Vydūno viešojoje bibliotekoje – šilti pokalbiai

2020-02-24, Sonata Nognienė, Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos metodininkė-skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja
Popietės akimirkos. A. Andrulienės nuotr.
Popietės akimirkos. A. Andrulienės nuotr.

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka kiekvieną mėnesį pasitinka lankytojus skirtingas tematikas apimančiomis įvairaus žanro parodomis, atspindinčiomis ne tik Lietuvos, bet ir užsienio šalių savitumą.

Viena iš tokių ekspozicijų – bibliotekos Suaugusiųjų skaitytojų aptarnavimo skyriuje eksponuojama Klaipėdos apskrities viešosios Ievos Simonaitytės bibliotekos parengta mini instaliacija „Japonija: gatvė ir žmonės“, kuri buvo pristatyta Pagėgių palaikomojo gydymo, slaugos ir senelių globos namų bei Dienos centro bendruomenei.

Apžvelgiant parodoje pateiktų Japonijos kultūrinį gyvenimą atskleidžiančių eksponatų – fotografijų, knygų, suvenyrų, aprangos bei avalynės detalių – paletę, susipažinta su japonų senosiomis ir šiuolaikinėmis tradicijomis.

Antrąja susitikimo dalimi tapo jaunosios kraštietės – Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos 5a kl. mokinės Miglės Blaževičiūtės – kolekcionuojamų knygų skirtukų parodos „Vaikystės svajonės apie knygas“ aplankymas. Ši Vaikų literatūros skyriaus erdves puošianti spalvinga paroda stebina tiek skirtukams pagaminti naudotų medžiagų įvairove (karoliukai, siūlai, oda, popierius, įvairūs metalai ir kt.), tiek eksponatų geografine aprėptimi: daugiau negu pusę tūkstančio knygų skirtukų aprėpiančios mergaitės kolekcijos ribos siekia ne tik Lietuvos miestus bei miestelius, bet ir įvairias pasaulio šalis, tokias kaip JAV, Rusija, Vokietija, Turkija, Kinija, Kroatija.

Popietė palydėta šiltais pokalbiais prie arbatos puodelio, interaktyviajame ekrane demonstruojant video bei foto medžiagą apie Japoniją ir diskutuojant apie šios Tekančios Saulės šalies gyventojų kasdienio gyvenimo būdo ypatumus, architektūrinius sprendimus.


Straipsnio komentarai

..2020-02-24
jau teka kančių ponija po visas šalis. nu žinot pas juos vėliava ir yra raudona nosis ir ten irgi visa ponijos šalies teritorija prigrūsta karinių bazių su mūsiškiais, pas kuriuos rankos ir raudonos iki pat nosies ir kepuraičių ir batų dienoraščių. Tad kas liečia cžv gestapo kryžiuočius negalima linksniuoti tik vokietiją, bet reikalinga žiūrėti ir į korėja ir į kino industriją. Pas kinus irgi tokia pat klouno nosių vėliava, tik patalpinta ant raudono fono. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip manote, ar bus antroji viruso banga ir vėl įvestas karantinas?