Gydytojų namo išsiųsta šilutiškė mirė nuo infarkto, šeima siekia prisiteisti 70 tūkstančių eurų

2020-02-08, Jurgita Andriejauskaitė

Su miokardo infarkto požymiais į Šilutės ligoninę besikreipusi moteris buvo išsiųsta namo ir netrukus mirė. Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisija sutuoktinės netekusiam vyrui nurodė kompensuoti 30 tūkstančių eurų, o vaikai pripažinti nenukentėjusiais. Abi pusės šį sprendimą apskundė ir teisybės ieško toliau. Byla jau pasiekė Klaipėdos apygardos teismą, kur vaikai siekia prisiteisti po 20 tūkstančių eurų.

2018 metų rudenį į Šilutės ligoninę kreipėsi 54 metų moteris. Spalio 31-ąją pajutusi skausmą krūtinės srityje ji ieškojo pagalbos, buvo apžiūrėta medikų ir išsiųsta namo. Blogai pasijutusi po poros dienų, lapkričio 2-osios ankstų rytą, ji vėl atsidūrė priėmimo skyriuje. Anot šeimai atstovaujančio advokato Tomo Leščinsko, tuo metu kaip tik keitėsi pamaina, koridoriuje pacientė laukė aimanuodama, o darbą baigusi budinti gydytoja praėjo pro skausmo kamuojamą pacientę ir išėjo namo. Medikai moterį apžiūrėjo po pusantros valandos, apie 9 val. ryte. Atlikę tyrimus jie pacientę išsiuntė namo. Vakare moteris mirė.

„Ekspertai pasisakė, kad jau tada buvo galima įtarti prasidedantį infarktą, požymių jau buvo, reikėjo gydytojams tinkamai skaityti kardiogramas, suprasti, ką tie požymiai rodo. Tai nebuvo daroma. Ji turėjo būti skubiai gabenama į Jūrininkų ligoninės skyrių, kuris specializuojasi toje srityje. Tai nebuvo padaryta, žmogus mirė“, – sakė T.Leščinskas.

Anot advokato, buvo klastojami paciento atvykimo laikai bandant pateisinti medikų darbą. Nepaisant to, kaltinimų dėl galimai nusikalstamų veikų teisme teikti neketinama, siekiama šeimai priteisti žalą – sutuoktiniui 30 tūkstančių ir vaikams po 20 tūkstančių eurų.

Komisijos sprendimą apskundė

Tiek šeima, tiek ligoninė Pacientų sveikatai padarytos žalos komisijos sprendimą apskundė.

Anot ligoninei atstovaujančios advokatės Jūratės Šlitės, išvadose nurodyta, jog nėra priežastinio ryšio tarp medikų veiksmų ir mirties.

„Ekspertų išvados visur pasako, kad medikai pagal diagnostikas atliko visus veiksmus ir nėra priežastinio ryšio, ne dėl to mirė žmogus. Tačiau komisija priėmė kitokį sprendimą. Komisijos sprendimu nustatyta žala, nepaisant to, kad nėra priežastinio ryšio tarp medikų veiksmų ir mirties. Iš mediko reikalaujama taikyti metodikas, skirti reikiamus tyrimus. Jei būtų kažko neištyrę, suprantu. Ekspertai pasakė, kad viskas atlikta. Ne dėl to mirė žmogus. Jei nėra parašo, dėl to nemiršta žmogus. Formalūs pažeidimai negali būti pagrindas priteisti žalai“, – sakė J.Šlitė.

Bandė mediaciją

Abi pusės bandė sprendimą rasti taikant mediaciją ir atsisakant ieškinių teisme, tačiau kol kas kompromisas nerastas.

Pasak advokato, sutuoktinis su komisijos nurodyta 30 tūkstančių eurų suma sutinka, tačiau nepriimtinas sprendimas, kad vaikai nelaikomi nukentėjusiaisiais, mat vaikai su mama turėjo artimą ryšį. Sūnus ir dukra teismo prašo priteisti po 20 tūkstančių eurų neturtinės žalos. Taigi, viso šeima siekia prisiteisti 70 tūkstančių eurų.

Ligoninės atstovai mediacijos metu pasiūlė vaikams pasiūlė po 5 000 eurų, taip pat siekia mažinti komisijos sutuoktiniui numatytą kompensaciją maždaug perpus. Šeima tokį pasiūlymą atmetė.

Šeima mediacijoje sutiko dėl 43 000 eurų sumos, į ją įtrauktos ir laidojimo išlaidos.

Pasak J.Šlitės, tokios sumos ligoninė nėra pajėgi išmokėti, juolab, tai mokesčių mokėtojų pinigai.

15min.lt


Straipsnio komentarai

Elytė Bardauskienė2023-02-24
Teko lankytis pas gydytoją kardiologę Audronę Dimitrijevienę. Puiki, nuostabi, dėmesinga gydytoja. Atliko reikalingus tyrimus, skyrė gydymą. Ačiū Jai už nuoširdų darbą.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Antanas2020-02-20
Nesenai buvau Šilutės poliklinikoje pas Kardiologę Audronę Dmitrijevienę labai švelni gydytoja atidžiai išklausė nusiskundimus ir paskyrė vaistus ir Echoskopiją kurią atliko gydytojas Narcizas Murauskas dėkoju. Esu dėkingas Kardiologei Audronei Dmitrijevienei nuostabi Gydytoja.

Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Antanas2020-02-20
Nesenai buvau Šilutės poliklinikoje pas Kardiologę Audronę Dmitrijevienę labai švelni gydytoja atidžiai išklausė nusiskundimus ir paskyrė vaistus ir Echoskopiją kurią atliko gydytojas Narcizas Murauskas dėkoju už Esu dėkingas Kardiologei Audronei Dmitrijevienei nuostabi Gydytoja.

Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Vytautas2020-02-13
nejaugi tai teisybe liaudis raso - deje man neteko dar cia pabuvoti ,o viespatie jei .... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Povilas2020-02-11
Kiek demesio skiria savivaldybe ligoninei taip ligonine ir atrodo, tokia ir technika, ir administracija, ir pastatas, ir gydytojai jauni todel neuzsilaiko Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Jo2020-02-11
Pakliuvai į Šilutės ligoninę, ir gali sakyti amen Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. @ Jau2020-02-09
tame ir esmė kad kalba ir eina kalbas kur kyšiai tarnauja kaip priedanga. Kyšis tai tik vienas iš "žetonų" kad žaisti žaidimukus su taikiniais. Pas lietuvos daktarus jau prieš 10 metų algos jau buvo panašios kaip vakaruose. Nu čia panašios patyčios kaip su ta televizijos šundaktarystinė laida "klauskite daktaro". Tau tiesiai šviesiai sako - "klauskite daktaro", o tu gali kaltinti tik save jeigu tu gaišti laiką spoksodamas į televizorių ir klausydamas šito vatnyko vien todėl kad jis apsivilkęs baltą vatinuką iš medvilnės. Nu nesvarbu kokį tu kyšį duosi kažkokiam patvoriniam bomžui jis tavęs neišgydys. Gal tik elgsis ir šnekės su tavimi "atitinkamai", taip kad įtikti ir patikti. Daugių daugiausia ką gali tai nukryžiuojant "gydyti" žodžiais. Tokia situacija ir yra toje ligoninėje ar kitose sveikatos apsaugos ar socialinėse įstaigose. Jie ten tiek karčių medicinos mokslo šaknų yra krimtę kiek ten pažiūrėję medicininių muilo operų apie ligonines pvz "generolas vardu ligoninė" (general hospital). Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Jau2020-02-09
Senai žinoma, Silutes ligoninej nieko gero nelauk. Nuo daktaru, iki valytojų, vien kysininkai.Neturi ką duoti, gali apsisukti ir namo. O gulint ligoninej,be kyšio nei pižamos nekeičia. Teiskites žmonės, negailėkite sundaktariu, kurie dirba Šilutej. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Valdas2020-02-09
Eikit eikit niekada nebeinu ŠILUTEJ tik i kapus gali nugydyt kad greiciau kojas uzverstu tieko gulet traumotologiniam skyriuj mano mamai sienivo amziaus zmoguj jokios pagarbos ateina sanitares ir tyciojasi nes kartu gulejo jauna moteris girdejo kaip jos su ja kalbejo ar jau viel apsisikot ir panasiai baikit jokauti o ka galima sakyt apie daktarus kurems kol i kisene nieko neidesi NIEKO ir nebus . Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. @ Šiltės merų karpis2020-02-09
taip kaip tu galvoji apie mediciną yra kažkas panašaus kaip suorganizuotos raganystės buriant iš kavos tirščių ar krištolinių rutulių. Visos tos diagnostikos, laboratorijos visi tie tyrimai sugalvota kaip kėdžių keturių gerų kojų darbo vietų kūrimas miklioms ostapininkų rankoms. Ar tu esi matęs kaip tie daktarai rašo? Jie visi beraščiai. Kas ten ką gali įskaityti? Tame ir esmė kad yra kitoks "raštingumas". Kas liečia tyrimus, kad ir pačius pačiausius stebuklingus skaitmeninius rentgenus ir tomografijas tai nors ir sugalvota kaip kokia rakto skylutė akliesiems uždarytiems tamsiame maiše, bet visos tokios "diagnostikos" fiksuoja tik kažkokį tašką laike. Nu pasemiama stiklinė iš upės. Vanduo toje stiklinėje nėra upė. O jie viską gydo pagal tai ar stiklinė pustuštė ar puspilnė. Tai ne medicina. Tai algoritmai. Mašinos. Jiems pati upė nesvarbu. Jiems svarbu tyrimas, ty įsakymai, kuriuos galima vykdyti. Tame ir įdomumas kad pacientas turi būti informuotas ir sutikti "savanoriškai". Nes kitaip gaunasi priverstinis gydymas. Gal kai brido į tą upę pasemti to vandens, kaip tik nešventas petras po puodų lipdymo buvo įbridęs nusiprausti raudonų rankų ir prie to pačio nusilengvino ir išsituštino. Visi tie tyrimai tai kažkas išimta iš konteksto. Nu kažkas panašaus į "daktarėlius" gydančius drausmę keliuose. Jie irgi turi "tyrimo" metodus kad fiksuoti tuos kurie per greitai važiuoja. Nu jeigu visur yra lulzboatinamasi, tai negalima kažkaip imti ir "tikėti" ar "patikėti" kažkuom. Pvz jeigu pavardė kedys yra kažkokia paturbinta kvadratu. Pvz tai yra ne tik apie kėdes, bet ir kažkokį keduotą ostapininką. Tai yra kamuolinių gaujos avalynę, kuri tarnauja panašiai taip kaip kerzai tarnauja armijoje.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
jei nėra gero daktaro nereikia jokio ŠAUDYT TOKIUS B R U D U S 2020-02-09
kol ten jų niekas nepradės š a u d y t tol niekas nepasikeis pradedant nuo priimimo ir baigiant visais tariamais daktarais kai kuriais tokia petrošienę idzelienę ignotienę ir daug tokiais nachališkai reikalaujančiais kyšininkais ar jūs nenorėtumėt kad jūsų artimas žmogus būtų šiltoj aplinkoj ir pasavę kambarį pasakė tokius žodžius petrošienė tai ar neužuomina reikalaut kyšio o nepraėjo nė paros renimacijoj tėvas mirė kad jų vaikams būtų tokios ligos kaip tie žmonės kenčia ligoninėse Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Šilutės merų karpis2020-02-09
Ligoninės advokatė iš Kauno tai " pagerinta" . Visada įsivaizdavau , kad ligoniui atliekami tyrimai ir diagnostika ,o paskui remiantis rezultatais , specialisto gydytojo daromos išvados. Pagal advokatės logiką , gydytojai kaip ir nebereikalingi. Laborantė atlieka tyrimus ir to užtenka. O toliau ligonio problemos.Na ir paskutinė frazė " tai mokesčių mokėtojų pinigai " . O , tai ligoninė sumokėjusi advokatai iš Kauno , naudojo kitokius pinigus ? Manau pusę kompensasijos sumos prireikė advokatei. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-02-08
čia įdomios kregždės todėl kad jau naudojami tie patys "ambulance chasers" trafaretai kaip ir brexitinėje amerikos pirtyje. Gali būti kad iš viso visa istorija išlaužta iš piršto. Nes čia taip ir sugalvota kad auditorijai atrodytų kažkas apie "hollywoodines" pasakų pabaigas, kur visi poto laimingai ir ilgai gyveno ramybėje. Čia vyksta kova dėl protų ir širdžių daug frontų, visų pirma yra kuriama illiuzija apie teisingumą ir tvarką. Kad kažkas rūpinasi, bijo, kad yra "tvirta" ranka visada pasiruošusi padėti. Nieko panašaus. Matot ta lawoninė irgi kažkokia šaraškinų kontora. Tad čia gali būti kad ir hot fuzz spektakliukai arba kitaip tariant "atvejo vadybininkystės", ir šiuo atveju buvo padirbėta "Įdarbinant sudėtingiausius". Tad su tais visais atlyginimo fondais yra sukurta labai įdomi sistema "sezamai atsiverk" alibaboms iš lawoninių. Kas įdomiausia su tais "fondais" jų yra daug ir įvairių rūšių pvz nukentėjusiems nuo nusikaltimų, prekybos žmonėmis aukoms, liudininkų apsauga, tt. ir visi jie panaudojami atvirkščiai. Kaip asmeninė ATM, kažkokių vadų kurie vadovauja gyvulinių vagonų atvijimams.. Komentaras patinka Komentaras nepatinka