Su metiniu lankytojo bilietu – nemokami renginiai saugomose teritorijose

2020-02-25, am.lrv.lt

Norintieji artimiau susipažinti su šalies nacionaliniais ir regioniniais parkais ir visi, kuriuos domina bei kuriems rūpi mūsų krašto gamta, kviečiami įsigyti savanorišką valstybinio parko metinį lankytojo bilietą ir tokiu būdu paremti saugomas teritorijas.

Lankytojams, kurie įsigys metinį arba šeimos metinį lankytojo bilietą, Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos (VSTT), kuruojanti nacionalinių ir regioninių parkų direkcijų veiklą, paruošė ypatingą pasiūlymą.

Šiemet su tokiu bilietu nemokamai bus galima pereiti kūlgrinda per naktinį žygį Varnių regioniniame parke, apsilankyti vieninteliame Europoje lankytojams pritaikytame buvusiame balistinių raketų šachtiniame paleidimo komplekse Šaltojo karo ekspozicijoje (Žemaitijos nacionalinis parkas), keliauti į paukščių palydas Nemuno deltos regioniniame parke, pabuvoti Medkopio pabaigos šventėje Drevinės bitininkystės bityne (Dzūkijos nacionalinis parkas), dalyvauti įsimintiname pėsčiųjų žygyje „Neries ir senųjų Šiurmonių miškų apsuptyje“ Neries regioniniame parke ir kt. Informaciją apie visus renginius, kuriuose nemokamai galima dalyvauti su metiniu lankytojo bilietu, galima rasti VSTT tinklapyje.

Be to, įsigijusieji metinį lankytojo bilietą dovanų gaus knygą „Lietuvos saugomos teritorijos“.

Savanoriškas lankytojo bilietas – tai galimybė prisidėti prie gamtos išsaugojimo ir puoselėjimo. Jis išreiškia pritarimą ir norą, kad saugomose teritorijose būtų sutvarkytos lankytinos ir rekreacinės vietos, pažintiniai takai, prižiūrimi apžvalgos bokštai, tvarkoma ir atnaujinama infrastruktūra. Tam ir skiriamos už lankytojų bilietus surinktos lėšos.

Įsigyti vienkartinius ar metinius lankytojo bilietus galima nacionalinių ir regioninių parkų direkcijose ir lankytojų centruose, taip pat „Tiketos“ kasose ir programėlėje.


Straipsnio komentarai

tai jau2020-02-25
tai jau išeina jog už pinigus gali daryti ką nori. Nusiperki bilietą ir eini po uždaras saugomas teritorijas. Tai yra nesąžininga atžvilgių tų, kurie sau negali to leeisti Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-02-25
dievų miško konclageriai irgi buvo saugomos teritorijos. buvo ir apžvalgos bokšteliai. Greičiausiai tenais irgi buvo naudojama savanoriškų bilietų sistema. Kuo skiriasi nacionalinis parkas nuo regioninio parko? Apie kurią nutylėtą naciją eina kalba? Apie kurį nutylėtą regioną eina kalba? Ar čia lietuvos regioną turima omenyje? Ar Eurazijos? Ar gal kokį nors žvaigždių karų, sostinių sostų ar žiedų valdovų? Ar čia turima omenyje kažkokius regėjimo ar regos jonizavimą, daleles ar fotonus? Kiek kainuoja bilietas į tą bajerių parką kur prisiparkavo ta žydroji statinė kur porą piatiletkų dundėjo ir dardėjo prezidentūroje? Komentaras patinka Komentaras nepatinka