„Šilutė“ pralaimėjo lyderiams

2020-02-12, Sergėjus GVILDYS

Lietuvos nacionalinėje krepšinio lygoje („VIKINGLOTTO-NKL“) Kęstučio Mačijausko treniruojama pamario krepšinio komanda patyrė apmaudžius du pralaimėjimus iš eilės. Pralaimėta komandoms, užimančioms aukščiausias dvi vietas turnyrinėje lentelėje.

Pralaimėjo iššvaistę persvarą

Rungtynes su čempionato lyderiu Telšių „Telšiais“, žaisdama namuose, „Šilutė“ pradėjo įspūdingu startu. Greiti ir rezultatyvūs puolimai bei pataikyti trys tolimi metimai svečių trenerį Rytį Vaišvilą privertė pirmojo kėlinuko viduryje prašyti pirmosios minutės pertraukėlės ir koreguoti savo krepšininkų žaidimą.

Tačiau ši pertraukėlė rezultatų nedavė. K. Mačijausko auklėtiniai užsivedę tolo ir pirmąjį kėlinuką laimėjo 24:6. Antrajame kėlinuke svečiai daugiau pataikė į krepšį ir pelnė 20 taškų. Tačiau „Šilutės“ spurtas nesustojo ir baigiantis kėlinukui jau turėjo 25 taškų persvarą.

Bet likus 5 sekundėms iki didžiosios pertraukos, Telšių komandos vidurio puolėjas Mindaugas Norkus pelnė du taškus ir sušvelnino rezultatą 49:26. Gal būt šis metimas ir įkvėpė svečius? Mat prasidėjus antrajai rungtynių pusei, rungtynių eiga pasikeitė kardinaliai. Šeimininkai prametė metimus, o svečiai svaidė taiklius tolimus metimus. Baigiantis trečiajam kėlinukui, pamario krepšininkai iššvaistė visą turėtą persvarą, praleisdami į savo krepšį 35 taškus, o patys atsakydami tik 13. Ketvirtajame kėlinuke „Telšių“ komanda nebeleido atsitiesti šeimininkams ir šventė pergalę 74:71 (6:24, 20:25, 35:13, 13:9).

„Šilutės“ gretose rezultatyviausiai žaidė Paulius Poška, pelnęs 14 taškų, Andriaus Gaidžio sąskaitoje - 13 taškų, Linas Lekavičius įmetė 12, Ernestas Sederevičius -10.

Lygioje kovoje neužteko jėgų

Šeštadienį išvykoje „Šilutė“ žaidė su Marijampolės „Sūduva-Mantinga“. Čia susiklostė atkaklios, finalo ketverto vertos varžybos, kurioms prireikė net dviejų pratęsimų. Nors baigiantis pagrindiniam varžybų laikui pamario ekipa dar turėjo vilčių palikti aikštelę nugalėtojais, tačiau Gintautas Matulis taikliu tolimu metimu išlygino rezultatą. Paskutinio šanso neišnaudojo L. Lekavičius, pramesdamas iš po krepšio. Pirmasis rungtynių pratęsimas nugalėtojo neišaiškino. Antrajame pratęsime „Šilutė“ nebeturėjo jėgų priešintis ir palūžo, pralaimėdama varžybas 101:91 (20:20, 20:23, 13:19, 23:14, 10:10, 15:5).

Rezultatyviausiai „Šilutės“ komandoje vėl žaidė P. Poška, pelnydamas 16 taškų. L. Lekavičius  ir A. Gaidys įmetė po 15, E. Sederevičius – 14. Blankokai praėjusią savaitę žaidė abu komandos legionieriai. Byron Sanford per dvejas varžybas įmetė 20 taškų, atliko 5 rezultatyvius perdavimus. O dar čempionato pradžioje šis gynėjas geriau pasirodydavo ir vieneriose rungtynėse. Omar Alston per dvejas rungtynes pelnė tik 11 taškų ir atkovojo viso labo 11 kamuolių. Komandos gerbėjai, žinodami abiejų legionierių sugebėjimus, pagrįstai užduotų klausimą: kas gi nutiko? Komandos vadovo, VšĮ „Šilutės sportas“ direktoriaus Dainiaus Gricevičiaus nuomone, abu legionieriai yra psichologinėje duobėje. Šiuo metu vadovybė ir treneriai deda visas pastangas, kad šie žaidėjai atgautų pasitikėjimą savo jėgomis ir vėl džiugintų efektyviu žaidimu. Kol pamario krašto ekipos strategai tam turi laiko ir galimybių. Nedidelės pertraukos čempionate metu treniruotėse bus galima pakoreguoti derinius ir žaidimo strategiją. O artimiausios rungtynes „Šilutei“ - tik vasario 20 dieną. Varžybos vyks Vydūno gimnazijos sporto salėje. Varžovas: geografinis kaimynas ir artimiausias persekiotojas turnyrinėje lentelėje - Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“. Tai vienos iš svarbiausių rungtynių, kurių laimėjimo atveju K. Mačijausko kariaunos trečioji vieta turnyrinėje lentelėje taptų tvirtesnė.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?