Idėjos Užgavėnėms – blynai, kurie padės skaniai išvaryti žiemą

2020-02-25, Pranešimas spaudai

Retas lietuvis, minėdamas Užgavėnes, praleidžia progą pasigaminti ar pasivaišinti blynais. Lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ duomenys rodo, kad tautiečiai  blynus Užgavėnių laikotarpiu ne tik gamina namuose, bet ir gausiai juos perka parduotuvėse.  O su norinčiais artimuosius nustebinti išskirtinio skonio blynais dalijamės trimis „Maximos“ maisto gamybos ekspertės Brigitos Baratinskaitės siūlomais receptais.

„Šalies gyventojai tradicijų nepamiršta ir per Užgavėnes pasistengia, kad namuose būtų blynų. Be to, dažnas Užgavėnių dieną blynais vaišina ir kolegas darbe, paruošia jų vaikams į mokyklas ir darželius. Neturintys laiko patys gamintis tradicinio Užgavėnių patiekalo namuose, nevengia jų įsigyti parduotuvėse. Tai daro vis daugiau gyventojų. Pavyzdžiui, pernai Užgavėnių savaitę sveriamų ir fasuotų blynų pardavimai, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu 2018 metais, „Maximos“ parduotuvėse išaugo daugiau kaip keturis kartus“, – sako V. Drulienė.

Tiesa, V. Drulienė pažymi, kad daugiausiai blynų pernai buvo nupirkta ne artėjančio pavasario belaukiant, bet spalio, lapkričio ir gruodžio mėnesiais. Populiariausi gyventojų pasirinkimai renkantis blynus, prekybos tinklo atstovės teigimu, yra lietiniai blyneliai su varškės, mėsos bei sūrio ir kumpio įdarais, taip pat žemaičių blynai su mėsa. Tuo metu Užgavėnių dieną paklausūs būna ir mieliniai blynai su razinomis ar be priedų. Taip pat daugiau nei įprastai nuperkama fasuotų amerikietiškų blynelių bei daugelio kitų rūšių blynų.

„Šiemet prisidėti prie žiemos išvarymo ir pasisemti geros nuotaikos pirkėjai „Maximos“ parduotuvėse per Užgavėnes galės ne tik įsigydami savo mėgstamų blynų, bet ir vaišindamiesi mūsų partnerių „Kauno grūdų“ kepamais blynais. Tokios degustacijos Užgavėnių dieną nuo 16 iki 19 val. vyks 35 mūsų parduotuvėse 13 šalies miestų. Be to, dalyje parduotuvių šventinę atmosferą padės sukurti ir tradicinės kaimo kapelos“, – sako V. Drulienė.

Tuo metu artimuosius, draugus bei vaišių prašančius persirengėlius ketinantiems nustebinti savo ruoštais blynais „Maximos“ gamybos departamento direktorė Brigita Baratinskaitė siūlo keletą idėjų.

 

Žalieji brokolių blynai

„Šie blynai bus ne tik gardus, bet ir sveikesnis Užgavėnių skanėstas. Kaip žinia, brokoliai yra itin maistinga daržovė, o ir jos blynams suteikiama žalsva spalva puikiai tiks pavasario kvietimo šventei“, – sako B. Baratinskaitė.

Blyneliams prireiks:

Nedidelio brokolio

2 kiaušinių

Apie 35 g parmezano sūrio

3 šaukštų miltų

2-3 skiltelių česnako

Šiek tiek druskos ir pipirų

Gaminimas:

Brokolio žiedus nuplauname ir verdame garuose 5-6 minutes. Pavirtus žiedus nuplauname šaltu vandeniu. Tuomet juos smulkiai supjaustome, maišome su kiaušiniais, tarkuotu parmezano sūriu, miltais, druska pipirais ir smulkintu česnaku. Svarbu šį mišinį gerai išmaišyti. Tuomet belieka blynus kepti keptuvėje ant aliejaus, kol jie gražiai apskrus. Iš keptuvės išimtus blynus rekomenduojama sudėti ant popierinio rankšluosčio. Taip pasišalins aliejaus likučiai. Iškeptus blynus galima patiekti su grietine, nesaldintu jogurtu ar kitu mėgstamu padažu.

 

Grikių ir varškės blynai su obuoliais

„Dar vienas puikus maistingesnių ir skoniu nustebinti galinčių blynų receptas Užgavėnėms ir ne tik. Be to, šie blynai lengvai paruošiami, todėl tiks neturintiems daug laiko“, – sako B. Baratinskaitė apie grikių ir varškės blynus.

Blyneliams prireiks:

Stiklinės virtų grikių

100 g varškės

Kiaušinio

2 šaukštų miltų

Arbatinio šaukštelio cukraus

50 ml šilto pieno

Obuolio

Gaminimas:

Į varškę įmušame kiaušinį, įdedame cukraus ir viską išmaišome. Tuomet į mišinį įpilame šildytą pieną, įdedame sutarkuotą obuolį, grikius, druską ir viską gerai išmaišome. Įdedame miltus ir dar kartą viską gerai išmaišome. Šaukštu įkaitintoje keptuvėje ant aliejaus išdėliojame blynus ir po keletą minučių pakepame iš abiejų pusių. Keptus blynus patiekiame su mėgstamu pagardu.

 

Blynai su ožkos sūriu

„Šie blynai tiks norintiems sotesnių ir išskirtiniu skoniu pasižyminčių blynų. Jie turėtų patikti tiek mažiems, tiek dideliems“, – sako B. Baratinskaitė.

Blyneliams prireiks:

450 g ožkos sūrio

2 kiaušinių

4 valgomųjų šaukštų cukraus

Stiklinės miltų

Pusės arbatinio šaukštelio kepimo miltelių

Šiek tiek druskos

Gaminimas:

Į dubenį dedame ožkos sūrį ir šakute ar šaukštu sutriname iki vientisos masės. Dedame kiaušinius, druską, tris ketvirtadalius stiklinės miltų ir viską gerai išmaišome. Iš šios masės formuojame blynelius, kuriuos išvoliojame likusiuose miltuose ir kepame keptuvėje iš abiejų pusių po 2-3 minutes. Iškeptus blynus galima patiekti su grietine, uogiene ar medumi.


Straipsnio komentarai

.. @ Citizen 2.02020-02-25
Taip tikrai. Nėra nei vienos lietuviškos šventės. Ir šita ne išimtis. Kaip ir bet kuri kita "šventė" tai yra tik proga šventikams toliau užgaulioti, užgavinėti, tt.. Tad iš sociologijos pusės šventės visuomenėje reikalingos kaip viena iš diversijos priemonių kuri pateikiama atvirkščiai kaip "stabilumas". Nu šlapios kojos ir geltonas lietus. Kažkas panašaus į pedofilų klano vaikų auginimo peripetijas. Jeigu vaikas verkia tai jam prigalvoja visokių nesamonių kad "išspresti" verkimo problemą. Nu tas filmas visiškai ne šmaikštus, bet "įdomus". Tai buvo panaudota kad pasakyti ir parodyti kažką. Panagrinėk kaip jie ruošėsi tam filmui. Kaip kokie sunumeruoti 007 rakštisteinai prikūrė šimtus fiktyvių firmų ir organizacijų. Jiems gi reikėjo suplanuoti viską iš anksto. Įgauti pasitikėjimą visur. Rašyti laiškus, prisistatinėti, tt. Ir tai buvo daroma su idėja kad visur jie bus tikrinami kažkokių amerikiečių saugumiečių. Nu jugi boratas traukė per visus galus visokius didelius amerikos politikierius ir viršininkus, tame tarpe ir mūsiškį donaldėlį trumpą. Kas įdomu su trumpu kad jisai suprato kad su juo "žaidžiama" ir toje situacijoje pasielgė pakankamai išmintingai. Tai yra davė "mandagumo" tik tiek kiek boratas neatsargiai panorėjo. Nors trumpas atseit labai didelis narcizistas, egoistas, tt. Jis tik vaidina tokią rolę. Tai ir buvo įdomu tai kad boratas susitiko su boratu akistatoje. Bent jau tiek kiek to susitikimo parodė mums. Jugi vis tiek ten daugiausia įdomybių liko už kadro. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Citizen 2.0 to ..2020-02-25
Ar tikrai ne lietuviška? O Sacha Baron Cohen filme tas varymas tikrai šmaikštus buvo. Ar net taip, S. N.? :) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-02-25
užgavėnės tai nėra lietuviška šventė. Aš apie tokią šventę nieko nebuvau girdėjęs tol kol nesugriuvo tarybų sąjunga, bet ir to "gėrio" buvo, ne iš žmonių, bet nuleista tik iš kultūristų pusės. Nu buvo velykos, kalėdos, kūčios, tt.. bet užgavėnės labai sunkiai skynėsi kelią. Kažkas panašaus į halovyną ar dabar diegiamą padėkos dieną, kurios kaip ir dauguma kitų irgi šiek tiek atsilikusios risnoja iš paskos. lietuviškų švenčių iš viso nėra. visa tai primesta visokių parodistinių pasirodytojų. Matot seniau kai parduotuvių nebuvo turgaus diena buvo svarbi diena, kuri sutapdavo ir su lygiagrečiai vykstančiais reikalavimais pasirodyti ir parodymų davimais. Užgavėnės kažkas panašaus į tą borato filme pavaizduotą kazachstano inkvizicijos šventę - "running of the jew" - ty žydų išvarymas. Tenpanašiai kaip ispanijoje baltai apsirengę kažkokie baltai bėgioja su raguočiais. Tik tame filme tie raguočiai labai lėti, su butaforinėmis išpūstomis galvomis, nieko nesuprantatys, tt. Tie baltai tik vaidina spektaklį Bet tas pavadinimas yra labai dviprasmiškas. Nu kaip kad tas kitas bėgimas vilniuje: "we run vilnius". Galima susiprasti ir kad kažkokie mūsiškiai valdo vilnių. Taip kaip sugalvota šventės samprata ir sąvoka yra tik šventikų industrijos patyčios. Gyvenime visos dienos yra kaip šventė, bet va šitame pragare vienos dienos yra lygesnės negu kitos dienos vien todėl kad taip raibai kukuoja kažkokie gegutės lizdai. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?