Bendruomenės akivaizdoje meras suabejojo, ar spauda rašo pagrįstai

2020-02-27, Sergėjus GVILDYS
Meras V. Laurinaitis puikiai žino, jog spauda rašo taip, kad ji būtų skaitoma.
Meras V. Laurinaitis puikiai žino, jog spauda rašo taip, kad ji būtų skaitoma.

Baigiantis darbo savaitei, penktadienio popietę, Šilutės seniūnijos gyventojai buvo pakviesti į seniūnijos salę. Ten meras Vytautas Laurinaitis pristatė Šilutės rajono savivaldybės tarybos ataskaitą bendruomenei. Apie nuveiktus darbus pasisakė ir Savivaldybės administracijos vadovas Virgilijus Pozingis.

Gyventojų rajone mažėja

Susirinkusiai bendruomenei meras V. Laurinaitis pažymėjo, kad praėjusieji metai buvo savivaldos rinkimų metai. Išrinkta ir suformuota nauja Taryba. Praėjusiais metais Taryba posėdžiavo 13 kartų ir priėmė 349 sprendimus.

Taryboje buvo patvirtinti ir pradėjo darbą keturi komitetai bei dvi komisijos. Šilutės rajono savivaldybė atstovaujama įvairiose darbo grupėse ir asociacijose: Klaipėdos regiono plėtros taryboje, Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) valdyboje, LSA Švietimo ir kultūros komitete, Lietuvos švietimo taryboje (LŠT), asociacijoje „Klaipėdos regionas“, LSA narių atstovų suvažiavime ir LŠT darbo grupėje dėl švietimo darbuotojų darbo apmokėjimo reglamentavimo.

Atstovauti Savivaldybei buvo deleguoti meras V. Laurinaitis, Tarybos nariai Daiva Žebelienė, Sandra Tamašauskienė ir Steponas Kazlauskas. Šilutės bendruomenei buvo pristatyti bendrieji rajono rodikliai. Tai vidutinis mėnesio atlyginimas, kuris su mokesčiais sudarė 761 eurą per mėnesį. Šis rodiklis per paskutinius ketverius metus kilo. Nors tiesioginių užsienio investicijų lygis išlieka panašus, tačiau stebimas naujų mažų ir vidutinių įmonių skaičiaus didėjimas. Praėjusiais metais tokių įregistruota apie devynias dešimtis.

Gyventojų, pagal Registrų centro duomenis, buvo 44 585. Pagal statistinius duomenis, gyventojų skaičiaus pokytis ir gimstamumas savivaldybėje per ketverius metus mažėjo. Pastebimas ir emigracijos mažėjimas. Nedarbas praėjusiais metais sudarė 8,9 procento. Šį rodiklį pavyko sumažinti pertvarkius Užimtumo tarnybos veiklą. Turistų skaičiumi tarp savivaldybių gerokai nusileidžiama Kretingos savivaldybei, nors dar 2015 metais pagal šį rodiklį buvome gerokai priekyje.

Vykdomi stambūs ir aktualūs projektai

Meras V. Laurinaitis apžvelgė rajono infrastruktūros projektus 2019 metais. Jis pasidžiaugė įgyvendinamu Rusnės estakados projektu, kainavusiu  devynis su puse milijono eurų. Dar 6,3 mln. eurų skirta kelio ruožo Šilutė-Rusnė rekonstrukcijai, taip pat bus įrengtas pėsčiųjų ir dviračių takas.

Praėjusiais metais pradėta kelio ruožo Šilutė-Žemaičių Naumiestis rekonstrukcija. Jo metu bus įrengtas dviračių takas, rekonstruotas tiltas per Šyšos upę. Šio projekto vertė - per 12 mln. eurų. 2019 metais buvo užbaigtas ir įgyvendintas partnerystės projektas tarp verslo ir viešojo sektoriaus. Dėka šio projekto, Šilutėje iškilo nauja autobusų stotis ir pastatytas naujas autobusų parkas - sukurtos geresnės sąlygos keleiviams ir personalui.

Meras pasidžiaugė prasidėjusia Kultūros ir pramogų centro rekonstrukcija. Už penkis su puse milijono eurų numatoma atnaujinti sales, įsigyti naujos įrangos. Planuojama projekto pabaiga - 2021 metų vidury. Pernai buvo pradėti darbai ir sporto komplekso statyboje. Čia numatoma pastatyti naują baseiną su keturiais plaukimo takeliais, įrengti SPA erdvę su trimis pirtimis. Taip pat numatyta įrengti sporto treniruočių sales ir bėgimo maniežą. Taip tikimasi sportininkus sutelkti viename pastate, pagerinant jų treniruočių sąlygas. Šio projekto vertė – 6,6 mln. eurų.

Šiais metais planuojama ir Šilokarčemos kvartalo rekonstrukcija. Už keturis su puse milijono eurų turėtų būti įrengti pėsčiųjų tiltas per Šyšą ir amfiteatras, rekonstruotos Žuvų, Uosto, Statybininkų, Klaipėdos ir Rusnės gatvės. Taip pat bus rekonstruojamos Žuvų ir Turgaus aikštės.

Savivaldybė įvertinta apdovanojimais

Šilutės rajono savivaldybės taryba 2019 metais patvirtino 33 strateginius renginius, kuriems išleista 68 575 eurai.

Šilutės rajono savivaldybei praėjusiais metais buvo skirti keli reikšmingi apdovanojimai. Švėkšnos seniūnui Alfonsui Šepučiui įteiktas LSA skirtas „Riterio“ apdovanojimas. Savivaldybei skirta „Auksinė krivūlė“ – už išskirtinį tarptautinių santykių puoselėjimą. Šilutės rajono savivaldybė – tolerantiškiausia Lietuvos savivaldybė. Įteikta Tautinių mažumų departamento padėka ir atminimo ženklas „Už išskirtinį dėmesį Lietuvos tautinių mažumų kultūrai ir paveldui”. Savivaldybė glaudžiai bendradarbiauja su užsienio parneriais.

Didelis dėmesys gatvių rekonstrukcijai

Administracijos direktorius pristatė vykdomosios valdžios atliktus darbus. Pirmiausia buvo prisimintos dvi naujos žiedinės sankryžos, kainavusios apie tris šimtus tūkstančių eurų. „Buvo gauta daug pastabų ir pretenzijų, tačiau jos jau beveik sutvarkytos ir bus užtikrintas eismo saugumas“, -  pažymėjo V. Pozingis.

Kitas pilotinis projektas - tai nemokamo interneto įrengimas Šilutės mieste. Numatyta įrengti 7 prieigos taškus: H. Šojaus parko ir dvaro teritorijoje, Šeimos skvere, Meno mokyklos aikštėje, Šilokarčemos kvartale, Atgimimo alėjoje, Laisvės alėjos krepšinio aikštelėje ir Savivaldybės administracijos pastato pirmajame aukšte.

Miestui per kalėdines šventes papuošti išleista 38 800 eurų. Šiais metais dėl tiekėjų vėlavimo buvo pristatyti ne visi papuošalai.

49 tūkst. eurų kainavo penki Šilutės miesto ženklai, pastatyti miesto prieigose. Vykdomas saulės jėgainių įrengimo projektas, kurį įgyvendinus švietimo įstaigose tikimasi sumažinti elektros išlaidas. Skiriamas dėmesys socialinių būstų įsigijimui ir jų remontui. Pritaikyti septyni būstai neįgaliesiems. Sveikatos paslaugoms gerinti kaimo vietovėse buvo įsigyta odontologinė įranga, kraujo ir šlapimo analizatoriai, defibriliatoriai.

„Vyksta Šilutės meno mokyklos pastato vidaus remontas ir atnaujinimas, vaikų darželių modernizacija ir plėtra, – kalbėjo V. Pozingis. - Steigiami nauji vaikų dienos centrai, kur vaikai galės ruošti pamokas, dalyvauti užklasinėje veikloje. Skiriamas dėmesys jaunimo studijų finansavimo programai. Šiuo metu finansuojamos 6 studijos medicinos, ikimokyklinio ugdymo, sporto trenerio ir fizikos pedagogo srityse. „Pagal sumą (650 000 eurų – red.) ir gatvių ilgį (6,7 km – red.) didesnioji Savivaldybės lėšų dalis atiduota Šilutės seniūnijai.“

Naujiems želdiniams įrengti ir seniems atnaujinti išleista 339 tūkst. eurų. Įrengtos požeminės komunalinių atliekų aikštelės už milijoną eurų. Šio projekto įgyvendinimas, skatinantis atliekų rūšiavimą, leido administracijai peržiūrėti mokestį už komunalinių atliekų išvežimą ir jį sumažinti.

Įrengiami nauji informacijai ženklai, pritaikyti neįgaliesiems. Artimiausiuose planuose bene svarbiausias projektas rajone - Rusnės apžvalgos bokšto statyba. Rengiami projektai Šilutės miesto stadiono rekonstrukcijai ir Šyšos salai įveiklinti. Taip pat planuojama vykdyti Knygnešių mikrorajono renovaciją, kurios metu bus rekonstruotos gatvės ir atnaujintos automobilių stovėjimo aikštelės. Bus pradėta ir Ramučių gatvės rekonstrukcija, prasidėsianti nuo aplinkkelio ir užsibaigsianti žiedinės sankryžos įrengimu Pramonės bei Cintjoniškių gatvių sankirtoje. Dar viena žiedinė sankryža planuojama įrengti Lietuvininkų ir Jankaus gatvių sankryžoje. Taip pat tikimasi gauti papildomų lėšų žiedinei sankryžai įrengti aplinkkelyje prie „Andopo“ degalinės.

Nebėra įtampos tarp medikų

Bendruomenė domisi garažų teritorija, vadinama „Šanchajumi“. Administracijos direktoriaus nuomone, reikia suformuoti komercinį sklypą ir jį privatizuoti.

Meras, paklaustas apie nuskambėjusį skandalą dėl ligoninės vadovo skyrimo, problemų neįžvelgė. V. Laurinaitis pažymėjo: „Pirminės sveikatos priežiūros centras dirba labai gerai, geriau nei kaip su senuoju vadovu. Jame nebėra įtampos tarp darbuotojų skirstant priedus ir premijas, nėra diskomforto greitojoje. Kas liečia ligoninės vyr. gydytojo skyrimą – nebuvo jokio juridinio pagrindo nepaskirti.“

Dabar gi laukiama ikiteisminio tyrimo rezultatų iš policijos, tolimesni veiksmai priklausys nuo jų. Paklaustas dėl informacijos spaudoje, meras teigė puikiai žinąs, kad spauda visada rašo taip, kad žmonės skaitytų, o kiek ten pagrįsti faktai, negalintis atsakyti. „Aš laukiu tyrimo, oficialaus, pasirašyto, antspauduoto“, – teigė V. Laurinaitis.

Tilžės gatvės gyventojams rūpėjo vandentiekio, atliekų išvežimo ir gatvių apšvietimo problemos. Šie dalykai diskutuotini ir gali būti sprendžiami artimiausiu metu. Apšvietimas bus sutvarkytas pabaigus remontuoti gatvę ir įrengus pėsčiųjų taką. Tarp rūpimų klausimų dar buvo ir toks – kodėl autobusų stotyje yra mokamas tualetas? Apie tai meras išgirdo pirmą kartą. Tačiau, pasak administracijos direktoriaus, jei pas mus būtų kultūra kaip kitur, tai ir tualetas būtų nemokamas.

Buvo prašoma sutvarkyti ir Šyšos upės pakrantės maudymvietę. Diskutuota apie miesto projektų finansavimą, parengimą ir įgyvendinimą. Seniūnas informavo, kad šiais metais planuojama  skirti daugiau dėmesio Traksėdžių gatvių rekonstrukcijoms.


Straipsnio komentarai

ansgay@meris:2020-03-03
CIA su MBD gide STT#gride gyd€
suMoj ne monkey moka pipirmoka moke
be%cementteatreeotkat dvitaski su lenta matmate
oPS, pa@tai.koja, mislinu, musu bisky... ne cak, perdon, tojur oz
pyparkes kosmoS taike: ruke beabjasze miau-pojau dabar sum.au@tu.vokQ...
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
STazi@asanTnartu:2020-03-03
Kad nenorom, me too, sakai, kyla kū*... -merus VL auro€ inacius puikiai zino:;-#jogA parasu spaud taip, ot kat ji but... eina, neS... trausas €mu.na... nu, kai tu contre le vent kaitoma...
(:)*IQ
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. @ Tranzitas2020-03-02
neina suprasti ką tu nori pasakyti. skaitant tavo komentarus nenoromis kyla mintys apie alzheimerio pacientą kuris keliaudamas atbulomis į praeitį apsirijo durnaropių ir apsirūkė taikos pypkių. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
nu si si bu ves tu lie tu je de ja vu vis ne ves tu ves2020-03-02

Čia jau tikras DJ (būktai buvęs Great B bruttas) Mers (dabar jau nettas) Musas (merus minimusimus) mūsų beabjas
(melasmielas po ūsais) suabejojo subinės atspau2 (creedence cleanwater) 4you g€ro kilwaterio pagrindu savojonio:
Ar Esi Kada Nors Matęs Leitėje Lietų Tū, MažLietuvi ?
https://www.youtube.com/watch?v=u1V8YRJnr4Q
As-tu Déjà Vu La Pluie?
So who is here to win now on the bars?
IseeAitornebeNB
(acrownotabene)
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. @ AssA2020-03-02
ai tik nepradėk braidyti po šitą mėšliną brexitine invazijos lulzboat. "victor" angliškai ir yra nugalėtojas, kuriems užtenka ateiti ir užmesti akį. Nu kaip koks uspastich. "Coj" tai "tzu" ale "Sun Tzu". Saulės cojus. Gal tekančios saulės mūšio šalies cojus. Jugi knygos pavadinimo pirmas žodis ir yra apie meną, kūrybą ir su tuo siejamus visokius inteligentus.
Kaip galvoji ką reiškia tas meme "Tsoj Živ", kad atseit cojus gyvas? Greičiausiai todėl kad nežuvo jis jokioj avarijoj latvijoje. Pasibrexitino turbūt į tas pačiuos kraštus kur ir visokie DIA princai žiemoja. Matai su epšteinu jie biški kitaip suformulavo: "epstein didn't kill himself". Čia jau visiškai neaišku kas atsitiko.
Tad nepanorėk kažko neatsargiai.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
AssA (A+A=VissAA) 2020-03-01

loja liolec avec cool victor coj: cia clic kū clic da bar:
https://www.youtube.com/watch?v=9tDgrRVXJqQ
https://www.youtube.com/watch?v=9msmCgJdr24

Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. @ Tomas2020-02-29
nežaisk "asmenybės kulto" kortos. Negi nepasimokėte braidydami savo pačių sekamose pasakose apie Sadamą Huseiną ir Osamą bin Ladeną. Pats meras nieko nereiškia. Tai tik ostapininkų kėdė, kurioje yra labai mažai "laisvės" kad kažką daryti išskyrus vykdyti įsakymus skirstant pelus nuo grūdų. Rinkimai į bet kokią kėdę vyksta panašiai kaip žaidimas "musical chairs", tik šiuo atveju bėgioja hipodromo ratu begalviai raiteliai. Geltonosios spaudos priespauda "azartiškai" komentuoja. Va kas blogai šitoje savivaldybėje kad labai daug dėmiasio kreipiama "rėkimui", nes tai geras indikatorius kad labai daug "mušama". Nu kalba ir eina apie iš žaidimų valgančius duoną buožes. Jeigu brazilijoje ten karnavalas vieną sykį į metus, tai pas šitą mūsiškių aparteidinį gestapo talibaną visos dienos kaip šventė. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Tomas Liepai2020-02-29
Čia tik nuolat neišsiblaivantis žmogus gali būti už šitą merą. Aš nuoširdžiai laukiu permainų Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. @ Visi2020-02-28
tu turbūt naudoji žodį "gražėja" kur kalba eina apie kažkokią gražą. jugi viskas kas daroma yra daroma yra daroma už kažkokias paskolas ateitininkų neštoms ir pamestoms kartoms. Jiems nesvarbu tvanas, nes pas juos ir taip visada grabų upių tvanas. Kas iš tų lygybės režimo kur gatvės lygios ir karas lygui taikai, vergovė lygi laisvei, tt jeigu visi žuvėjų krašto keliai vis tiek veda į krematoriumus? Čia tas pats kas aiškintum kad va koks gražus vergovės narvas, ne auksu žiba bet iš tikro aukso. Čia jau kėliau įdomų klausimą šią savaitę. Kodėl instagrame nėra šilutės kur yra lietuvos miestų katalogas?

https://www.instagram.com/explore/locations/LT/lithuania/

Tai savaitės pradžioje buvo heidekrug. Vėliau tą pačią dieną nežinau ar sutapimas ar ne bet komentaras buvo ištrintas apie heidekrug, kaip ir instagrame "heidekrug" pavirto į "Szyłokarczma". Tai vietoj vokiško "varianto" pakišo lenkišką. Už kelių dienų lenkiška šilo karčiama pasikeitė į "heydekrug matzicken lithuania". Šiandien vėl pakeista "Heydekrug".

Tai yra jeigu bandysi instagrame surasti šilutę turizmo ar kokiais nors tikslais - tai yra misija neįmanoma. Tokio miesto lietuvoje nėra. Jis yra okupuotas kažkokių "veikėjų" kurie toje vietoje užsiima kažkokia veikla ir atvejo vadyba (case officers). Tad čia negalima galvoti kad čia vokiečiai ar lenkai. Jau greičiau iraniečiai, turkai, sirai ar panašūs jungtiniai emiratai. O kur sąjungos ten visada ir brexitiniai piratai ir vikingai kurie užsiima tokių sąjungų melžimu (union jack).
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Visi2020-02-28
Kodėl žmnės esate tokie pikti.Nejaugi nematote,kaip Šilutė gražėja,pasidžiaukime. Mes išeiname į sutvarkytą gatvę ir visa širdimi dėkingi
imerui,adm. direktoriui ,tarybai .Nenorėkime pažadukų,o šita valdžia ką prižada,tą ivykdo . juk neįmanoma visų pageidavimus išpildyti .
Sėkmės darbuose
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Liepa2020-02-28
Tomai, sakiau baik gerti. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Tomas2020-02-28
nuoširdžiai laukiu kada į valdžią ateis normalus meras/merė. Nors realiai beveik bet koks žmogus jau būtų geresnis už ŠITĄ merą. Kartais mane tokia svetima gėda apima dėl tam tikrų sprendimų jog net nežinau... tiesiog... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Stebėtojas2020-02-28
Too A 2020-02-27,
pirmiau išmok rašyti be gramatinių klaidų, o paskui rašinėk niekinius komentarus. Žodžio "toletas" nėra. Žr. į Dabartinės lietuvių kalbos žodyną.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
A2020-02-27
Meras teisus,spauda rašo taip,kad skaitytų. Kaip ir ši antraštė kuri su turiniu mažai susijusi,o tik clickus rinkti. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
A2020-02-27
Jei jus nemokat už toletą,tai už jį kažkas kitas sumoka. Ir kodėl turi mokėti tie kas nesinaudoja juo. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-02-27
bet kaip nesmagu skaityti tą atsakymą į klausimą apie mokamą tualetą autobusų stotyje. Nors "nesmagu" tai labai švelnus ir kultūringas žodis. Kalta kažkokia "kultūra" kuri yra pas "mus", bet ne kitur. Kas tie "mus"? Ar jis čia turėjo ir save omenyje ar jisai nėra dalis tų "musiškių"? Jam turbūt nėra aktualu ta autobusų stotis. Su kokia mašina tas direktorius važinėja? Kur jis gyvena? Ar jisai pats valo savo tualetą ar turi kažkokią tarnaitę? Ar čia kažkaip atvirkščiai jis ir yra vienas iš "mūsiškių" ir jiems va iškrito tokia dalia ganyti tokius aborigenus niekaip neišmokstančius kultūringai kakoti, bezdėti žibuoklių kvapo aromatais ir šlapintis taip kad nešlapėtų. Pas tą direktorių turbūt ten kur saulė nešviečia įstatyta kažkokios vėduoklės ir žibintai. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip manote, ar bus antroji viruso banga ir vėl įvestas karantinas?