2019 metai Rusnėje pažymėti susisiekimo projektų įgyvendinimu

2020-02-21, Sergėjus GVILDYS

Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis su svita šią savaitę lankosi pamario krašto seniūnijose. Jų bendruomenėms meras pristato Savivaldybės tarybos, savo ir administracijos veiklos ataskaitą už 2019 metus. Pirmoji buvo aplankyta Rusnės seniūnija. Iš ataskaitos sužinojome, kad šiai seniūnijai praėjusiais metais buvo skirta beveik septyniolika milijonų eurų infrastruktūrai gerinti, vyksta numatyti konkretūs darbai turizmo plėtrai.

Apžvelgtas Tarybos darbas

2019 metų veiklos ataskaitos pristatyme dalyvavo meras V. Laurinaitis, mero pavaduotojas Sigitas Šeputis, administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, direktoriaus pavaduotoja Dalia Rudienė, Savivaldybės įstaigų vadovai, policijos ir priešgaisrinės tarnybų atstovai. Žiūrovų vietose buvo pastebėti Tarybos nariai „tvarkietis“ Vygantas Stoškus ir liberalas Audrius Endzinas.

Mero ataskaitoje pabrėžta, kad vidutinis mėnesio atlyginimas Šilutės rajone yra 761 euras (bruto). Tai daugiau nei šalies minimali mėnesinė alga, siekianti 607 eurus. Gyventojų skaičius rajone, Savivaldybės duomenimis, - 44 585. Taip pat meras pasidžiaugė sumažėjusiu nedarbo lygiu. Pristatytoje diagramoje matyti, jog nuo 2016 metų lygio, siekusio apie 12 procentų, praėjusiais metais bedarbystė sumažėjo iki 8,9 procento. Pasak mero, šį mažėjimą nulėmė užimtumo tarnybos reorganizavimas ir departamento darbo perskirstymas.

Taip pat meras pasidžiaugė, kad rajone padaugėjo įregistruotų mažų ir vidutinių įmonių. Nors rajonas yra patraukli vieta turizmui, nėra tikslių duomenų, kiek čia  apsilanko turistų. Mat apgyvendinimo įstaigos neteikia informacijos, kiek žmonių pasinaudojo jų paslaugomis, o spręsti pagal vyno degustuotojų skaičių, kuris buvo apie 10 tūkst, nėra teisinga. Buvo pristatyta Savivaldybės tarybos veikla ir pasiekimai. Administracijos direktorius V. Pozingis papasakojo išsamiau apie įgyvendintus ir įgyvendinamus projektus rajone, investicinius planus.

Atnaujinti šilumos tinklai ir rekonstruoti pėsčiųjų takai

2019 metais įgyvendintas didžiausias projektas. Tai 9,5 milijonų eurų vertės Rusnės estakados statyba. Dar 6,3 milijono eurų investuojama į kelio ruožo Šilutė-Rusnė rekonstrukciją, šalia kurio bus įrengtas ir pėsčiųjų-dviračių takas.

Taip pat buvo pristatyti ir kiti vykdomi projektai Šilutės mieste bei rajone. 2019 metais rajone buvo išasfaltuota beveik septyni kilometrai gatvių už 1,65 mln. eurų. Už keturis šimtus tūkstančių eurų nutiesta 1,8 km dviračių takų ir įrengtas jų apšvietimas. Rengiami informaciniai ženklai, pritaikyti neįgaliesiems. Seniūnijose bus įrengta dešimt tokių ženklų.

Rusnės seniūnijoje buvo atliekami Šaktarpio ir Lakštingalų gatvių pėsčiųjų takų įrengimo darbai. Projekto įgyvendinimo metu už 38 000 eurų buvo sutvarkytas pėsčiųjų takas, įrengtas jo apšvietimas, pastatyti suoliukai. Už 170 tūkstančių eurų Neringos gatvėje įrengti pėsčiųjų takas ir automobilių stovėjimo aikštelė su apšvietimu, pastatyti suoliukai.

Savivaldybė įsigijo 266 fenderius už 24 900 eurų, kurie bus panaudoti Rusnės uostelyje. Įrengtas pėsčiųjų takas nuo laivų uosto iki Baltojo tilto už 167 tūkst. eurų. Dar trisdešimt septyni su puse tūkstančių eurų kainavo šio tako apšvietimo tinklų įrengimas. Nuotėkų surinkimo rekonstrukcijai ir plėtrai Rusnėje buvo skirta per 160 tūkstančių eurų. Kone pusė milijonų eurų buvo atseikėta Rusnės šilumos tinklams atnaujinti.

Sudėję šių investicinių projektų sumas sužinosime, kad Rusnės seniūnijai valdžia atseikėjo 1 101 642 eurus. Tai, neskaitant estakados ir kelio ruožo Šilutė-Rusnė, yra su dviračių takų įrengimu. O dar ateities planuose vienas svarbiausių projektų - tai apžvalgos bokšto statyba Atmatos upės žiotyse. Tikimasi, kad metų pabaigoje bokštas jau stovės ir vilios turistus.

Seniūnijos jėgomis išvalytos pakelės ir pakrantės

Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė, pristatydama nuveiktų darbų ataskaitą, džiaugėsi pastatyta estakada ir išasfaltuotu keliu į Šilutę. Bene didžiausiu darbu seniūnė įvardijo pakrančių teritorijų ir šalikelių išvalymą nuo želdinių. Iškirsti krūmai buvo naudojami biokuro gamybai. Taip pat seniūnijos pastangomis buvo išvalyta pakrantė paplūdimio teritorijoje. Seniūnė parodė ūkiškumą, tvarkantis teritorijoje.

Vykstant pėsčiųjų takų rekonstrukcijai, senos šaligatvių plytelės buvo surinktos ir yra panaudojamos pagal poreikį. Iš šių plytelių savo jėgomis įrengtas takelis krantinės link pro senąjį paštą. Taip pat seniūnė, bendraudama su kelininkais, dirbusiais prie estakados, sulaukė ir jų pagalbos. Į daugiabučių namų kiemus buvo atvežta seno susmulkinto asfalto.

Iš kultūrinių renginių įsimintiniausi buvo Rusnės muzikuojantis savaitgalis ir dailininkų pleneras. 2019 metus seniūnija palydėjo vakaru su senjorais.

Rūpi kultūros namai ir dujų pristatymas

Rusniškiams labiausiai rūpi, kada pradės veikti naujieji kultūros namai. Administracijos direktorius V. Pozingis, atsakydamas į šį klausimą, pažymėjo, kad vasario-kovo mėnesiais planuojama vietoje atlikti būtinų darbų monitoringą ir po to ieškoti finansavimo galimybių jiems atlikti. Pačius būtiniausius darbus, kuriuos įgyvendinus bus galima vykdyti veiklą, planuojama atlikti artimiausiu laiku.

Kada galutinai bus sutvarkyti kultūros namai, rajono vadovybė atsakyti nesugebėjo, tačiau jau šiuo metu ieško galimų finansavimo šaltinių.

Rūpi Rusnės bendruomenei ir bažnyčios bei klebonijos pastatų remontai. Tačiau Savivaldybė planuoja skirti lėšų tik bažnyčios stogo remontui. Kadangi šis nekilnojamas turtas nėra Savivaldybės balanse, šiais pastatais turi rūpintis jo savininkas. Netenkina rusniškų ir nauja tvarka, kuomet dujų tiekėjas nebeatveža dujų balionų į namus. Ankstesnis tiekėjas išvežiodavo nustatytą savaitės dieną. Dabartinis tiekėjas pristato tik į miestelio centrą, o tai sukelia rimtų nepatogumų senyvo amžiaus žmonėms.

Bendruomenė nori saugesnės aplinkos

Šilutės rajono policijos komisariato vyriausioji tyrėja Jurgita Kaktienė pažymėjo, kad policijos komisariato veikla suskirstyta į tris teritorijas. Kiekvienoje teritorijoje - po penkis tyrėjus, kurie tiria visus pareiškimus ir gyventojų nusiskundimus policijos kompetencijos ribose. Šių pareigūnų veiklą kontroliuoja vyriausieji tyrėjai. Rusnės seniūnaitis Saulius Bukantas policijos pareigūnei priminė, kad jau keletą metų prašoma Rusnei gražinti policijos įgaliotinio institucijos pareigūną. Pasak seniūnaičio, egzistuoja problematiški taškai ir jų sprendimas vietoje dirbančio policijos pareigūno duotų apčiuopiamų rezultatų ir naudos bendruomenei.

J. Kaktienė atsakydama paaiškino, kad reformuojant policijos veiklą, buvo panaikintos kriminalinės policijos, apylinkės inspektorių ir nepilnamečių reikalų inspektorių institucijos. Pareigūnė pažymėjo, kad policijai labai trūksta kriminalistų, pareigūnų dirbančių su nepilnamečiais. Dėl šios priežasties sunkiai sekasi ištirti vagystes, ypač iš gyvenamųjų patalpų. Į repliką, siūlančią kurti gyventojų brigadas, kurios užsiimtų turto saugojimu, pareigūnė atsakė, kad tai - policijos darbas, ir pasiūlė aktyviau informuoti policiją apie visas pastebėtas neteisėtas veikas.

Bendruomenei rūpi ir Rusnės uostelio ateitis, kuri šiuo metu yra neaiški. Rajono valdžios atstovai susirinkusius informavo, kad pastaruoju metu uostelyje atliekami remonto darbai, bus aptverta teritorija, įrengtos vaizdo stebėjimo kameros. Jau nupirkti ir bus įrengti fenderiai. Taip gerindama uostelio infrastruktūrą valdžia tikisi, kad šis objektas bus efektyviau naudojimas pagal savo paskirtį ir Rusnė sulauks didesnio turistų apsilankymo. Taip pat planuojama konkurso būdu surasti šio uostelio administruojančios veiklos vykdytoją.

Tarybos nariai nerodo aktyvumo

Taigi, nors ir negausiai susirinkusi, bet aktyviausia Rusnės bendruomenė turėjo progos išklausyti, ką nuveikė rajono valdžia praėjusiais metais. Susitikimų su bendruomene metu žmonės gali užduoti įvairius klausimus, nes kartu dalyvauja ir savivaldybės valdomų įstaigų vadovai. Šie susitikimai vykdomi įgyvendinant Vietos savivaldos įstatymo 12 straipsnio 2 punkto nuostatas ir „ne rečiau kaip vieną kartą per metus <...> turi pateikti savivaldybės bendruomenei viešą savo veiklos ataskaitą. Ataskaitą savivaldybės tarybos vardu pateikia savivaldybės meras.“

Savivaldybės tarybos narių dauguma, palengvindama sau ataskaitų teikimo tvarką, neseniai priėmė veiklos reglamento pakeitimus, reglamentuojančius atsiskaitymą rinkėjams. Dar svarstant pakeitimo projektą komitetuose, vienu iš pagrindinių argumentų neteikti privalomų rašytinių ataskaitų buvo tai, kad Tarybos nariai gali atsiskaityti rinkėjams ir mero pristatomų ataskaitų bendruomenei metu. Bet ir tokia galimybė nėra populiari tarp rajono išrinktųjų. Rusnėje pastebėti tik du Tarybos nariai – Audrius Endzinas ir Vygantas Stoškus. Nors diskusijoje jie buvo stebėtojais, tačiau akivaizdu, kad šiems Tarybos nariams rūpi bendruomenės interesai.


Straipsnio komentarai

.. @ Gerai šovei2020-02-22
nėra čia nieko nei gero nei blogo. čia tik dar viena užuomina pagalvojimui apie kažką kur jeigu tu galvoji "priverstinai" vadinasi tai jau yra per vėlu. Aš kalbu apie drąsiai naujinamo pasaulio valdymo sistemas. Tai yra jeigu tau atrodo kad pas tave yra nulis ragų ar nulis vaivorykščių tai nereiškia kad pas tave nėra ragų ar vaivorykščių. Nulis irgi yra skaičius. Čia ir kalbame ne tik apie duomenų bazes ar "imunitetus" nuo jų, bet 6 ar 666 degrees of separation. PVZ tu esi patalpintas raguočių duomenų bazėje ir pas tave yra pažymėta kad yra nulis ragų. Tai kad pas tave nulis ragų nereiškia kad tu nesi raguočių duomenų bazėje. Tad čia užuomina ne apie biurokratinių kedžių piramidines kortų namelių sistemas, jie ten tvarkosi taip kaip raganos ir velniai: nieko jie nedaro tik kaip nuogi karaliai trypia ir šoka smagiai. Čia užuomina apie tai kad visos tos kibernetikos ir valdymo sistemos tarnauja kaip priedanga ir stogas. Jie patys tose sistemose dalyvauja su fiktyviomis tapatybėmis. Jeigu kas kad galėtų brexintis. Tad čia pavojus iš tos pusės kad apsidrausta dėl valdžios užėmimo ar perversmo. Jeigu ateis į tas kėdes kažkokie nuostabiai "apsiseilėję" protai tai jie ir tiki savo raštingumu. Iš cžv gestapo buožių pusės žiūrint tai kad pas tave nėra ragų, nereiškia kad negalima užkabinti ant tavo kaklo virvės su nuodėmių akmenimis. Čia ir yra visos tos fašistinės eugenikos programos, kur bet kas gali būti teisiamas ir žudomas už akių, dėl prigimties, dėl genų, dėl paveldėjimo, tt.. Bet čia jau kalbame apie smaluočių kryžiuočių ragus kurie iš tikrųjų jau ir atsispindi ant popieriaus, ty visokios mokslo daktarų grupuočių programų pogromai, įstatymų aktai, socialinio verslo grabų upių tvanas, tt. Tas ypač įdomu kai vaikams primetama netikrų tėvų genai ir paveldėjimas. Čia jau kyšo buratinų nosys, kur jie patys sau išsišaudė savo kojas kad visas genetikos mokslas yra klastotė. Jie vadovaujasi lietuvių patarlėmis kur su kuo sutapsi tuo ir pats tapsi. Tame ir esmė kad vaikai nesirenka nei "tėvų" nei "įtėvių" nei "pamočių", nei "motinų", tt. Kas liečia "susitapatinimus" ir "tapimus" tai čia irgi jau irgi dėmėta teritorija, nes kad tokias išvadas daryti reikalinga sekimai, stebėjimai, tt. Čia yra makaronai. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
>..2020-02-22
Gerai šovei...apie ragus ir vaivorykštes. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-02-21
nu ką aš turėjau omenyje, kad jeigu kažkas bando garbėtroškintis paraduose kad turi žmoną kad tai nebūtinai ne kryžiuočių "žvejyba", kur naujo drąsiakelėnio pasaulio iškrypėliatas žaidžia su seno pasaulio "nuostatomis". Tai yra gegučių lizdo drąsūs, stiprūs, vikrūs, tt naujakuriai stumia lauk paliegusius senbuvius. Nu čia yra įdomūs spąstai: jeigu yra žmona tai automatiškai turi būti ir vyras. Nebūtinai. Čia gali būti moteris, kuri turi "žmoną" ar net haremą "žmonų". Tame ir esmė kad visos santuokos lietuvoje ir pasaulyje skaitosi kaip fiktyvios, nesvarbu kiek pas tave ragų ar vaivorykščių. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. @ Mero karpis2020-02-21
tu karpai ausimis nepamatavęs nieko. Kaip manai apie ką ta patarlė: "Devynis kartus pamatuok, dešimtą kirpk"? Čia kalba ir eina apie ostapininkus ir jų statomus matus visokiuose žaidimukuose pvz šachmatuose. Jeigu nežinai su kuo žaidi tai turėtum taip ir žaisti tarsi prieš tave katinukas kurio gyvybėms nei šilta nei šalta nuo tavo matų ir matavimų. Tad pas mane nebuvo ir nėra jokių minčių. Jugi drabužis nepuošia žmogaus, lygiai taip kaip ir mintys. Tad negalvok kad čia kažkam įdomu tavo palydovinis protas. Tokių plaštakių buvo pilna jau prieš 30 metų. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Mero karpis to ...2020-02-21
Žemiau komentaras tau .... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Mero karpis 2020-02-21
Gal turi minčių :
1bedarbystė sumažėjo iki 8,9 procento. Pasak mero, šį mažėjimą nulėmė užimtumo tarnybos reorganizavimas ir departamento darbo perskirstymas.
2 meras Vytautas Laurinaitis su svita šią savaitę lankosi pamario krašto seniūnijose
3 Nors rajonas yra patraukli vieta turizmui, nėra tikslių duomenų, kiek čia apsilanko turistų. Mat apgyvendinimo įstaigos neteikia informacijos, kiek žmonių pasinaudojo jų paslaugomis, o spręsti pagal vyno degustuotojų skaičių, kuris buvo apie 10 tūkst, nėra teisinga
4 Seniūnė parodė ūkiškumą, tvarkantis teritorijoje.
5 atlikti būtinų darbų monitoringą ir po to ieškoti finansavimo galimybių jiems atlikti

Karpos tai virusinis susirgimas , bet aš šiksnosparnių sriubą paskutinį kartą valgiau kaip dirbo Deims kavinė. Nu to savininko , kuris isitikinęs , kad žemė apvali ir plaktukus reklamavo prieš rinkimus. Manęs klauso žmona , kuri nueina alaus parnešti kaip paprašau ir man užtenka . Kam tos man vakarų ar rytų kryptys , jei svarbiau ar langai į šiaurę ar pietūs.
Aš tai vietoj savivaldybės " svitos " kurčiau legendą apie vikingų gyvenvietę Rusnės saloje. Kam tie bokštai ? Nuo Gedimino kalno visą Lietuvą ir taip matosi. Tiesa , gal žinai koks aukščiausias Šilutės rajono taškas ? Nu ne G taškas , bet virš jūros lygio.
Čia tau . Amerikoje buvau ir žinai šitą karpį tikrai . https://m.youtube.com/watch?v=JD3hDyoGBVM
Gero savaitgalio. Žmona grįžo su alumi . Iki
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
šiukšlių valymas2020-02-21
joks pasiekimas.
Didelis pasiekimas bus, kai sąmoningai nustos šiukšlinti.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. @ Mero karpis2020-02-21
tu visiškai nesupranti apie ką aš kalbu. Man nereikia nieko ką aš jau turiu ar kas yra ir taip mano. Kitas reikalas jeigu tuo aš negaliu naudotis. Bet tai vis tiek nereiškia kad tu man gali tai duoti. Čia yra "gražintojų" labai plačiai naudojama aferų teritorija ir ypač naudojama intelektualinių produktų srityje. Jie aiškina tai ką tu žinai ir tu automatiškai tampi jiems už tai skolingas ir įsiskolinęs, nes jie suformulavo kažką kur gali forminti kad tu tuo naudojiesi. Nu ką reiškia mašina kuri yra privažiavusi liepto galą. Ant kryžiaus liepto galas yra ten kur lentose prasideda stebuklingų vinių kalimas į padangas. Toli nenuvažiuosi kai padangose nuolatos pradeda žydėti po penkias vinis. Tai irgi labai brangu keisti tas padangas komplektais. Nu žinai tokiais laikais be mašinos tai kaip be rankų ir be kojų. Bet mes nekalbame dabar jau apie mašinas, čia jau yra šaukštai po pietų, su kuriais proto neįkrėsi. Ne visi kryžiuočiai savo simboliu laiko kryžių, pvz jėzuitai ir garbina tris vinukus. Pas liuciferonus suapvalintų žvaigdžių žydėjimai kažkokie. Tad visa ES su tuo laisvu judumu ir judėjimu buvo tik didžiulė brexitė afera. Pažiūrėk tą straipsnio nuotrauką. Kas per publikos keistumas. Visi nudelbę akis į žemę tarsi pamaldų kabineto obuolmušinio kamufliažo kupranugario formos trojos arklys apsunkusi nuo žydinčių dėmėtų kėdžių. Gal bijo į akis žiūrėti? Nesimato avalynės. Kažin ar ne kamuolinių gaujos kedai? Ar dera prie tų kėdžių?
Tad mes ir nekalbame apie kronikas, kurios visiškai ne kronikos. Mes ir kalbame apie tai kad iš tavo burnos byra kažkokie žodžiai apaugę karpomis. Tau kažkas atrodo. Kad su žodžiais gali atsiskaityti. Niekam neįdomu tavo žodžiai. Niekas taves neklaus ir niekas taves neklausys. Esi ne vietoje ir ne laiku. Čia gaunasi kažkoks sibirietiškų misionierių iš anksto paruoštas kabinetų kaupimas ir tvarkymas. Ir visiškai nesvarbu ar šitie EBSW rubikoniniai westworldo misionieriai iš rytų važiuoja į vakarus, ar iš vakarų į rytus. Gal lenda iš kažkokie žemaičiai iš po žemių apačios tam kad skaitytusi tarp jūsų kaip aukštuomenė. Yra globalizuotas pasaulis. Je suis char and lie.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Mero karpis 2020-02-21
O tu kaip nori ? Kad kas nors vestų eiliuotą Rusnės kroniką kaip " Livonijos kroniką " ir skaitytų broliams riteriams kryžiuočiams auloje po vakarinių maldų ilgais žiemos vakarais ? Apie didvyrišką ir nuostabią Rusnę ?
Nesikabinėk mielas ......
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-02-21
čia irgi gaunasi sviestuotas sviestas. ar pati ataskaita apie veiklą skaitosi kaip veikla apie kurią reikalinga atsiskaitinėti? Ar jau tokia veikla nebėra veikla? Turbūt vis tiek veikla, nes visiems eina brangūs priedai už komandiruotpinigius, maistpinigius, pinigai benzinui, reprezentacinėms išlaidoms, tt. Jugi tiems susitikimams organizuoti irgi leidžiami pinigai iš to pačio savivaldybės biudžeto. Čia gaunasi panašiai kaip pedofilų klano siaubai kur net mažas vaikas prašo pinigų kad nupirktų tėvams dovaną. Dabar dvi tris savaites valdžia užtruks kad važinėti po rajoną kaip senelis šaltis kuris atveža maišą pilną špygų. Atvažiuoja paberia rupūžių iš burnos. Atseit žmonės tokie tamsuoliai nesupranta nieko kas vyksta, kol jiems kažkaip stebuklingai neatsiskaito pamirksėdami akių vokeliais. Nu čia gal irgi kažkokios kryžiuočių biblinės apeigos ale "akis už akį", kur jie turi visiškai kitokius reikalus omenyje. Tai yra užbėgimą už akių, taip kad jūs būtumėte aklųjų vietoje. Tai yra pagal jų logika šilutėje nėra laikraščių, interneto svetainių, socialinių tinklų, tt. Yra tik geltonosios spaudos presų priespauda (fake news). Niekuom negalima tikėti tik gyvo žodžio originalu iš originalo kūno. Jugi yra 11 seniūnijų. Neina suprasti kam reikalinga ta visa informacinė visuomenė, jeigu šitie visuomeninkai elgiasi tarsi jie yra išropoję iš kažkokio urvo kur amžinai vien tik akmenys. Nu kaip prieš 100 metų, leninas atsistojęs ant scenos be jokių mikrofonų ir garsiakalbių didžiausioje salėję papasakoti taip kad visi girdėtų. Šitie kryžiuočiai matyt neteisingai interpretuoja savo švenčių raštą. Jiems matyt kažkaip svarbu pūsti dūmus į akis panaudojant "akis į akį" metodus. Tad čia sunku ką ir pasakyti su tokiomis archaiškomis "apeigomis". Tai ir yra tik tiek. Jie atseit nesupranta ką daro. Nesupranta įsakymų. Jie skaito tai kas parašyta, bet jiems susipranta taip kaip jiems reikalinga. Matot "atsiskaityti" turi daugiau reikšmių. Bet nėra prasmės nagrinėti "nadsat" durnynus, skola ne rona jinai neužgyja, bet atsiskaitoma. Ataskaita irgi kažkokia "kaita". Koks skirtumas. Čia tik durnynizmai. Komentaras patinka Komentaras nepatinka