Įteikti krašto žmonių apdovanojimai „Už nuopelnus Pagėgių kraštui“

2020-02-24, Inga Kuzmarskienė, Dokumentų valdymo ir teisės skyriaus vyriausioji specialistė

Vasario 16-ąją, iškilmingame minėjime, skirtame Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti, šiemet jau dešimtąjį kartą Pagėgių savivaldybės kultūros centre įteikti krašto žmonių apdovanojimai „Už nuopelnus Pagėgių kraštui“.

Tradiciškai renginys prasidėjo Pagėgių Šv. Kryžiaus parapijos bažnyčioje, kurioje buvo aukojamos šv. Mišios, skirtos Valstybės atkūrimo dienai.

Pagėgių savivaldybės kultūros centre pristatyta paroda „Gyvenimas vienos Lietuvos vardan“, skirta Mažosios Lietuvos patriarcho Martyno Jankaus 160-osioms gimimo metinėms paminėti (parodos organizatorius Pagėgių savivaldybės M. Jankaus muziejus).

Renginio pradžioje buvo rodoma ištrauka iš filmo apie Pagėgius „Čia aš gyvenu“. Kartu su soliste Elze Gružaite giedota Tautiška giesmė. Renginį vedė pagėgiškiams puikiai pažįstamas aktorius Petras Venslovas. Teatralizuotais intarpais ir prasmingomis J. Marcinkevičiaus eilėmis aktorius džiugino susirinkusiuosius. Vedėjui talkino ir renginį puošė šokių kolektyvo „Marguva“ (vad. G. Paliokienė) šokėjai.

Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius, sveikindamas Vasario 16-osios proga, akcentavo Akto pasirašymo ir paskelbimo istorines bei politines aplinkybes ir  svarų Akto signatarų indėlį, įgyvendinant nepriklausomos valstybės viziją, atkuriant valstybingumo pamatus ir įtvirtinant Lietuvą geopolitiniame žemėlapyje.

LR Seimo narys Ričardas Juška atsiuntė šventinį Vasario 16-osios sveikinimą, kurį perskaitė renginio vedėjas.

Šiemet renginio metu medaliu „Už nuopelnus Pagėgių kraštui“ buvo apdovanoti trys nominantai.

Pagėgių savivaldybės kultūros centro Natkiškių kultūros namų renginių organizatorė RASA ARMONIENĖ jau 20 metų neša kultūros vėliavą ir garsina Pagėgių kraštą visoje Lietuvoje, vadovauja humoro grupei „Viedaras“, vaikų teatro kolektyvui bei moterų klubui „Seklyčia“, per metus surengia apie 25 renginius ir su kolektyvais išvyksta koncertuoti daugiau nei 20 kartų. Rasos Armonienės iniciatyva Natkiškiuose organizuojami du respublikiniai festivaliai: liaudiškų kapelų sueituvių šventė „Linksmoji armonika“ ir vokalinių ansamblių šventė „Daina gydo sielą“.

Buvusi ilgametė Pagėgių savivaldybės Natkiškių Zosės Petraitienės pagrindinės mokyklos direktorė GENOVAITĖ ŠVALKŪNIENĖ prisidėjo prie daugelio gražių iniciatyvų, tokių kaip Zosės Petraitienės vardo mokyklai suteikimas, respublikinio bėgimo, skirto Zosei Petraitienei atminti, organizavimas. Buvusi mokyklos vadovė net 10 metų rengė padėkos-nominacijų vakarą „Po angelo sparnu“ (išdalinta 101 „Angelo“ skulptūrėlė), kartu su mokyklos bendruomene nuo 1998 m. augina gerų darbų medį „Mes viską galim“.

Vietos veiklos grupės „Pagėgių kraštas“ administracijos pirmininkė RASA STONIENĖ Pagėgių savivaldybės bendruomenių pirmininkų vertinama už asmeninį indėlį, kuriant bendruomenių bendradarbiavimo tinklą, kuris bendruomenes suburia bendrai veiklai, prasmingiems darbams ir projektams, už gebėjimą atskleisti ir parodyti stipriąsias bendruomenių puses, kurios dažniausiai tampa įvairiais pasiekimais ir laimėjimais.

Apdovanojimus teikė meras V. Bendaravičius, mero potvarkius dėl apdovanojimų skaitė Pagėgių savivaldybės mero pavaduotoja, apdovanojimų komisijos pirmininkė Ligita Kazlauskienė.

Šventinį koncertą vainikavo pianistas ir kompozitorius Paulius Zdanavičius bei atlikėja Rūta Ščiogolevaitė.


Straipsnio komentarai

..2020-02-24
kažkaip nebesupranta jau cžvistėliai kaip kvailai atrodo riedėdami ir dundėdami su tokiais gyvuliniais vagonais prikimštais kiaulysčių. Nuopelnai už pagėgių krašto garsinimą visoje lietuvoje. Visų pirma nėra tokio krašto kaip pagėgių kraštas. Tai lietuvos kraštas. Nebent jie kepdami žuvėjų kraštą jau jungiasi prie karaliaučiaus. Tad čia nėra ką garsinti. Nėra ir tokios lietuvos kaip mažosios lietuvos. Nes jie čia yra panaudoję kažkokius labai labai bjaurius "skaldymo" ir valdymo trafaretus kaip korėjoje, airijoje, israelyje, tt. Atseit yra kelios lietuvos ir va jie kažkokie geradėjai kurie dirba kad gyvenimas vyktų vienos Lietuvos vardan. Ir tai naudojama kaip savotiška keista reketo forma. Iš geopolitikos pusės žiūrint panaši afera kaip kad jeigu daktarų grupuotė susigalvotų ir pradėtų aiškinti kad ant tavo kūno esančios rankos, kojos ir galva nebėra tavo. Jie tuos organus užaugino tau tuos organus transplantavo, kai tu buvai mažas ar kai miegojai. Ir pradėtų reikalauti duoklės ar mokestį už "intelektualinės nuosavybės paslaugas" arba jie pasiims tai kas jiems "priklauso". Tai yra "susigražins" savo ir "pagražins" tave taip kaip pagal išorvelintą istoriją ir turėtum atrodyti. Čia pavyzdys apie tai kaip yra mirtinai pavojinga ta visa suklastota "žydėtojų vienybėje" istorija. Nesvarbu kokioje formoje pvz mokėti už imunitetą slopinančius vaistus. Kitas variantas kad jie nemeluoja su tais "garsinimais" kad pagėgiai ir naudojami kad kažkaip terorizuoti su kažkokiais "garsais" lietuvos žmones. Su "girdesiais", "girdėjimais", "girduliais", "nuogirdomis", tt. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip manote, ar bus antroji viruso banga ir vėl įvestas karantinas?