Kuršių mariose VSAT kateris skubėjo į pagalbą avariją patyrusiems žvejams

2020-02-12, VSAT Pagėgių pasienio rinktinės inf.

Kuršių mariose Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai kateriu skubėjo į pagalbą trims Mažeikių gyventojams. Žvejoti atvykę vyrai dėl valties gedimo išsilaipino Kiaulės nugaros saloje ir nebegalėjo saugiai pasiekti kranto.

Pirmadienį VSAT Pagėgių pasienio rinktinės Neringos užkardos pasieniečiai iš Bendrosios pagalbos ir Karinių jūrų pajėgų jūrų gelbėjimo ir koordinavimo centrų gavo informacijos apie į bėdą Kuršių mariose patekusius žvejus.

Paaiškėjo, kad trys Mažeikių gyventojai į pajūrį atvyko žvejoti, tačiau sugedo jų valtis. Nebegalėję suvaldyti  plaukiojimo priemonės žvejai sugebėjo pasiekti iš išsilaipinti Kiaulės nugaros saloje. Vyrai pranešė dėl avarijos ir nepalankių oro sąlygų negalintys patys saugiai grįžti į krantą.

Į pagalbą žvejams pasieniečiai iš Kopgalio stacionaraus stebėjimo posto operatyviai pasiuntė savo katerį „Lamor“. Jo įgula netrukus aptiko pagalbos besiprašiusius 38, 51 ir 53 metų Mažeikių gyventojus. Žvejai buvo perkelti į pasieniečių katerį ir nugabenti į krantą. Taip pat sėkmingai partempta ir jų valtis.

Mažeikiškiams medikų pagalbos neprireikė.

 


Straipsnio komentarai

.. @ Aldona2020-02-12
matai kaip įdomiai išsireiškei, pavartodama kažkokią svieto lyginimo kalbą kur ne tik žulikai bet ir patys pasieniečiai jau nebesiskaito kaip žmonės. Nu nebent tu turėjai kažkokią lulzboat omenyje, kur pasieniečiai šiuo atveju sau padėjo. Kad čia spektaklis kažkoks. Jugi yra ir mažeikiuose pasienio užkarda. Gal "žmonės" dirbantys toje užkardoje vykdydami įsakymus buvo atvažiavę pažvejoti ar suvaidinti kažkokį užkardymo spektakliuką kartu su "užkardintojais" dirbančiais klaipėdoje. Gal koks keistuolių teatro reidas, revizija, patikrinimas, tt.. Gal bendrai kažkokios rankos rankas plauna. Toks keistas tas pavadinimas "užkarda". Tarsi kažkokia kardomoji priemonė kuri egzistuoja už įstatymo ribų. 120 straipsnis. Kardomųjų priemonių rūšys. Tokia priemonė nepaminėta.
Matai su tomis valstybių sienomis kurios eina per vandenį yra labai keista ir nelogiška. Jie patruliuoja tą sieną tarsi būtų faraonų bibliniai laikai kai mozė praskyrė kažkokią raudoną jūra į dvi dalis. Nu žinot gyvulių fermos gestapinio talibano aparteido krokų lankos.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Aldona2020-02-12
šaunuoliai pasieniečiai, ne tik žūlikus gaudo, bet ir žmonėms padeda Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-02-12
antraštė kažkokia nelietuviška. parašyta dviprasmiškai, iš pirmo žvilgsnio atrodo tarsi šnekama apie žvejų profesionalumo lygį, kad jie ne naujokai žvejyboje. Aiškiau būtų "skubėjo į pagalbą žvejams patyrusiems avariją". Nors gal visai ne žvejai. Gal pirmą kartą susiruošė į žvejybą. Gal ir tie pasieniečiai pirmą dieną tarnauja? Bet vis tiek skaitosi jau kaip "pasieniečiai". Nors gal visai ne avarija. Gal kuras baigėsi, užmiršo kurį mygtuką reikia paspausti kad užsivestų variklis ar kažkas panašaus į "avariją" ten kur nesinešiojama ant pečių to ko nemokinama, bet atseit stebuklingai prisižioplinėjama ir prisispoksoma. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?