Gardame ir Švėkšnoje pristatyta Tarybos veiklos ataskaita

2020-02-23, Sergėjus GVILDYS

Šilutės rajono savivaldybės vadovai – meras Vytautas Laurinaitis, mero pavaduotojas Sigitas Šeputis, administracijos direktorius Virgilijus Pozingis - trečiadienį lankėsi Gardamo ir Švėkšnos seniūnijose. Iš anksto suplanuotų susitikimų su bendruomene metu buvo pristatyta 2019 metų Tarybos ir administracijos veiklos ataskaita.

Gardamiškiams rūpi melioracijos griovių valymas

Gardamo seniūnija, kurioje gyvena  tik 1 729 žmonės, darbų praėjusiais metais padaryta nemenkai. Už  220 737 eurus sutvarkytos ir pritaikytos veiklai bendruomenės patalpos. Neaplenkė investicijos vaikų ir jaunimo užimtumo: įrengta vaikų žaidimo aikštelė, pastatyti lauko treniruokliai. Nuotekų surinkimo tinklams atnaujinti ir rekonstruoti buvo skirta per 190 tūkstančių eurų.

Šylių gyvenvietės bendruomenės rekreacijos zonai įrengti atseikėta 31 503 eurai. Tiek kainavo vaikų žaidimo aikštelės ir sporto treniruoklių įrengimas, pavėsinės pastatymas.

Policijos atstovė Jurgita Kaktienė pasidžiaugė nedideliu nusikalstamumu seniūnijoje, vagysčių ir smurto artimoje aplinkoje mažėjimu. Pareigūnė atkreipė gyventojų dėmesį į sukčiavimo atvejus internete ir perspėjo, kad perkant internetu reikia būti atidiems.

Gardamo seniūnei Birutei Pocevičienei rūpi Tenenio ir Šaulių gatvių asfaltavimas, kurį planuojama atlikti šiais metais. Susirinkę bendruomenės nariai domėjosi melioracijos griovių valymu. Administracijos direktorius V. Pozingis paaiškino, kad kiekvienais metais yra skiriama tam tikra pinigų suma kanalų sutvarkymui, ir pakvietė raštu kreiptis per seniūniją. Ūkininkams, pageidaujantiems patiems išsivalyti melioracijos griovius savo žemėje, privalu gauti leidimus Savivaldybėje.

Domino bendruomenę ir retesnis šiukšlių išvežimas. Meras V. Laurinaitis paaiškino, kad esant nedideliems kiekiams, nuspręsta šaltuoju metu atliekas išvežti vieną kartą per mėnesį. Ūkininkas Kęstutis Andrijauskas siūlė dalį žemės mokesčių skirti melioracijai. Susitikimo pabaigoje Tarybos narė Lijana Jagintavičienė su gimtadieniu pasveikino žemės ūkio specialistę Eleną Radžiuvienę.

Švėkšnos vardas skamba už jos ribų

Švėkšnoje pėsčiųjų ir dviračių takams įrengti su gatvės apšvietimu, šaligatviams  atnaujinti ir parko teritorijai sutvarkyti praėjusiais metais buvo skirta daugiau nei 400 tūkstančių eurų. Neaplenkė investicijos ir kultūros paveldo. Likviduoti Švėkšnos sinagogos avarinei būklei skirta 117 450 eurų. Vietinės reikšmės kelių priežiūrai ir asfaltavimui Švėkšnos seniūnijoje pernai išleista per šimtą tūkstančių eurų.

Už 38 704 eurus Inkakliuose buvo įrengta poilsio zona. Čia pastatyti treniruokliai, įrengta vaikų žaidimo aikštelė, sumontuotos vaizdo stebėjimo kameros. Ant Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos stogo įrengta 50 kW galingumo saulės jėgainė.

Policijos pareigūnė J. Kaktienė pažymėjo, kad Švėkšnos seniūnijoje žymiai sumažėjo smurto artimoje aplinkoje atvejų. Tačiau policijai nerimą kelią vagystės, ypač iš gyvenamųjų patalpų. Policijos komisariatas praėjusiais metais iš Švėkšnos seniūnijos gavo 518 pranešimų, į kuriuos buvo laiku sureaguota.

Diskusijos metu su gyventojais buvo kalbama aktualiomis seniūnijai temomis. Tai ir kelių asfaltavimas seniūnijoje, ir Inkaklių daugiafunkcio centro tolesnis likimas. Bendruomenę domina vandens nugeležinimo įrenginio pastatymas.

Meras V. Laurinaitis informavo, kad šalia Švėkšnos darželio bus įrengta nauja vaikų žaidimo aikštelė. Taip pat pasidžiaugta, kad Švėkšnos seniūnijos vardas kasmet garsiai skamba ne tik visame rajone, bet ir Lietuvoje. Garsėja švėkšniškiai savo darbais, pasiekiamais rekordais ir bendruomenės iniciatyvomis. Tokiomis, kaip Velykų medžio rekordai ar moliūgų žibintų šventė. Didžiausias praėjusių metų švėkšniškių įvertinimas, tai už ypatingus nuopelnus Lietuvos savivaldai, jos plėtrai ir stiprinimui „Auksinės krivūlės riterio“ apdovanojimo įteikimas Švėkšnos seniūnui Alfonsui Šepučiui.


Straipsnio komentarai

Justinas2020-02-25
Gerai kad Ramučiams nieko nereikia nei apšvietimo, nei kelių asfaltuotų, tai seniūnijai pigiau apsieina Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. @ hal2020-02-24
o kaip galvoji kas ten per likęs vienas trečdalis? apsirikę užklydo? kažkokiems patvoriniams paleido antį kad vaišins ne tik gerais vaizdeliais? Tame ir esmė kad šitame raganų spektaklyje ir dalyvauja tie kam dalyvavimas būtinas. Bet tai irgi yra sviesto sviestavimas. Jie visi ir turėtų ir taip žinoti apie tai kas vyksta. Kas iš tos ataskaitos? kam jie čia atsiskaitinėja? patys sau. Nu tarsi traukinyje ar metro skelbiama maršruto stotelės. "ostorožno dveri zakrivajutsia sledujuščiaja stancija krematoriumas". Tik tame ir esmė kad jie gi ne patys tas apeigas yra susigalvoję. kas įdomu kad jie elgiasi tarsi jie neturėtų informacinės visuomenės įrankių kad skleisti visą šitą informaciją. jie elgiasi tarsi būtų akmeninių sienų maištavimo ir viduramžių laikai kur kažkokie pranašai atsistoję ant pilies sienos jie ištrimituoja visokias didenybes mužikams. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
hal2020-02-24
2 tresdaliai susitikimuose dalyvauja savivaldybei priklausantys darbuotojai Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. @ daugumos2020-02-23
negalima taip sakyti. Tokio dalyko kaip gimtoji kalba iš viso nebūna. Nei vienas vaikas negimsta mokėdamas kažkokią tai kalbą taip kaip žmonės supranta tą žodį "kalba". Kodėl tas mūsiškis komskis (chomsky) tiek daug dėmesio skyrė tai paveldo "problemai". Tai yra nėra jokių problemų ne japonų kūdikiui numestam į kažkokį gegutės lizdą japonijoje išmokti japonų kalbą lygiai taip pat kaip ir vietiniai, be jokių akcentų. Tai yra taip kaip naudojama kalba tai nėra saugumo priemonė. Jau kalba yra vergovės priemonė. Tad į "lietuvininkus" turi pažiūrėti pro "užgavėnių" prizmės pusę taip tarsi jų gimtoji kalba yra ne tik vokiečių, bet ir dar 666 kalbų, dialektų ir tarmių. Nu jie persirengėlių karnavalas, kurie kepa blynus, varo žiemą iš kiemo, degina ant laužo mores, tt. Nu lietuvos užkariavimas tai tarsi mini "burning man" greito reagavimo būriai ir specnazas. Boratai persirengę atstovauja visokiomis "mažumomis" užsiima iškrypėliato ir proletariato diktatūra ir gyvena lytinį gyvenimą. Čia svarbu žodis "atstovauja". Jie duoda tai ko "trūksta". Nu yra baisios demagogijos su kryžiuočiais, kur viskas leidžiama tai kas neuždrausta. Pvz jiems uždrausta geisti svetimos moters. Kas sakoma apie vaikus? Lygtais nieko. Vadinasi galima. 72 nekaltybiniai nemokami saldainiukai. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
daugumos lietuvninkų2020-02-23
gimtoji kalba - vokiečių Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-02-23
kodėl negalima pačiam žmogui švesti savo gimtadienio? Todėl kad žmogui tai yra netikra šventė. Taip kaip suorganizuota "šiuolaikinė" visuomenė žmogus neatsimena nieko ne tik apie savo gimimo dieną, bet paprastai ir apie visą kūdikystę ir didelę dalį vaikystės. Tarsi vaikystė yra kažkas tokio baisaus kad viskas išsitrina kažkaip. Nors sakoma kad tai geriausias žmogaus gyvenimo periodas, kurį turbūt kažkokie nemokamų saldainiukų vagys ir nukultivuoja. Tad gimtadienis žmogui yra "tikėjimas" tuo kas parašyta jo gimimo liudijime. Akivaizdūs psichiatriniai simptomai. Nieko nesiskiria nuo "tikėjimo" bet kokiais balsais pvz galvoje. Tikėjimu visokiais kitais ostapininkų žodžiais "tėvas", "motina", "giminės", tt. Jugi vaikai tėvų nesirenka. Vaikia neklausia iš kur atsiranda tėvai ir motinos? Klausia iš kur atsiranda vaikai. Vaikams ir neaišku kodėl šitame pedofilų klano pragare turi vaikai kankintis. Aišku su smaluotų biudžetų kryžiuočiais yra įdomu ir atgimėlininkystės. Tai yra jie susigalvojo kaip apeiti šitą "problemėlę". Nu kalba eina apie taip vadinamus evangelikus "born again christians". Čia irgi kažkokia karinė kriptografija kur tyčiojamasi. Nors čia iš tos pačio operos ir baleto teatro repertuaro kur "never again", "make america great again", tt. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-02-23
nu akivaizdžiai yra susipainioję mūsiškiai šventikai švenčių šventimuose. Gimtadienis tai nėra šventė, netgi jeigu tai kažkoks viešas žmogus. Ar iš savo kišenės sveikino? Ir jeigu iš savo tai kodėl negali pasveikinti privačiai. Čia ir yra geras pavyzdys apie aukštų vietų pavojingumą, nes tuojau ant jų karstosi visokie kriuksintys alpinistai. Ką iš viso reiškia tokios pareigos kaip "žemės ūkio specialistas". Ne ūkio, bet žemės ūkio. Ar čia kalba eina apie žemdirbystes ar žemės planetą ar žemai puolusį ūkį? Tai čia gaunasi vėl kolūkis? Ale agronomas kuris koordinuoja žydinčius vienybėje komunalininkus, komunos komunistinius kibutziečius, tt.
Su tais kraštų ribinių būsenų "garsėjimais" tai negalima atmesti kad cžvistėliai ruošia dirvą kažkokiai jugoslavijos trafaretui, kur jie irgi užvirę panašią košytę įsteigė nuo nulio "kunigaikštystę" tik pavadino hercogystę. Tas maidanas vyko prieš ketvirtį amžiaus. Ir jų atskaitos sistemoje 15 metų jau užtenka kad skaitytusi kad gerai pamiršta. Ant tiek efektingai jie gali išgenocidinti žmones. Nu lietuva "skaldoma" ne tik pagal tas labai neryškiai buvusias tarmes eg žemaičiai, aukštaičiai, dzūkai, suvalkiečiai, tt. bet ir pagal visiškai išgalvotas pvz lietuvininkai. Nu tame ir esmė kad jie tai viską stato nuo nulio. Tai yra tik nuo žodžio, prie kurio prilipina kūnus, sutvarko kapus atitinkamai, suklastoja dokumentus, tt Nu jie lietuvoje jau pristatė akropolių (valdovų rūmų), po to dar ir valdovų rūmus pastatė, bet turbūt dar valdingesni rūmai ruošiami ant to velnio kalno kur dabar griaunami buvusio akropolio pastatas.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka