Stringa nusikaltimų tyrimas

2020-02-14, Sergėjus GVILDYS

Šilutės rajono policijos komisariato viršininkas Artūras Mikalauskas pristatė visuomenei policijos veiklos ataskaitą už 2019 metus. Ateinančią savaitę policijos vadovas dalyvaus planuojamuose susitikimuose su visuomene seniūnijose, kartu su savivaldybės atstovais. Ten jis pateiks ataskaitą apie padėtį kiekvienoje seniūnijoje atskirai.
Dalyvavo gausus būrys svečių ir politikų

Į policijos organizuotą susitikimą su visuomene atvyko Tauragės vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Marius Draudvila, jo pavaduotojas Vygandas Mylimas, Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, Savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, jo pavaduotoja Dalia Rudienė, Šilutės Šv. Kryžiaus parapijos klebonas, policijos kapelionas Remigijus Saunorius, Tauragės apylinkės teismo pirmininko pavaduotoja Lina Nainienė, Klaipėdos apygardos prokuratūros Tauragės apylinkės prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Romas Gervaitis, Pagėgių pasienio rinktinės Vileikių užkardos vadas Irenijus Mačiulaitis, Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Šilutės gelbėjimo tarnybos viršininkas Rimantas Mačijauskas.

Susitikime taip pat dalyvavo rajono politikai: Sandra Tamašauskienė, Daiva Žebelienė, Lijana Jagintavičienė, Edvardas Jurjonas, Laimutė Uselienė ir Vygantas Stoškus.

Policijos veiklos rezultatų pasiklausyti atėjo ir aktyvios visuomenės atstovai, policijos komisariato pareigūnai.

Nusikaltimų mažėja

Pristatydamas praėjusių metų veiklos ataskaitą policijos viršininkas A. Mikalauskas pažymėjo, jog kriminogeninė padėtis rajone per ataskaitinį laikotarpį beveik nepakito. Kai kuriais aspektais buvo stebimas netgi mažėjimas. Trisdešimčia mažiau nei 2018 metais buvo gauta pranešimų apie nusikalstamas veikas.

Užregistruota nusikalstamų veikų taip pat mažiau. Jei 2018 metais tokių buvo 639, tai 2019 metais - 591 nusikalstama veika. Taigi, registruojamų nusikaltimų rajone sumažėjo 8,9 procento. Tiesa, pažymėjo policijos vadovas, ištyrimas nusikalstamų veikų mažėja. 2019 metais ištirta 452 nusikalstamos veikos.

„Daugiau nei šimtas praėjusių metų bylų dar liko neištirta ir šiais metais“, – kalbėjo komisaras. Pagrindinė problema, tai pareigūnų kompetencijos ir patirties stoka. Komisariate dirba apie 50 procentų jaunų, neturinčių reikalingos patirties pareigūnų. Taip pat problema - pareigūnų kaita: paaukštinimas pareigose ir perėjimas į giminingas valstybės tarnybas yra sveikintinas, tačiau turi neigiamą poveikį darbo kokybei.

Žmonės nelinkę saugoti savo turto

Per ataskaitinius metus rajone registruotų nusikalstamų veiklų rūšis nekito. Kaip ir ankstesniu laikotarpiu išliko trys pagrindinės veikos. Tai fizinio skausmo sukėlimas, Kelių eismo taisyklių pažeidimai ir vagystės. Užregistruota daugiau sunkių nusikaltimų, vagysčių. Šių nusikaltimų ištyrimas išlieka panašus - apie 33 proc.

Prasčiausiai atskleidžiamos vagystės iš gyvenamųjų patalpų – tik apie 18 proc. Komisaras čia problemą įžvelgia pačių gyventojų aplaidume saugant savo turtą. Ypač stebina didelės vertės turto neapsaugojimas.

Kitos nusikalstamos veikos – fizinio skausmo sukėlimas – problematiškumas yra tame, kad visuomenėje yra asmenų, ją toleruojančių. Tokie asmenys, patyrę savo atžvilgiu fizinį smurtą, vėliau atsisako nuo kaltinimų, paversdami niekais policijos pareigūnų darbą ir sunaudotus resursus.

Saugaus eismo taisyklių pažeidimų nusikalstamų veikų pagrindinės priežastys - tai neblaivūs asmenys ir saugaus greičio nepasirinkimas. Ši nusikalstamos veikos rūšis turi žymią didėjimo tendenciją ir kelia policijos susirūpinimą. Todėl policijos vadovas ragina socialinių tinklų grupėse kovą su trikojais pakeisti į kovą su nedrausmingais vairuotojais.

Maža nusikalstamų veikų prevencija

Komisariatas vykdė dvi prevencijos priemones, kurios buvo finansuojamos Savivaldybės lėšomis. Jų įgyvendinimui išleista 750 eurų, o Tauragės r. savivaldybėje prevencinėms priemonėms buvo skirta net 4 600 eurų.

Šiame darbo bare nenuilstamai dirba dvi pareigūnės. Jos organizuoja ir dalyvauja įvairiuose bendruomenių veiklose, skirtose nusikaltimų prevencijai. Kalbėdamas apie vykdomas prevencines priemonės policijos vadovas A. Mikalauskas pažymėjo, kad kasdieniame darbe policijos pareigūnai pagrindinį dėmesį skiria darbui su pasekmėmis. Bendroji nusikalstamų veikų prevencija yra maža. Kalbėdamas apie pareigūnų darbo organizavimą ir komisariato sudėtį, A. Mikalauskas pabrėžė dėl nepilnos etatų komplektacijos ir pareigūnų juntamą nuovargį. Tai lemia ir didelis kiekis nepagrįstų ir nepasiteisinusių iškvietimų skaičius.

Visuomenė nebemoka laikytis taisyklių

Meras V. Laurinaitis, pasisakydamas dėl policijos veiklos, pažymėjo, kad keliuose yra perteklius kelio ženklų, kurie kartais savo reikalavimais prasilenkia su sveika logika. Tačiau meras turėtų suprasti, kad policija nesprendžia kelio ženklinimo klausimų ir kelių ženklų neįrenginėja. Tai - Automobilių kelių direkcijos darbo baras.

O policijos reikalas - kontroliuoti kelio ženklų reikalavimų vykdymą. V. Laurinaitis taip pat pažymėjo, kad policijos darbas Savivaldybę tenkina. „Savivaldybė visada atvira bendradarbiavimui“, – teigė meras. Ir linkėdamas sėkmingo darbo pažadėjo šiemet Savivaldybės lėšomis policijos komisariatui nupirkti triukšmo lygio matuoklį.

Administracijos direktorius V. Pozingis savo pasisakyme metė nepasitikėjimo šešėlį visai bendruomenei. „Mūsų visuomenė nebemoka gyventi, nebemoka taisyklių laikytis ir nori viską gauti veltui, dykai bei nori elgtis kaip nori mūsų aplinkoje. Nėra tvarkos mūsų valstybėje nuo pat viršaus - nuo Seimo iki Vyriausybės“, - kalbėjo administracijos direktorius, palinkėdamas policininkams kantrybės, stiprybės ir geros partnerystės. Susitikimo pabaigoje policijos vadovai apdovanojo aktyvius visuomenės atstovus.


Straipsnio komentarai

Šilutės merų karpis to .. ( tikram )2020-02-15
Nei tu pergyvenk , nei kreipk dėmesio dėl " vienybės " . Bet kokiu atveju , jei tęsi taip toliau , man smagiau skaityti nei Vydūnas ar kokius M.Jankaus paistalus. Gal tavo vardu pervadins tą 3 vidurinę , kurioje tave Žybaitienė kankino , po tavo mirties ? Argi nenorėtum ? " Dvitaškio ar Daugtaškio pagrindinė mokykla.
Vienybės išgalvota ir tokia būsena kažin ar galima ? Juk nėra žmonių vienodomis nosimis ir pimpalais. Tik pas Šilutės baikerius vienodi motociklų pavadinimai .Juk puikiai žinai kad mažumai didžioji dalis " durniai " , o tai daugumai , ta mažuma dar didesni "durniai " . Pagal tą logiką visi "durniai " aplink ir vienas kitą durnina tik laipsniai skirtingi " durnumo " .
Temoje , skirtoje Pagėgių tvartui ir kiaulėms , buvo užsimezgusi diskusiją apie durnumo laipsnį , bet nutrūko.
O kokioje vietoje yra "Bajorų parkas " Europos turizmo žvaigždėje , " kur vanduo kurią gyvenimą ?
Senai bebuvau Šilutėje , mamos klausiu , ir nežino.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-02-15
ne visi komentarai žydi su manimi vienybėje jeigu vardo laukelyje užrašyta du taškai. Tai yra tas komentaras apie šilo karčemos patikėnius nėra melagystė, tol kol jūs nepagalvojate kad tas komentaras yra apie mane. Jugi bet kas gali pasirašinėti dviem taškais. Trolinimai karyboje nėra kažkas naujo, pamenate tą pasaka apie kryžiuočius alibabas, kur plėšikai pasižymėjo vienas duris su kryžiumi, o kažkokie pergudrautojai pamatė tai ir prieš kryžiučių pogromą pasižymėjo visas duris su kryžiais. Nu čia irgi įdomiai. Atseit toks komunistinis miestas, visi gyvena vienodai, visų durys vienodos, visų namai vienodi, visų sklypai vienodi, tt.. Be kryžiaus neina suprasti kurie miesto gyventojai yra lygesni negu kiti. Tame ir esmė kad į tą pasaką irgi reikalinga žiūrėti kaip į vieną makaronų kabinimo "trafaretą" akliesiems. Bet šiais laikais turbūt irgi yra labai sudėtingai atskirti kur talibano aparteidinio gestapo buožės gyvena. Aišku čia neturiu omenyje laurų kvartalų, turniškių, tt ar net bajorų parko, kur buvo priparkuota riedanti ir dundanti žydroji statinė. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Šilutės merų karpis 2020-02-15
Nu kaip įdomiai. Policijos komisarui kalti patys apvogtieji, nes turto nesaugo. O tai kaip tas policijos devizas "ginti , saugoti , padėti " ?
O Pozingis konkrečiai "užlankstė " . Matyt visai nupušo . Nors sako su orentacija pas jį jau senai blogai.
Politikos sugėrovai pasakojo , kad Briuselyje krepšinio salėje buvo pasiklydęs ir nepamatė žaidžiančių lietuvių , nes nemokėjo angliškai. Nu bet Inkakliai valdo.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. to senis2020-02-15
Nieko nepadarysi, esu silokarciamos patikėtinis, ir man papuskit į gerą vieta Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Pilietis Direktoriui2020-02-14
"Nėra tvarkos mūsų valstybėje nuo pat viršaus - nuo Seimo iki Vyriausybės“, - kalbėjo administracijos direktorius ---Pirma reiktu tvarka pasidaryti savo kieme . Tvarkingam kieme s..ttt nesilanko.Gal primimtum kiek darbuotoju dirba savivaldybeje kurie susije giminystės ryšiais ? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Senis2020-02-14
Dvitaskis link pavasario vel atsigavo. Atimkit kas jo kompiuteri ir atjungite interneta. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-02-14
Ką reiškia išsireiškimas "Žmonės nelinkę saugoti savo turto". Čia negalima žiūrėti vien tik kad tai kažkas nepadoraus ty į kaltinamųjų suolą sodinami ne nusikaltėliai, bet apkaltinamos aukos. Taip yra labai lengva "tirti" bet ką. Pamali su liežuviu taip kad visi liktų nieko nesupratę ir atseit toliau gali bimbinėti dailindamas exel'iuose tas statistikas. Į tokius išsišokimus reikalinga pažiūrėti tarsi alibaba duoda signalą savo bendrams kažkokiems 4 milijonams plėšikų. Nu tarsi kažkokia kuprotų kalnų ola pilna lobių yra atverta. Važiuok imkit, tt. Nelinkę.. Reikalinga kad nagai ir ragai būtų riesti ir nulinkę į kažkokią smaluoto katilo pusę. Va kiek nekaltų nenulankstytų medelių, išasfaltuoti drąsos kelių patvoriai laukia medienos ir rastų lobiai šitame kedžių kultivuojamame dievų miške. Tai yra žmonės nesupranta ką reiškia turtas. Panašiai kaip tos istorijos apie kolumbariumų atsiradimą amerikoje, kur vietiniai vaikščiodavo apsikarstę auksais ir gudrūs misionieriniai kryžiuočiai irgi visą auksą išviliodavo iš tų indėnų, nes tie vietiniai aborigenai nebuvo linkę saugoti savo turto. Matot su ta kolumbariumine amerikos atradimo ir vystymo istorija irgi labai nesueina galai. Visų pirma ta indija labai didelė raudona vėliava. Visų antra kad atseit buvo pilna aukso toje amerikoje, mėtydavosi po kojomis, bet misionieriams tas auksas nebuvo įdomus. Buvo įdomiau žaisti su aukso turtais kurį nebuvo linkę saugoti vietiniai. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-02-14
Matot čia irgi visokie makaronai. Jeigu užregistruota mažiau nusikaltimų tai nereiškia kad nusikaltimų sumažėjo. Tik užregistravimų sumažėjo. Jau vien užmetus žvilgsnį į citrinliemenių gestapo pavardes viskas aišku kas čia per būtigeidiniai juodų biudžetų laktininkai smaltuotvarniais lakstantys. Tarsi apačių būrys iš kažkokių mohikanų genties. Nu ką reiškia cžv gestapo veikla kai tie saugumiečiai, ne tik dienomis, bet naktimis vykdo visokiausias voluntariusų programas ir pogromų spektaklius? Kas ten registruoja tuos žaidimukus. Tas pozingis matot kaip įdomiai šneka tarsi modamas ranka ir bandydamas prisišaukti kažkokio dėmesio. Jisai tarsi spaudo į šulinį iš kurio jam atseit nereikalinga gerti. Jo kadencija baigta. Jam atsibodo šitas vaikų darželis. Skambina namo kad ateitų tėveliai pasiimti. Negalima atmesti kad viskas yra kitaip. Nu reikalinga paklausti ir išsiaiškinti ką jis turi omenyje? Gal pas jį žodis "visuomenė" tai jisai pats? Ar jisai ne dalis visuomenės? Jis tik savas, mūsiškis, pranašas iš nesavų kraštų, kuris čia tik pažydėjo vienybėje tiek kiek buvo reikalinga kažkam. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip manote, ar bus antroji viruso banga ir vėl įvestas karantinas?