Saugiškiai dalyvavo projekte

2020-02-08, Rasa Strumylienė, Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Saugų filialo bibliotekininkė

Pasakos lavina kalbą, skatina fantazuoti, padeda pažinti gyvenimą ir save. Jos džiugina ir, jei reikia, nuramina. Jos gali tapti puikia tėvų ir vaikų bendravimo priemone – tiltu iš širdies į širdį.

Sausio mėnesį, kiekvieną trečiadienį, Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Saugų filialas kartu su Saugų J. Mikšo pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo grupe „Saulutė“ dalyvavo projekte „Seku, seku pasaką“. Vaikai rinkdavosi bibliotekoje ir, atsižvelgiant į jų pageidavimus, buvo sekamos ne tik lietuviškos, bet ir kitų pasaulio šalių pasakos. Labiausiai vaikams patiko Prano Mašioto „Vaikučių pasakėlės“.

Baigiantis projektui, paskutinę dieną, kartu su mokytoja Nijole Beržiniene ir mokytojos padėjėja Irina Pogiene su vaikais šoktas šokis indų pasakos „Tūkstantis ir viena naktis“ motyvais.

Atsisveikinant bibliotekininkės ištikimiems pasakų klausytojams įteikė po mažą staigmenėlę.

 


Straipsnio komentarai

.. @ Rajono merų karpis2020-02-09
Tai yra labai sudėtinga, nes tokie provincijos projektai yra kažkokio šalies lygiu vykdomo projekto dalis, kuris yra dalis dar didesnio projekto vykdomo tarpvalstybiniu lygiu. Nu kažkas kaip masinio apsipirkimo vajus lietuvoje, kuris buvo dalis masinio apsipirkimo vajaus pasaulyje. Ir va kažkaip užgeso. Nors tai irgi turėtų skaitytis kaip masinio naikinimo ginklo panaudojimas. Yra sukurta tokia įdomi biurokratija, kad visi siūlų galai veda į vandenį kuris atseit teka iš kažkur aukščiau. Nors visi lygūs. Nėra jokių kalnų lietuvoje. Viskas turėtų būti paprasta ir aišku. Tad pinigų sekimas į kišenes nieko nesiskiria nuo sekamų pasakų sekimo. Visada pinigai tarnauja kaip priedanga. Gali būti kad tos mokytojos ir auklėtojos milijonierės joms tie pinigai nusispjauti. Kaip dažnai dabar ir yra tuose darželiuose. Joms įdomu kitaip ta "projektinė" veikla. Aš galėčiau paspekuliuoti kažką apie "elementarius dalykus", bet nėra jokių gerų ketinimų watsonų kraugerinių daktarų grupuotėje. Tai yra jau per vėlu graužti tas karčias šaknis, jeigu jau net kančių šalies višnu medžiai žydi vienybėje ir paminklai stovi aparteidiniams gaideliams rusnėje.

Tai yra ieškoma durnių kurie susikonstravę kopėčias bandytų ieškoti dangaus. Nelipkit kopėčiomis niekur, Nėra dangaus tose pragariškose debesijos technologijose. Nu pragariškose dėl to kad vien makaronai. Ir čia nesvarbu ar "netyčiomis" ar nukrisit ar nenukrisit vien todėl kad "supratot" kažką apie juos - tai ir tarnauja kaip kažkoks "įsakymas" kad buožės, buožai, buožiūnai, buožgalviai, buožgalvaičiai, tt galėtų jumis rūpintis su lazdomis išduotomis jau "savo" apmokytiems vaikams.

Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Rajono merų karpis to ...2020-02-09
Nėra taip sudėtinga. Tas projektas , tai tik keli papildomi eurai į kišenę ir niekam neįdomu ką jaučia tie 2,5 -4 metų vaikai , kurie žiūri į tą pavytusią "pilvo šokėją " nuotraukoje . Mane žavi Lietuvą, kad joje galima gauti finansavimą už vaikų traumavimą.
Galėtų kamasutrą studijuoti , daugiau naudos būtų.
Nors šiaip ir " Tūkstantis ir vieną naktis " originale gryna erotika.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. @ Rajono merų karpis2020-02-09
matai čia yra labai daug visokių problemų pradedant nuo to kad vaikai eina į vaikų darželį ne tam kad su jais kažkas darytų projektus. Čia tarsi kažkokie eksperimentai su žmonėmis gaunasi. Lankstomi darželiniai jaunučiai medeliai kad galėtų aklimatizuotis prie dievų miško. Projektai tai kažkokie maišai kuriuose supakuota neaišku kas išskyrus tai kad viskas paramstyta gerais ketinimais. Viskas nuleidžiama iš viršaus, kuris suorganizuotas kaip skėtinis tinklinis MLM marketingas. Ty raitelis be galvos, nes visi lygūs. Surašyta juodu ant juodo. Baltumo tuose projektuose yra tik tiek kiek į tą projektą darant įdeda projekto darytojai. Paprastai nieko. Tai yra tuos projektus galima interpretuoti ir naudoti kūrybiškai kaip tik nori, gali užsikurti savo kompiuterį ir nusirašyti nuo kitų, gali sukurti ką nors iš nulio, gali užkurti amerikietišką pirtį ar indišką krematoriumo krosnį. Tad čia tyčia yra daug laisvės žaisti sugedusius telefonus. Tie visi projektai ir sugalvota kaip "mušimas" ir todėl jiems taip reikalingas tas "rėkimas", kad jie atseit čia kažką gero daro. Atseit dalyvavimas būtinas ir visi turi likti patenkinti nuo tų makaronų kabinimo veiklos. Yra tokia baisi svieto lyginimo biurokratija kad pasakos nesekimas gali būti forminamas kaip pasakos sekimas. Su tuo šokiu sunku ką nors ir pasakyti. Gal jos pačios taip sugalvojo. Gal jos pačios iš indijos ar indokinijos brexitinės kolonijos? Jos geriau žino kas ir kaip su tomis pasakomis. Taj-mahal nors ir stovi indijoje, bet skaitosi kaip ir lietuviškas architektūros paminklas, kaip valdovų rūmų ir trakų pilies komplekso dalis. Čia aišku labai stipriai juokauju, turėdamas omenyje drąsos kelio besarmatiškas nesamones apie sarmatus ir iraną. Kitas reikalas kad "taj" tose arabų kalbose ir reiškia "corona". Iš kur tas sukneles gavo? Negi tai projekto dalis? Įsivaizduoji jeigu vargo moteris ir siuvo tą suknelę savaitę. Dar ir už savo pinigus. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Rajono merų karpis 2020-02-09
Taikliai pastebėta , kad reikalingas projektas ,, pasekti pasaką " . "Tūkstantis ir vieną naktis " tai arabų pasakų rinkinys. Kurias jungiantis kūrinys, tai istorija , kuri sugalvota 13 amžiuje.
Karalius nužudo savo žmoną dėl neištikimybės. Kadangi nusivylęs moterimis , jis įsako savo pavaldiniams kiekvieną vakarą atvesti naują moterį , kurią vesdavo , o paryčiais nužudydavo. Bet vieną, kilusį iš žuvėjų krašto Saugų kaimo , buvo gudri. Kiekvieną naktį ji pasakodavo tokias istorijas , kad paryčiais karalius norėdamas sužinoti istorijos pabaigą , atidėdavo egzekuciją kitam rytui. Taip istorijos pabaigoje karaliui gimė trys sūnus o visos istorijos buvo užrašytos į " Tūkstantis ir vieną naktis " .
Gerbiamas " daugtaški " , čia Sauguose istorija ir tesiasi , tik reikia turėti kantrybės ir laukti istorijos pabaigos . Tik nesuprantu kokiu tikslu vaikai kankinami tos senos " pilvo šokėjos " ? Gal geriau " Jonukas ir Gretutė " ir senos raganos vaidmuo ?
Ir aplamai koks skirtumas .: Arabai ar Indai ?
Saugams viskas vienoda ten rytuose. Tik šios pasakos originale pilnos erotikos , nes karalius š.... neklausė .
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-02-08
tarp kitko "1001 naktis" tai lygtais arabų pasaka, ne indų. Nėra svarbu tos etiketės. yra globalizuotas pasaulis. Gal 1001 skaičius yra binarinis? Tada tų naktų gaunasi žymiai mažiau. Tik devynios. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-02-08
negi reikalinga projektai kad atsiversti knygą ir paskaityti vaikams pasaką? Matyt ne tik arkliai ir kumelės, bet niekas dykai nekaso ir nekasa gyvulių fermose. Nors gal čia pavartota kitokia žodžio reikšmė? sakykim žmogus turi šuns, kurio vardas yra "pasaka". Tada vedant tą šunį pasivaikščioti ta pasaka gali sekti paskui, sekti pėdomis, sekti žmones, tt. Pvz būna žmonės kurie elgiasi su savo naminiais gyvunais tarsi tai žmonės ir toks žmogus eigali užsiimti pasakos sekimu pasakai, kuri tuo metu seks akimis lūpas ir bandys suprasti kas čia vyksta. . Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip manote, ar bus antroji viruso banga ir vėl įvestas karantinas?