Į kaimus ves asfaltuoti keliai

2015-02-08, Stasys BIELSKIS
Asociatyvi zarasubendruomenes.lt nuotrauka
Asociatyvi zarasubendruomenes.lt nuotrauka

Gera žinia – pagerės kaimo žmonių gyvenimo sąlygos, mat neseniai Žemės ūkio ir Susiekimo ministerijos bei Lietuvos automobilių kelių direkcija sukirto rankomis dėl kaimo žvyrkelių asfaltavimo. Šilutės rajono vietinės reikšmės keliams atnaujinti žadama skirti 1,5 milijono eurų.

„Kooperuosime ir žmogiškuosius, ir finansinius išteklius – ES fondų paramą ir valstybės biudžeto lėšas. Geresni keliai padės spartinti regionų plėtrą“, – teigė bendradarbiavimo susitarimą dėl žvyrkelių rekonstravimo pasirašiusi žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

Lietuvoje rajoninių kelių su žvyro danga yra 7 225 km, iš jų net 87 proc. netenkina minimalių reikalavimų. Seniai visiems žinoma tiesa, kad žvyrkeliai yra nekomfortiški, lemia didesnį degalų sunaudojimą, taip pat jie prasti ekologijos  požiūriu – dulka, teršia aplinką, kenkia žmonių sveikatai. Pernai esant pavasario polaidžiui dėl blogos kelių būklės eismas buvo ribojamas beveik pusėje žvyrkelių.  Nuo 2013 iki 2014 metų tokių kelių ruožų, kuriuose ribojamas eismas, padaugėjo 648 km. Akivaizdu, kad esant tokiai situacijai, artimiausiais metais pavasario polaidžio laikotarpiu eismas bus ribojamas dar daugiau kelių, o tai dar labiau apribos kaime gyvenančių žmonių ir verslininkų susisiekimo galimybes.

Susisiekimo ir žemės ūkio ministrų pasirašytu susitarimu dėl žvyrkelių asfaltavimo kaimo vietovėse, kuriose gyvena iki tūkstančio žmonių, siekiama ne tik pagerinti kaimo gyventojų gyvenimo sąlygas, didinti kaimo vietovių patrauklumą, stiprinti žemės ūkio ir kitų veiklų vystymą, bet ir sumažinti neigiamą poveikį aplinkai, transporto priemonių eksploatacijos bei kelių priežiūros sąnaudas.

„Negalime kalbėti apie kaimo gerovę, jei žmogus negali pasiekti savo namų, vaikai nuvykti į mokyklą“,  – sakė ministrė V. Baltraitienė.

Iš Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos lėšų kaimo žvyrkelių asfaltavimui planuojama  skirti 14,5 mln. eurų. Numatoma, kad žvyrkeliai bus išasfaltuoti iki 2016 metų.

Prieš keletą dienų su Šilutės rajono savivaldybės vadovais, specialistais ir seniūnais buvo susitikęs Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos Vietinių kelių skyriaus vyriausiasis specialistas Antanas Puidokas.

Jis priminė, kad Lietuvos savivaldybės yra atsakingos už jų teritorijoje esančių vietinės reikšmės kelių ir gatvių tiesimo, remonto, priežiūros ir saugaus eismo sąlygų užtikrinimo darbus.

Gaunamų lėšų iš bendro Lietuvos automobilių kelių direkcijos fondo nepakanka, turi būti numatomos papildomos lėšos Savivaldybės biudžete, ieškoma kitų finansavimo šaltinių. Lietuvos automobilių kelių direkcijos atstovas informavo, kad šiemet savivaldybės gaus iki 40 procentų didesnį finansavimą lyginant su praėjusiais metais, nes vietiniams keliams 5 procentais buvo padidintas finansavimas iš Kelių priežiūros ir plėtros programos.

Šiais metais Šilutės rajono savivaldybei buvo numatyta skirti 1,057 mln. eurų, o bus skirta apie 1,45 mln. eurų. Beveik pusė šių lėšų turės būti naudojama kapitalo investicijoms – naujų kelių tiesimui, rekonstravimui.

5 proc. pastarųjų lėšų bus skirti saugaus eismo priemonių įgyvendinimui ir gyventojų saugumo užtikrinimui. Šios programos lėšas planuojama naudoti atnaujinant gatvių apšvietimą Šilutės mieste ir kitose rajono gyvenvietėse.

 

 


Straipsnio komentarai

Rasa2015-02-09
Kaip būtų gerai,kad žvyruotą kelią vedantį į Rasos sodą priskirtų prie kaimo,mes visi Rasos sodo bendrijos gyventojai už, o gal tam klausymui išspręsti reikia referiandumo,jug dabar tai labai Lietuvoje madinga, mes laimėtume
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?