Per metus miškuose surinkta net 700 tonų senų padangų ir kitų atliekų

2020-02-18, am.lrv.lt

Kaip pranešė Valstybinių miškų urėdija (VMU), per praėjusius metus jos regioniniai padaliniai šalies miškuose surinko net 700 tonų įvairių išmestų didelių gabaritų ir buitinių atliekų. Joms išvežti prireikė 300 sunkvežimių. Net 100 tonų šių atliekų – tai netinkamos naudoti automobilių padangos, kurių miškuose ypač padaugėja per padangų keitimo sezonus – pavasarį ir rudenį. Šis skaičius rodo, kad senomis padangomis pamiškėse nusikratė apie tris tūkstančius automobilių savininkų.

Jeigu miškininkai nesurinktų išmestų padangų, jos miškuose gulėtų ilgai – bent 120 metų, kol suirtų. Suverstos padangos dūla ir išskiria sveikatai pavojingas chemines medžiagas.

Ne mažiau rūpesčių kelia ir miškuose išverčiamos buitinės ir stambių gabaritų atliekos. Miško pakraščiuose, prie magistralinių kelių ir miestų teritorijose žmonės išmeta gausybę senos buitinės technikos – šaldytuvų, televizorių, taip pat buities rakandų, statybinių, automobilių atliekų, drabužių.


Straipsnio komentarai

Mero karpis to pirmam2020-02-21
Gumos dulkės pasideda ten kur ir tavo nunešiotų batų. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-02-19
gali būti kad šiuo atvejų nutylėtos valstybės valstybinio dievų miško urodinių kryžiuočių pavartotas žodis "padangos" naudojamas kad kalbėti apie padangaus padanges. Gali būti kad tas anas padangų gaisras irgi buvo kažkas tokio. Kitas variantas kad šita "statistika" nors ir naudojama sudaryti kažkokį garbėtroškinių paradų įspūdį, gali būti kad atspindi kažkokius dievų miško tvarkos ir teisingumo "procesus", kur rubikonai kerta iš peties. lieka tik kirtimai kad užsiimti arimais. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
padangų nusidėvėjimas2020-02-18
Įdomu, kur pasideda gumos dulkės nuo automagisralių? Komentaras patinka Komentaras nepatinka