„Moterų seklyčia“ vaišinosi cepelinais

2020-02-11, „Šilokarčemos“ informacija
Moterys džiaugėsi  drauge praleistu laiku ir skaniais cepelinais. L. Jagintavičienės nuotr.
Moterys džiaugėsi drauge praleistu laiku ir skaniais cepelinais. L. Jagintavičienės nuotr.

Nuo 2014 metų kiekvieną pirmąjį vasario sekmadienį švenčiama pasaulio cepelinų diena. Tą dieną paminėjo ir  klubas „Moterų seklyčia“.

Būrelis moterų cepelinais su mėsa vaišinosi valgykloje „Šyša“. Šilutiškės džiaugėsi ne tik skaniais pietumis, bet ir šeimininko Modesto Vilko gera širdimi.

Pasaulio cepelinų dienos  iniciatorius – JAV gyvenantis išeivis iš Lietuvos Jonas Vaičiūnas. Šią dieną visi raginami kartu su šeima gaminti ir skanauti cepelinus.

Lietuvoje cepelinai atsirado maždaug XIX ir XX amžių sandūroje, tikėtina, kad Žemaitijoje, kur jie atkeliavo iš vokiškosios Mažosios Lietuvos. Vėliau cepelinai tapo įprastu patiekalu ir kituose Lietuvos kraštuose. Cepelinai gali būti gaminami iš virtų arba žalių tarkuotų bulvių ir mėsos, varškės arba grybų įdaro.
 

 


Straipsnio komentarai

..2020-02-14
Kokios keistos fizionomijos. ką reiškia "seklyčia"? Ar čia kažkokia seklių įstaiga? Nu kaip kad policininkas ir policija, mokytojas ir mokykla, tt. Tada vis tiek neaišku kodėl "moterų"? Gal čia sekliai specializuojantys moterų sekime? Gal "seklyčia" užsiima ne apie žmonių sekimu, bet pasakų sekimą. O gal ir tuo ir tuo? Jugi visada bet kokių, ne tik mūsiškių seklių veikloje naudojamos visokios "mūsų dienos kaip šventė" priedangos pvz cepelinų dienos šventimas. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?