„Krašto auksas“ – Tauragės apskrities nugalėtojai

2020-02-12, zum.lrv.lt

Šeštadienį Vadžgiryje (Jurbarko raj.) apdovanoti Žemės ūkio ministerijos inicijuoto konkurso „Krašto auksas“ Tauragės apskrities nugalėtojai, kuriems už sėkmingai įvykdytus projektus, įgyvendinant Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programą, skleidžiant gerąją patirtį, įteiktos žemės ūkio ministro Andriaus Palionio padėkos.

Jurbarko rajono savivaldybės viešoji biblioteka apdovanota už projektą „Biblioteka kitaip“, sukurtą vaikų ir jaunimo neformalaus ugdymo tinklą, surengtus neformalaus ugdymo užsiėmimus, naudojant šiuolaikines informacines technologijas.

Asociacija Jurbarko evangelikų liuteronų parapijos diakonija „Jurbarko sandora“ įvertinta už projektą „Jaunimo darbo ir poilsio stovykla Smalininkuose“ – suorganizuotą jaunimo darbinių įgūdžių ugdymo stovyklą, jaunimo neformaliojo ugdymo gerinimą.

Uždaroji akcinė bendrovė „Graneda“ (Jurbarko r.) įvertinta už projektą „UAB „Graneda“ veiklos plėtra ir sukuriamos pridėtinės vertės didinimas, efektyviai panaudojant vietos išteklius“ – verslo plėtrą ir naujų darbo vietų sukūrimą.

Lumpėnų kaimo bendruomenė (Pagėgių sav.) apdovanota už projektą „Lumpėnų, Natkiškių ir Bitėnų kaimų tradicijų puoselėjimas, panaudojant krašto kultūros ir istorijos paveldą“ – surengtus tradicinius renginius, vietos kultūros ir istorijos paveldo puoselėjimą, savanorystės ir kartų bendravimo skatinimą.

Ūkininkas Paulius Dargelis (Pagėgių sav.) apdovanotas už projektą „Pauliaus Dargelio augalininkystės ūkio plėtra“ – ekologiškų grūdų produkcijos kokybės gerinimą, šiuolaikinio, modernaus, konkurencingo ekologinio augalininkystės ūkio plėtojimą.

Ūkininkas Sigitas Stonys (Pagėgių sav.) įvertintas už projektą „Bitininkystės ūkio plėtra“ – modernios įrangos naudojimą bičių ūkyje, gyvybingo ir konkurencingo bičių ūkio plėtrą.

Pagramančio regioninio parko direkcija (Tauragės r.) apdovanota už projektą „Turizmas ir aktyvus poilsis Pagramančio regioniniame parke“ – surengtus edukacinį ir dviračių žygius, supažindinimą su gamtos ir kultūros paveldo vertybėmis, kaimo gyventojų aktyvumo ir pilietiškumo skatinimą.

UAB „Lurseta“ (Tauragės r.) projektas „UAB „Lurseta“ verslo pradžia“ apdovanotas už sukurtą ne žemės ūkio verslą ir naujas darbo vietas.

Kaimo bendruomenė „Taurų žiburys“ (Tauragės r.) apdovanota už projektą „Mokykimės – kurkime – motyvuokime“ – surengtus gyventojų mokymus, bendruomenių lyderių, bendradarbiavimo, savanorystės, kompetencijų ugdymą.

Pretendentus konkursui „Krašto auksas“ galėjo teikti visos norinčios organizacijos bei fiziniai asmenys. Nugalėtojus išrinko Apdovanojimų atrankos komisija, didelį dėmesį skyrusi pretendentų verslumui, projektų naudai visuomenei. „Facebook“ paskyroje „Krašto auksas“ visuomenė balsavo už savo favoritus. Tauragės apskrities gyventojų simpatijos atiteko ūkininkui Sigitui Stoniui.

Konkursas „Krašto auksas“ surengtas siekiant didinti 2014–2020 m. Lietuvos kaimo plėtros programos žinomumą, viešinti programos įgyvendinimo gerąją patirtį bei pasiektus rezultatus, skatinti aktyvesnį dalyvavimą kaimo plėtros procesuose, viešinti Europos inovacijų partnerystės veiklos grupių veiklą, skatinti inovacijas kaimo vietovėse.


Straipsnio komentarai

Savas2020-02-13
Ar čia Stonys pats save, kaip Komskis pasiūlė apsidovanoti Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-02-12
kryžiuočių piatiletka. viskas kaip tarybiniais laikais. tik dabar kažkoks vaivorykštinis talibano aparteidinis gestapas. kažkaip nesueina galai su ta kaimo "plėtra". Aiškino dešimtmečiais kaip kaimai išmirė, tuštėja sodybos, tt. Staiga vanka vstanka pasidarė, atgijo kaimas taip stipriai kad reikia jau plėstis, kažkur. Į kur? Į mišką? Į miestą? Į latviją? Baltarusiją? Kaliningradą? Lenkiją? Gal susipils salas kaip emiratuose ir plėsis? Jugi tie patys jau pasamdyti gilina tą uostą. Prieš kelias savaitęs visoje lietuvą kažkokie kaimiečiai su traktoriais važiavo į miestus, mitingavo, su lozungais kad "lietuva, tavo kaimas miršta", tt.. Nors jeigu pažiūrėti į šito renginio ceremonijas, ten kaimiečių kažkaip nesimato. Labiau visokie kryžiuočiai, ostapininkai, basos raganaitės, smagūs velniai, rakštisteinai atsidarę aukso kasyklų kraštą, kur pagal jų dūdelę šoka ir purtosi krematoriumuose gysloti klipatėlės, auksiniai avinėliai, veršiai, ožiai, gaidžiai ir būtigeidžiai. Kas čia iš vis per pavardė "palionis"? Jis gal žemės planetos ministras? Va tame ir esmė su tais valdovų rūmais kad tai ir ne lietuvos projektas, bet lietuvos didžiosios kunigaikštystės valdovų rūmų atkūrimo projektas. Tai yra jie su tuo šuviu nušovė nė vieną zuikį. Tai ir buvo kažkokių aikštingų kunigų pradėta kaltis vinis į lietuvos karstą. Nu žinot "maidan" - tai ir yra arabų kalboje "aikštė". Komentaras patinka Komentaras nepatinka