Vietoj vienkartinio plastikinio pirkinių maišelio – daugkartinis

2020-02-19, am.lrv.lt

„LIDL Lietuva“, pirmajam iš didžiųjų šalies prekybos tinklų, šiandien paskelbus, kad atsisako vienkartinių plastikinių pirkinių maišelių, aplinkos ministras Kęstutis Mažeika tai pavadino sektinu pavyzdžiu kitiems prekybos tinklams.

Pasak ministro, norint įgyvendinti ambicingus žiedinės ekonomikos tikslus, labai sumažinti vienkartinių plastikinių gaminių vartojimą, itin svarbu, kad įsitrauktų visi – nuo kiekvieno gyventojo iki valstybės, mokslo institucijų, verslo, o ypač prekybos sektoriaus.

Šalyje per metus susidaro apie 100 tūkst. tonų plastiko atliekų. Ir jų kiekiai, gerėjant ekonominei padėčiai, auga. Pažymėtina, kad daugiau kaip 60 proc. šių atliekų – tai pakuotės, maišeliai ir kitos pakavimo priemonės.

„LIDL“ parduotuvių lentynose neliko trijų rūšių plastikinių pirkinių maišelių, o pirkėjai kviečiami vietoj jų rinktis popierinius arba daugkartinius maišelius. Jeigu šiuo pavyzdžiu paseks ir kiti prekybos tinklai, tai padės formuoti gyventojų įprotį naudotis daugkartiniais maišeliais.

Simboliška, kad „LIDL Lietuva“ prekybos tinklas apie plastiko mažinimo strategiją paskelbė šiandien – tą pačią dieną, kai Vyriausybės Europos Sąjungos komisija svarsto mūsų šalies prisijungimo prie Europos plastikų pakto iniciatyvos klausimą. Šios iniciatyvos tikslas – mažinti nereikalingo plastiko naudojimą ir skatinti pakartotinį jo naudojimą, perdirbimą ir perdirbto naudojimą naujuose gaminiuose.


Straipsnio komentarai

..2020-02-19
nebūk naivus drąsuolių kelyje, nes tose bažnyčiose turbūt net jau mušami durniai ir naivuolius muša. Nu žinai yra ugnies ir vandens stichijų kovotojų klubelis, kur viskas anonimizuota ir laiptuota tarsi piramidės. Mama, kaip galvoji ar numes bombą? Jau senai invaziniai smalų karalystės brexitiniai kryžiuočiai numetė muzikos bombą. Tad tokia pavardė "mamontovas" irgi nebuvo parinkta atsitiktinai. Čia jau ir buvo virinamas vamzdis per kurį buvo dažomi geltonai vingiuoti mėlynos gimtinės krantai. Foje į kažkokį pragaro urvą. Dabar lietuvoje turbūt skaitosi kaip žvaigždėtas branduolinės žiemos ar branduolinės vasaros sezonas jeigu tikėti makaronais apie pastorinto žmogaus (nors gal vyro) ir sumažinto ar sumenkinto berniuko nuotykius saulės kančių šalyje. Nu jeigu tikėti rašytiniais šaltiniais (o taip ir parašyta istorija) anksčiau buvo kažkokie mėlynbardžiai kanibalai, tai dabar jau susivienyje žydi vienybėje visokie žydrabarzdžiai, violetinbarzdžiai, žiedabardžiai, žydėjimabarzdžiai, rožinbarzdžiai, bebarzdžiai, tt.. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
2..4you:2020-02-19
TaiTa mažąjalietuva MūsoMerioKrašTT€
Padarysiu neatpažįstama MŪSOvai.kam?
Kad nesvaigtų savitumo SAVO svajonėje
Tiktapšnotoopionierskautaisdėkavonėje..

Belskitebell2rabellumujeineatidusdarrys
Į Š € vakuositte €urolang€STTpakt€uos€:

https://www.youtube.com/watch?v=YR5ApYxkU-U
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-02-19
matot vėl mūsiškiai. Straipsnyje lietuva neminima. kas čia per šalis kurios pavadinimas yra "mūsų"? Paimkite kitą violetinį kryžiuočių pavyzdį kur nagai riesti kažkur į "mūsiškiniją". Ta jų keista programa "už saugią aplinką mūsų vaikams". Matot jie rūpinasi tik savo vaikų saugumu. Bet su tais "mūsų" išsidirbinėjimais yra kepamos labai didelės žuvys. Žymiai didesnės negu žuvėjų kraštas, žūvama ar visa lietuvos respublika baltoslaviniškai litovcinamasi. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip manote, ar bus antroji viruso banga ir vėl įvestas karantinas?