Baiminantis koronaviruso, Vyriausybė paskelbė ekstremalią situaciją šalies mastu

2020-02-26

Vyriausybė trečiadienį nusprendė paskelbti ekstremalią situaciją visos šalies mastu, baiminantis sparčiai plintančio koronaviruso.

Anot Vyriausybės, tai leis lengviau koordinuoti prevencinius pasirengimo virusui veiksmus, organizuoti institucijų darbą, panaudoti valstybės medicinos materialinių išteklių rezervą, greičiau ir lengviau vykdyti kitas procedūras.

Sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis posėdyje sakė, kad Lietuva situaciją šiuo metu visiškai kontroliuoja, bet kartais reikia papildomų ir operatyvesnių priemonių.

„Situacija Europoje sparčiai keičiasi, didėja nustatytų viruso atvejų skaičius, šio viruso paveiktų teritorijų sąrašas, jis gali greitai plėstis“, – sakė viceministras.

Pasak jo, paskelbus ekstremalią situaciją bus peržiūrėtos visos rekomendacijos piliečiams, o dalis jų taps privalomais nurodymais.

Finansų ministras Vilius Šapoka teigė, kad ekstremali situacija leis valstybės institucijoms nuosekliai komunikuoti bei staigiai ir lanksčiai reaguoti į situaciją.

Vyriausybė taip pat paskyrė 150 tūkst. eurų Sveikatos apsaugos ministerijai, kad ši galėtų įsigyti papildomų apsaugos priemonių kovai su koronaviruso epidemijos plėtra.

Nuo koronaviruso jo židinyje Kinijoje jau mirė daugiau nei 2,7 tūkst. žmonių, užsikrėtė apie 80 tūkstančių. Vyriausybė nusprendė pervesti šiai šaliai 100 tūkst. eurų humanitarinės pagalbos.

Kitur pasaulyje COVID-19 jau pareikalavo daugiau nei 40 gyvybių, užregistruota 2 700 užsikrėtimo atvejų. Daug nerimo Lietuvoje kilo dėl viruso išplitimo šiaurinėje Italijos dalyje, populiarioje tarp keliautojų ir žiemos sporto entuziastų.

Iš viso liga išplito į dešimtis valstybių. Austrija, Kroatija ir Šveicarija, Graikija yra naujausios šalys, paskelbusios, kad jas taip pat jau pasiekė koronavirusas.

Dėl epidemijos įvedami kelionių suvaržymai, atšaukiami sporto renginiai, o nerimas dėl viruso plitimo toliau smukdo akcijų indeksus ir daro kitokią žalą ekonomikai.

Kas yra ekstremali situacija?

Nors Lietuvoje nėra patvirtinto nė vieno užsikrėtimo koronavirusu atveju, Vyriausybė trečiadienį nusprendė skelbti valstybės lygio ekstremaliąją situaciją. Ką tai reiškia?

Ekstremaliosios situacijos paskelbimas leidžia atsakingoms institucijoms veikti netrukdomai, naudoti papildomus išteklius, kad būtų maksimaliai užtikrintas visuomenės saugumas.

Pavyzdžiui, bus supaprastintas valstybės medicinos materialinių išteklių naudojimas, esant reikalingų priemonių trūkumui, ekstremaliosios situacijos paskelbimas leidžia jas įsigyti paprastesniu būdu, neorganizuojant viešųjų pirkimų.

Taip pat valstybė gali, peržiūrėjusi visas su koronavirusu susijusias rekomendacijas, kai kurių jų vykdymą paskelbti privalomu.

Paskutinį kartą valstybės lygio ekstremalioji situacija visoje šalyje paskelbta praėjusių metų liepos 3 d. dėl sausros padarinių žemės ūkio sektoriuje.

LRT.lt


Straipsnio komentarai

.. @ Dvitaski2020-02-27
anksčiau jeigu kažkam reikdavo pasakyti kažką "svarbaus" tai turėdavo tokie kindziuliai prieiti ir padaryti savo tarybą "čia" ir "dabar" akis į akį. Čia kaip ir užuomina apie valstybinių ryšių makaronus. Todėl visi tie anekdotai ir prasidėdavo nuo "čia". Kodėl tuose anekdotuose nenaudoja žodžio "dabar"? Tu dabar diagnozuoji (teisi) žmogų, sutapatindamas tą žmogų su kažkokiu tekstu ir dar aiškini kad tau "gaila". Jugi viskas kas tau darosi vyksta tavo vaizduotėje. Tu spjaudaisi sau ant kojų ir slidinėji. Nu jeigu tai ne pavyzdys kai "patys muša patys rėkia" tai nežinau kas tai yra. Nu čia tas "gailestis" panašiai kaip krokodilo ašaros, nu kaip kad medžiotojai persekioja pačių pašautą ir sužeistą šerną ir atsekę prie leisgyvio gyvūno "iš gailesčio" perpjauna gerklę kad nebesikankintų. Jie geradėjai, geraširdžiai, tt. Panašūs "medžiokliniai" reikalai yra ir su "šiuolaikine" medicina, sociologija, teise, politika, tt. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. Dvitaski2020-02-26
O tu ligotas žmogus, man tavęs gaila Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-02-26
kriuksintys cžvistėliai jau tiek nutuko nuo to komunizmo, kad nebeina jiems atskirti kepamų blynų pirmenybės. pradėjo svilinti sau jaur it taip svylančius užpakalius. Negalima atmesti kad lygiagrečiai diegiami daktarų grupuotės chirurginės kaukės tai tarsi naujos kartos kryžiuočių žydėjimo vienybėje metodas. Kažkas panašaus į tiurbaną, jarmulke, burka, tt.. tik čia paprastas "tikėjimo" simbolis. Kas įdomu kad visokiose saulės kančių ponijos šalyse žmonės kažkaip jau labai senai pradėjo nešioti tuos antsnukius, tarsi neverčiami nieko, patys, tt. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip manote, ar bus antroji viruso banga ir vėl įvestas karantinas?