Lietuvoje patvirtintas pirmasis užsikrėtimo koronavirusu atvejis

2020-02-28

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informuoja, kad Lietuvoje šiandien nustatytas pirmasis užsikrėtimo naujuoju koronaviruso (COVID-19) atvejis. Atlikus tyrimus, infekcija nustatyta iš Veronos (Italija) 2020 m. vasario 24 d. grįžusiai pacientei.

Šiuo metu pacientė yra izoliuota Respublikinėje Šiaulių ligoninėje, kur yra tokiems susirgimams gydyti pritaikyta infrastruktūra. Informuojama, kad pacientei pasireiškę simptomai yra lengvi, ji šiuo metu neturi temperatūros, jai taikomas reikalingas gydymas. Moteris stebima buvo nuo pat grįžimo į Lietuvą, taip pat, kaip ir kiti keliautojai, grįžtantys iš paveiktų zonų.

SAM kartu su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) bei kitų atsakingų institucijų specialistais, siekdami užskirsti kelią infekcijos plitimui šalyje, ėmėsi visų reikiamų priemonių. Ligoninėje yra stebimi trys pacientės šeimos nariai, vertinama jų sveikatos būklė, kol kas jiems COVID-19 simptomai nepasireiškė. Taip pat šiuo metu nustatinėjami su užsikrėtusiąja bendravę asmenys, vertinama jų sveikatos būklė, nė vienam kol kas simptomai nepasireiškė.

„Nepaisant dėtų pastangų, aktyvių prevencinių veiksmų, kuriuos pradėjome vykdyti vieni pirmųjų, tenka paskelbti, kad koronavirusas neaplenkė Lietuvos. Puikiai supratome, kad grėsmė yra, tad šiam scenarijui ruošėmės intensyviai. Šioje situacijoje džiugina tinkamai atlikti namų darbai, nes visos institucijos reagavo į situaciją ir atliko tuos veiksmus, kuriuos ir turėjo atlikti“, – sako Valstybės ekstremalių situacijų centro vadovas, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Sveikatos apsaugos viceministro, Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) Ekstremalių situacijų operacijų centro (ESOC) koordinatoriaus Algirdo Šešelgio teigimu, esminis uždavinys, kurį reikės įgyvendinti dabar – užkirsti kelią viruso plitimui.

„Šiuo metu dedamos visos pastangos, kad kuo greičiau būtų nustatyti visi su užsikrėtusiuoju bendravę asmenys. Tai leis pritaikyti numatytas prevencines priemones ir išvengti tolimesnio infekcijos plitimo. Savo ruožtu, prašau žmonių nepanikuoti, sekti oficialią informaciją ir laikytis standartinių ligos plitimą mažinančių priemonių“, – teigia A. Šešelgis.

SAM primena, kad nekeliavus į šalis, kur vyksta COVID-19 plitimas visuomenėje ir neturėjus kontakto su įtariamu ar patvirtintu COVID-19 atveju bei nejaučiant susirgimui būdingų, gripą primenančių simptomų, jokių tyrimų atlikti ar imtis specialių priemonių nėra reikalo.

Tuo metu, jei simptomai pasireiškė per dvi savaites po kelionės į paveiktas zonas (http://sam.lrv.lt/lt/naujienos/koronavirusas) ar kontakto su žmonėmis, kuriems patvirtintas COVID-19, tokiu atveju reikia nedelsiant skambinti į Bendrąjį pagalbos centrą telefonu 112, pateikti susirgimo aplinkybes ir vykdyti medikų rekomendacijas.

Siekiant apsisaugoti nuo koronavirusinių infekcijų rekomenduojama laikytis standartinių ligos plitimą mažinančių priemonių: dažnai plauti rankas su šiltu vandeniu ir muilu, neliesti rankomis veido ir akių, laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo (kosėti ar čiaudėti prisidengus vienkartine servetėle arba į sulenktos alkūnės vidinę pusę), laikytis saugaus maisto ruošimo (ypač naudojant termiškai neapdorotą mėsą, kiaušinius), vengti artimo sąlyčio su visais, kam yra pasireiškę kvėpavimo takų ligos simptomai, pavyzdžiui, kosulys, čiaudulys.


Straipsnio komentarai

Šilutiškė2020-02-28
1720metai-buboninis maras,1820 m.-cholera, 1920m. ispanka,nusinešusi daugiausia gyvybių.2020m.korona virusas,manau,gali daug gyvybių nušienauti,nes Lietuvoje net nuo plaučių uždegimo miršta ar pan.Netikiu valdžios raminimais,kai net gydytojai kelia aliarmą.Galime pasikliauti vien Dievu. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-02-28
ką reiškia "masinio naikinimo ginklai"? taip kaip žmonėms kabinami makaronai kad tai nėra žmonių kūno masės naikinimo ginklai. Pavyzdžiui jums ištraukė dantį ar nukrito plaukas nuo galvos - ar tai nesiskaito kaip jūsų kūno masės sunaikinimas? Jo dabar jie susigalvojo kad jūs robotai ir galima vietoj dantų įsukti varžtą į žandikaulį. Tad čia visų pirma kalba eina apie kažkokius pasėtus ir subrandintus ginklus. Pamenate kaip šaltojo karo laikais jie kabindavo makaronus apie prezidentus kuriuos visur lydėdavo lagaminėliai kur raudonas mygtukas, slapti kodai reikalingi kad paleisti atomines bombas. Tame ir esmė su Europos Sąjunga, kad taip kaip jie pardavė tą vienybės žydėjimą žmonėms kad branduolinės valstybės tokios kaip Prancūzija ir Anglija dalijasi viskuom su visais kaip lygūs su lygiais. Tai yra dabar lietuva irgi yra branduolinė valstybė. Kodėl iš karto po lietuvos pirmininkavimo ES prasidė kalbos apie brexit? Tai kaip tas lagaminėlis veikia kur spaudomi žmonių nustojimo krūpčiojimo mygtukai? Jeigu nebekrūpčioja vadinasi jau nebekrūpčiotojas? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. @ >2020-02-28
visų pirma turėtum neklausti kad galėčiau nesakyti. ty man turėtų siūlyti kažką. aš negaliu iš nieko padaryti kažką. dalinti iš nulio negalima. tad kalbant konkrečiai apie šitą situaciją tai nėra blogai. Tai yra jeigu panaudojama kažkokia karinės žvalgybos diversinė apgaulė tai negali reaguoti tol kol neišsiaiškinsi kas už to stovi ir kaip tai padaryta, kiek čia tiesos, tt.. Jeigu pradės bėgti sloga ir skaudėti gerklę jie gali bet kam pripaišyti aklųjų karalystės virusą ir aiškinti kokie jie didvyriai kad nuvalė snarglį. Yra blogai visai kiti reikalai. visų pirma negalima reaguoti į kažką ko nėra, nes tam ir yra sugalvoti ir naudojami kažkokie "nustokim krūpčioti" ginklai. Jie krūpčioja į žmones su "tuščiais" šoviniais, tie žmonės krūpčioja ir už tai jie gali skerdžiami nes elgiasi ir reaguoja neadekvačiai. Kas įdomu kad lygiagrečiai aiškindami apie griūvantį dangų vaivorykštiniai berniukai aiškina kad nuo atbėgančių vilkų iš dievų miško geriausia apsauga yra užsidėti antsnukį - chirurginę kaukę. Nu tarsi stebuklingas pleistriukas kurį galima pasidėti kaip pagalvę. Nusiplauti rankytes ir neitį pro duris į tą mišką, kuris prasideda už durų. Tad čia vienas "aspektas" kur keičiasi kažkas. ty sualcheminama šilkinių kelėnų energija, kad atlikti vienus ar kitus veiksmus kur raudonos rankos neatrodys raudonos nes viskas bus apšviesta raudonų žibintų šviesa. Tad jeigu žiūrėti pro šundaktarystės prizmę su šiuo virusu jie išsitraukė ir panaudojo masinio naikinimo ginklus. Čia nėra naujiena ar kažkas naujo, skiriasi detalės ir "pateikimas". Jie bandė užvirti kažkuom panašią košę ir su zika, bet šiuo atveju taip kaip jie rutulioja šitą nesamonę tai primena jau atseit primirštą AIDS ir HIV aferą. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
>..2020-02-28
Kokių turite pasiūlumų, Gerbiamasis... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-02-28
jeigu tikėti beraščiais einšteinais tai bet kam galioja ta pati termodinamikos taisyklė: niekas iš niekur neatsiranda, niekas niekur nedingsta. Net žodžiams pvz "virusas", "dievas", tt. Čia kalba ir eina apie napoleoninius nugalėjimus nenaudojant dinamito, bet naudojant žodį "dinamitas", kur jiems užtenka ateiti ir pamatyti kad nugalėtieji yra akli arba gyvena aklųjų karalystėje. Taip kaip jie rutulioja šitą aferą jie bando aiškinti kad šitas virusas atsirado iš niekur. Kad kinija ir yra vieta kur yra niekas. Tame ir esmė kad yra globalizuotas pasaulis, kur viskas sumūryta į visokias sąjungas, bendrijas, tt visi proletariatai ir iškrypėliatas yra susivienyjes ir diktuoja savo diktatūrinius diktantus. Jeigu nėra kinijos ir lietuvos tai negalima teigti kad virusas pasiekė lietuvą. Kadangi yra "je suis char & lie" tai viskas kas vyko kinijoje ir yra vilniaus pilaitės rajone įsitvirtinusių kryžiuočių atsakomybė. nors gal iksuočių? aka x-men iš x-box? Nėra skirtumo kaip pavadinti tuos pedofilų klano aferistus. kaip bepavadinsi vis tiek bus per gražiai. kažkokios šlykštynės. tuo labiau kad lietuvių kalboje nėra keiksmažodžių ir negalima bristi į tą pačią upę tikintis pagalbos iš kažkokių "kaimynų", pas kuriuos kalba prifarširuota daugiaaukščiais keiksmažodžiais tarsi manahatenas. Ta pati daina ir su kitomis lygiai taip pat termodinamikos dėsnių akis bandančiomis "tikėjimo žodžio" aferomis pvz globalinis atšilimas. Jie aiškina kad žmonės kalti, nes bezdėdami iš nieko sugeneravo tiek energijos kad pradėjo tirpti antarktida. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-02-28
reik turėti omenyje kad yra globalizuotas pasaulis, kur nėra jokių sienų ir jokių valstybių. net karas lygus taikai, vergovė lygi laisvei, je suis char & lie. Nu tame ir esmė kad jie išsikalinėja kad viskas kas vyko kinijoje tai nėra ir lietuvos kryžiuočių atsakomybė. Tad dabar "keldami" triukšmą vaidina durnių. Panašiai kaip kokiam multikę kažkas ką nors pridaręs apsimestų nieko dėtu švilpaudamas ir žiūrėdamas į šoną. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Na va2020-02-28
pabaigos pradžia.......... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar Jums kada nors buvo įsisiurbusi erkė?