veiką ir nuoširdžiai gailėjosi. Sunkinančių aplinkybių nenustatyta. V. M. neteistas, administracine tvarka baustas.

V. M. pripažintas kaltu, jam paskirta aštuonių mėnesių laisvės apribojimo bausmė, įpareigojant per šį laikotarpį nuo 22 val. iki 6 val. būti namuose, jei tai nėra susiję su darbu ar mokymusi.

Teismas taip pat nusprendė daiktus, turinčius reikšmės nusikalstamai veikai tirti - 13 plastikinių talpų su namine degtine, saugomus Pagėgių policijos komisariate, baudžiamajam įsakymui įsiteisėjus, konfiskuoti ir sunaikinti.

Teismo baudžiamasis įsakymas jau įsiteisėjo.


Straipsnio komentarai

kolia2020-02-13
iš Gardamo atvežė žinau kas tas verslininkas - tai Vicka. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
opapap2020-02-12
nebloga šventė :D Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-02-10
įdomu yra pats išsireiškimas "naminė degtinė". Nu jeigu jūs turite namuose butelį degtinės iš parduotuvės ta degtinė nesiskaito kaip naminė, nors ir yra namuose. Ta degtinė jūsų namų atžvilgiu vis tiek kažkokia svetima, laukinė, neprijaukinta, tt.. Kas būtų jeigu žmogus nusipirktų iš parduotuvės 100 litrų degtinės ir susipilstytų į 13 plastikinių tarų? Nu jam taip patogiau, gal pas jį ir šaldytuvas burzgia kampe nudažytas dryžuotai kaip vaivorykštė. Kaip atskiriama degtinė kuri yra naminė ir laukinė? Ta iš parduotuvės degtinė tai dar labiau naminė, nes iš dar didesnių mokslo pasiekimo namų, ty labiau civilizuota palyginus su samagonu išvirtu kažkur gyvulių tvarte. Čia panašiai kaip su makaronais kabinamais apie "ekologiškus" maisto produktus. Iš pažiuros ir naminė ir pirktinė degtinė atrodo visiškai vienodai. Ugninis vanduo. Atseit kol neparagausi ir nepalyginsi velnio lašų tol "nesužinosi", kam tas monopolis kryžiuočiams reikalingas. Nu jugi visi tie kryžiuočių vienuolynai tik tuo ir užsiima verda alų, varo vyną, konjakus, uzo, tt.. Ruošiasi amuniciją misijonieriškai veiklai, kur patys muša patys rėkia. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?