Spaudos konferencijoje: apie Macikų lagerio palaikų ekshumavimą, vandens kelius ir Uostadvaryje iškilsiantį apžvalgos bokštą

2020-02-08, Komunikacijos skyriaus informacija
Spaudos konferencijos akimirka. Autorių nuotr.
Spaudos konferencijos akimirka. Autorių nuotr.

Šilutės rajono savivaldybės mero pavaduotojas Sigitas Šeputis ir administracijos direktoriaus pavaduotoja Dalia Rudienė sausio 28-ąją dalyvavo tradicinėje spaudos konferencijoje, kur žurnalistams pristatė aktualias naujienas bei susitikimų tikslus.

Vos prasidėjus naujiems metams mero pavaduotojas S. Šeputis lankėsi Vyriausybėje, kur vyko posėdis dėl Macikų lagerio palaikų ekshumavimo ir perkėlimo iš Armalėnų kaimo Žaliosios gatvės ir palaidojimo specialiai suformuotame sklype Macikų kaimo Zudermano gatvėje. Nutarta, kad pirmiausia vyks palaikų iškasimas ir atidavimas antropologams, o tuomet – antrasis etapas. Jo metu mokslininkai atliks tyrimus, siekiant nustatyti palaikų amžių, lytį ir galbūt netgi tapatybę. Visus šiuos darbus privaloma atlikti iki 2020 m. pabaigos.

Administracijos direktorius Virgilijus Pozingis lankėsi Susisiekimo ministerijoje dėl vidaus vandenų kelių perdavimo. Nutarta vietinės reikšmės vandens kelius – Šyša-Atmata, nuo Skirvytės iki 37 numeriu pažymėto ženklo ir nuo minėto ženklo iki Drevernos – perduoti ministerijos globon ir padaryti valstybinės reikšmės vandens keliais.

Savivaldybės vadovai informavo, kad Savivaldybėje vyko susitikimas su Lietuvos Respublikos Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko pavaduotoju Tomu Tomilinu, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ministro patarėju Liutauru Vičkačka, socialinėje srityje dirbančiais specialistais. Susitikimo metu kalbėta apie darbo rinką, išsakytos pastabos dėl vaiko pinigų didinimo, socialinių pašalpų didėjimo.

Dar vienas svarbus įvykis – seniūnaičių sueiga bei pirmasis seminaras naujai išrinktiems seniūnaičiams. Šilutės rajono savivaldybėje išrinkti 66 seniūnaičiai. Jiems savivaldybėje organizuoti mokymai tema „Vietos demokratijos įgyvendinimas Lietuvos savivaldybėse: seniūnaičio vaidmuo“. Sueigos metu į Šilutės rajono savivaldybės Etikos komisiją deleguoti Gardamo seniūnaitis Gintaras Šarka ir Juknaičių seniūnaitis Regimantas Grigalis. Į Savivaldybės tarybos Antikorupcijos komisiją – Knygnešių seniūnaitė Gintarė Zdanevičienė ir Pagrynių seniūnaitis Juozas Sauspreškis.

Mero Vytauto Laurinaičio vizito Aplinkos ministerijoje metu diskutuota dėl apžvalgos bokšto statybų Uostadvaryje. Svarstyta, kokios bus 900 metrų besitęsiančios prieigos iki bokšto. Nuspręsta, kad bokštas bus statomas iš vandens pusės, o takas link jo eis dabartiniu pylimu ir bus praplatintas iki 2,5 m pločio.

Administracijos direktoriaus pavaduotoja D. Rudienė žurnalistams pasakojo apie Vydūno gimnazijoje vykusį forumą „Drąsiai, kitaip 2“, kuriame dalyvavo kartu su Savivaldybės kūrybine komanda. Tai – projekto „Lyderių laikas 3“ baigiamasis lyderystės forumas. Jo metu kalbėta apie projekto veiklas, įvykdytas užduotis, kokių tikslų pasiekta.


Straipsnio komentarai

.. @ šilutiškė2020-02-09
kaip tu gali atsiklausti giminaičių jeigu čia iš viso niekas nėra aišku apie nieką. Čia tik lawonų krūva, šalia miesto kuris sugalvotas kaip kažkoks gegutyno perėjimo lizdas prahodnoj dvor naudojamas pakaitomis tai rusų tai vokiečių tai dar kažko. Jugi šilutėje tarybiniais laikais buvo naujai sukurtas miestas, su naujais neaišku iš kur atkraustytais specialistais ir jų naujai sukurtomis fiktyviomis šeimomis. Nebuvo čia jokių senbuvių. Tik vienas kitas užsilikęs vokietis buvo kur nors gūdžiuose kaimuose. Ir tai neaišku ar tie vokiečiai vietiniai ar nebuvo tų pačių rusų atmigruoti iš volgos, kaukazo, tt. Byrant tarybų sąjungai ir prasidėjus atgimėlių atgimimui jie susigalvojo "lietuvininkus". Nors tarybiniuose istorijos vadovėliuose tokie nebuvo minimi iš viso. Kaip galvoji kodėl kažkam taip trukdė šilutėje "vilniaus gatvė" kad ją pervardino į "tilžės gatvę"? Atrodo visiškai ne tarybinis pavadinimas? Ar čia gal kryžiuočiai kažką žino apie avių ganymą, vilnos karšimą taip kad išmušti tuos velnius iš tų raguotų galvų? Nu ar vilnius nuo žodžio vilna, medvilnė ar velnias? Kaip pasirinksi nesvarbu - vistiek vatnykas. Kodėl visame šilutės rajone neliko nei vienos vilniaus gatvės?
Tame ir esmė kad dabar vėl ta pati tarybų sąjunga, kur kitokio tarimo tarmės atvažiavo vienytis.. Paauksuotas proletariatas. Kas įdomiausia kad atgimėliai kažkaip stebuklingai viską atsimena: kodėl jie laisvi, kas čia ką žudė, kas kaip kalbėjo, kas kur gyveno, tt. Jeigu reikalinga paramstyti savo žodžius labai greitai randa ir popierius, dokumentus, vaizdinę medžiagą, tt. Čia užuomina į mazeltovylį ir jo stebuklingą nepriklausomybės akto "radinį". Tik nedarykit klaidos apie anglių karalystės žydėjimus, kuris nieko bendro neturi su jokiais žydais. Pats žodis žydas prieštarauja "dievo išrinktojo" sanpratai. Žodis tauta ir žydas yra vienas kitam prieštaraujanti. Nes dievas kad išsirinkti ar pažymėti kažką nenaudos nei žodžių, nei ženklų, nei simbolių, nei antsiuvų ar antraiščių ant rankovių, tt. Ta dovydo žvaigždė iš viso nežydiškas simbolis pradėtas naudotis karinės apgaulės tikslais kažkur 150 metų. Tad lietuvoje ir per visą II pasaulinį karą nebuvo nužudytas nei vienas žydas. Gali būti kad buvo išžudyti žmonės, bet tai kita tema. Tie žudymai nesustojo. Holocaustas tebevyksta visame gražume. Tad jeigu jūms aiškina apie tai kad holocaustas buvo, vadinasi jie neigia holocaustą, kurį jie ir tebevykdo.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
kai beždžionė neturi ką veikt sub kąsosi tai lygiai tas pats 2020-02-09
nebežino kaip pinigų iškapstyt didžioji eks saugų seniūnė kuri nei bum bum nieko neišmano į macikus lyst pradėjo ko kelius nenugreideriuodavo nei žiemą nei rudenį aktivistė didžioji tinginių kapela Komentaras patinka Komentaras nepatinka
šilutiškė2020-02-09
Suteikite ramybę išėjusiems ,o ne draskykite jų kaulelius .Mano manymu reiktų dar atsiklausti giminaičių .Negi nebėra svarbesnių šiandieninių reikalų tvarkyti savivaldybėje. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-02-08
kas liečia palaikus armalėnuose, tai čia ir reikalinga turėti omenyje tą dainą apie kur kažkas aiškina kad gimė ne palaiku ty, ne per anksti, ne per vėlai, bet pačiu laiku. Turiu omenyje tą visiems gerai žinomą lietuvišką patarlę - apie mirusius arba gerai arba nieko. Kadangi tie neužmirštuolininkai kurie čia kabina makaronus nieko gero neturi ką pasakyti apie tuos mirštuolių palaikus mirštuoliams, tai reikalinga į tuos pasakorius taip ir žiūrėti. Kad jie čia drumsčia vedami kažkokių kėslų ir drumsčia mirštuoliams ramybę. Nu čia kažkokia "misija sibiras" ir jie tvarko kažkokius swastikos sukitės greitai kapus. Gal rimtai jie ir kažką žino iš tikrųjų tai ką patys pridarė ir už ką ir yra atsakingi. Jugi yra atgimėlių atgimimas. Kad rado vokišką ar prancūzišką sagą tai nieko nereiškia. Patys pagalvokit apie šių laikų madas. Visa lietuva rengėsi iš škudurų suvežtų iš viso pasaulio. Kažkokie kosmopolitiniai vasiukai. Tik dabar jau keli metai aprimo driskininkystės, nes tik dabar pradėjo atsirasti prekybos centrai, kurie jau "nukonkuravo" labdarines.
Kitas variantas "pagalvojimui" tai ta veislininkystės stotis. Nu žinot gal buvo kokios nors biologinių ginklų programos, kur veisdavo "buliukus", ne tik mėsai, bet ir ispaniškos inkvizicijos koridai, pamploniškiems pabėgiojimams, tt. Patys pagalvokit net šilutės kultūros namuose kultūristai organizuoja varžybas, kur jie demonstruoja savo mėsingumą. Gal čia palaidota "atliekos" iš mokslo daktarų grupuotės vaikų darželių: labai greitai augantys ankstukai, neišnešiotukai, tt. Nu čia tokia labiau egzotinė, fantastinė hipotezė, tt. Nu reik turėti omenyje visokios garbėtroškininkystės pvz juknaičiai tai buvo pavyzdinis kolūkis visos tarybų sąjungos mąstu. Tai jeigu tas kaimas buvo pavyzdinis, tai kas galvojate tarnavo/tarnauja kaip vyzdys tokiuose reikaluose? Kaip atrenkami kadrai ir gyventojai į pavyzdinį kolūkį? Čia vos ne kaip truman show gaunasi.
Tie visi makaronai apie koncentracijos stovyklas, gulagus, karo belaisvius, tt tai tik ostapininkų naudojami svertai, galingų plunksnų kotai už kurių jie griebiasi kaip už šiaudo. Tad su "lawonais" visada yra kitaip. Čia ir yra buratinų nosys kurios kaip ylos tiems buratinams meluojant lenda iš to jų maišo.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-02-08
kaip keistai skamba: „Vietos demokratijos įgyvendinimas Lietuvos savivaldybėse: seniūnaičio vaidmuo“. Tarsi vasiukus pastatė, be demokratijos. Tie visi rinkimai buvo kažkoks farsas. Va kai buožės, buožai, buožiūnai, tt įdiegs dar vieną stasi žmonių sekimo tinklą su kažkokiais buožgalvaičiais tada ir prinoks saldžių oranžinių daržovių derlius naujai kartai. Nor matot yra ir dvikalbystė pavartota. Kuo skiriasi demokratija, nuo vietos demokratijos? Gal ir turima omenyje kažkokia "savivalda", kur demokratijos apibrėžimas yra toks kaip tą žodį supranta vietinis buožė, na o jeigu buožė neteisus žiūrėk į pirmą punktą, nes tuojau buožgalvaitis ateis paaiškins ir išveš pasidemokratinti į krematoriumą. Vaidino tendencijas kad bus mažinama biurokratiją, atsisakyti popierizmo, diegti principingus langelius vienutėse, bet dabar apsivertė vėl aukštyn kojomis: biurokratų keturios kojos gerai, dvi kojos blogai. Tik čia įdomūs tie naujieji etatai. Visi laisvai bėgiojantys, dirbantys iš namų, greito reagavimo buriuotojai, juos peni kojytės, kelėnai ir drąsūs keliai kitaip negu galit suprasti. Tas lyderių laikas tai labai didelė piratų lulzboat, nes "leader" tai nuo anglių karalystės žodžio "lead" ty švinas. Čia kalba ir eina apie alchemiją kur švinas verčiamas į auksą. ASS-ASS-in. Tai ir yra susiporavę gaideliai ir vištytės, kurios naudojasi bažnyčiomis su besisukančiais kryžiais, kad kulti gyvulių fermos derlių. Kas liečia tą įdomų išsireiškimą "vandens keliai" tai čia irgi raudona vėliava, kur tik buožės turi atitinkamą "avalynę" kad tais keliais judėti: jachtas, katerius, laivus, tt. Jūs driskiai irgi galite pasidžiaugti tokiu turizmu - jums turbūt irgi atitiestas vamzdis su rubikoniniu skaitliuku. Galite prisileisti stiklinę ir pasimėgauti, pakeliaujant savo lakioje vaizduotėje. Komentaras patinka Komentaras nepatinka