Praėjusiais metais Šilutės rajone: gimimai, mirtys, santuokos ir skyrybos

2020-02-24, „Šilokarčemos“ informacija

Lietuvos gyventojai vis dažniau keičia pavardę ar vardą ne sudarydami santuoką, o dėl kitų priežasčių. Teisingumo ministerijai pateikta civilinės metrikacijos įstaigų ataskaita rodo, kad tokių civilinės būklės aktų įrašų pernai padaugėjo beveik dešimtadaliu. Vardus ar pavardes asmens dokumentuose pakeitė 5 517 asmenys.

Dažnai žmonės nori turėti senelių, prosenelių ar kitų protėvių pavardes. Jeigu šių asmenų duomenys nėra įtraukti į Gyventojų registro duomenų bazę, civilinės metrikacijos įstaiga prašo pateikti dokumentus, liudijančius, kad protėvis turėjo pageidaujamą įgyti pavardę. Yra buvę atvejų, kai žmonės norėjo perimti net 19 amžiuje gyvenusių protėvių pavardes. Pastebima tendencija, kad tokias pavardes nori susigrąžinti jauni žmonės, taip pagerbdami jau mirusių senelių ar prosenelių atminimą.

Taip pat būna nemažai atvejų, kai pavardė keičiama atsisakant nelietuviškos kilmės priesagų, pavyzdžiui, -ovičius, ir keičiama į tradicinėje vartosenoje trumpesnį variantą – -ėnas, arba trumpinama lietuviška pavardė, pavyzdžiui, Sakalauskas – tampa Sakalu.

Neretai tėvai keičia ir savo vaikų vardus. Pasitaiko, kad vaikui gimus duotas vardas lieka įrašu dokumente, nes šeimoje jį vadina kitu vardu. Yra atvejų, kai registruojant vaiką jam suteikiami du vardai, bet vėliau tėvai dokumentuose pageidauja palikti tik vieną, arba nori įrašyti antrą – krikšto - vardą.

Lietuvoje pernai buvo įregistruoti 34 475 naujagimiai. Maždaug ketvirtadalis jų (9 324) gimė užsienio valstybėse, tačiau šie gimimo faktai buvo įtraukti į apskaitą Lietuvoje. 2018 m. mūsų šalyje buvo registruoti 34 985 gimę kūdikiai.

Šilutės rajone pernai gimė 443 kūdikiai, o 2018 m. – 457.

Praėjusiais metais sudaryta mažiau santuokų negu 2018 metais – atitinkamai 21 268 ir 21 970 santuokos. Daugiau kaip pusė šių ceremonijų įvyko civilinės metrikacijos įstaigose – 12 329, bažnyčiose buvo registruota 4 901 santuoka, o 3 785 santuokos vyko užsienio valstybėse ir po to buvo įtrauktos į apskaitą Lietuvoje. Mūsų šalies diplomatinėse atstovybėse susituokė 253 poros, daugiausia jų – Jungtinėje Karalystėje (138), Vokietijoje (43), Norvegijoje (34).

Vilnius yra vienintelis Lietuvos didmiestis, kuriame pernai susituokė daugiau žmonių negu 2018 m. (6 086 santuokos). Šilutės rajone 2019 m. aukso žiedus sumainė 358 poros, o 2018 m. – 386.

Pernai vėl padaugėjo ištuokų – civilinės metrikacijos įstaigose jų užregistruota 9 232, iš jų 716 - užsienio valstybėse. 2018 m. mūsų šalyje buvo užfiksuotos 9 063 ištuokos.

Šilutės rajone skirtingais keliais pernai pasuko 156  poros, o 2018 m. – 121.

Praėjusiais metais sumažėjo mirties atvejų – civilinės metrikacijos įstaigose registruotos 38 989 netektys, o 2018 m. jų buvo 40 388.

Šilutės rajone praėjusiais metais amžinybėn iškeliavo 572 asmenys, o 2018 m. - 563.


Straipsnio komentarai

..2020-02-25
kažin ar sutapimas, bet ir heidekrug išsitrynė ir komentaras apie išsitrynė apie tai kaip heidekrug išsitrynė. Negalima atmesti kad badosi ir pradeda lįsti iš maišo ir kiti snargliuoti lietuvininkų ragai. Nu greičiausiai "šilo karčiama" irgi yra išgalvotas pavadinamas kažkokių laiko mašinistų. Matot čia neaišku apie ką eina kalba su tomis laiko mašinomis. Ar jie laiko rankose kažką? Ar jie laikini? Kodėl dabar "Szyłokarczma", o vis tiek ne "šilutė"? Ar tai neturėtų skaitytis kaip kažkokie okupaciniai kariniai veiksmai? Terorizmas, diversantiniai aktai, tt. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-02-24
pagalvokit kodėl pagal instagramą, kurį taip mėgsta naudoti cžv gestapo buožės kad sekant patys save sekti pasakas apie savo pasakišką gyvenimą. Pagal juos lietuvoje nėra tokio miesto kaip šilutė, bet yra heidekrug:

https://www.instagram.com/explore/locations/LT/lithuania/

Ir didelė dalis lietuvos vietovardžių parašyta kažkokia lenkta sukta grabų upelių lenteline kalba. Kaip tie šaltakraujiškų smakrų gatvių pavadinimai. Čia negalima kaltinti lenkiją ar lenkus. Turit žiūrėti į lenktus, suktus ir riestus baltoslavijos buožių nagus. Ir čia pradžiai negalima ignoruoti milijonus tų grožio salonų, kur atseit taip reikalingi, nes ant tiek baisios tos lietuvos moterys ir merginos.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-02-24
nu čia jau lenda tiek ylų iš maišo kad jau tas cžv gestapo buratinas turi tiek daug nosių kad ir ant galvos kaip ragai ir kanopos tt atrodo apsispygliavęs kaip kokia eglė žalčių karalienė. Tame ir esmė kad aiškinama su tomis pavardėmis ir vaikais vyksta kažkokie sukoordinuoti karinių manevrų spektakliai. Jeigu tie vaikai gimsta užsienyje jie vienu metu registruojami keliose valstybėse ir auginami kaip fantomasai. Čia žiūrint vien iš rakštisteinų stalčių pusės. Tiems vaikams yra didelis pavojus kad tuos dokumentus norės perimti ir pagražinti spec "organai". Todėl ir neturėtų būti jokių dvigubų pilietybių. Tai yra didžiulė grėsmė iš bet kurio krašto kur egzistuoja tokia sistema. Nors kai lietuvos jau nugrėsminta ir nulitvicidinta ir "tos" lietuvos jau nebėra ta grėsmė jau kaip ir nebegrėsmė. Šitie nusikaltėliai kelia grėsmę visam pasauliui. Komentaras patinka Komentaras nepatinka