Radybų neprašė: pasiliko sau rastą dėžę su žvejybos reikmenimis...

2020-03-01, Romualdas Danielius MAŽUTIS

Kriminalinė istorija su laiminga pabaiga. Kartais ir taip nutinka. Vagis grąžino apvogtajam tai, ką pastarasis po žvejonės pamiršo įsidėti į automobilį: žvejybinę dėžę su joje buvusiais įrankiais bei asmeniniais dokumentais. Bendra pasisavinto turto vertė – 487 eurai. Nukentėjusysis viską atgavo, tiesa, ne be policijos pagalbos, bet vyrai susitaikė ir vasario 17 dieną baudžiamoji byla buvo nutraukta Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmuose.

Kaltinamasis – Raseinių rajono gyventojas, 39-erių M. B. Vidurinio išsilavinimo, dirbantis, neteistas, tačiau baustas administracinėmis nuobaudomis. Vagystę įvykdė ekspromtu, tam nesiruošė, neplanavo, bet pasitaikiusios patogios progos pasisavinti svetimą turtą nepraleido.

Vėliau dėl to nuoširdžiai gailėjosi. Nusikalstamą veiką padarė pernai Šilutės rajone, Minijos kaime (Kintų sen.), kai nuo liepos 13-os iki 15-os ten šventė giminės susitikimą.

Susigundė pievoje žvejų paliktą dėžę

M. B. matė netoliese žvejojančius vyrus. Kai šie išvyko, pastebėjo pievoje žvejybinę dėžę su įvairiais įrankiais. Iki pat vakaro dėžės niekas nepasiėmė. Tuomet M. B. parsinešė aną į savo palapinę, o kitą dieną parsivežė namo.

Dėžėje rado navigacinę įrangą „Raymarine Dragonfly 5-pro Sonar/GPS“, kurios vertė – 400 eurų, taip pat plastikinę pakuotę su kabliukų rinkiniu, plastmasinę žalios spalvos dėžę su masalais, juodos spalvos plastmasinę dėžę su masalais ir piniginę su joje buvusiais guminės valties „Zepko350“, variklio „Suzuki DF5“ bei akumuliatoriaus „Makita“ registracijos dokumentais, porą peilių. Iš šių dokumentų sužinojo turto savininko pavardę. Kadangi navigacinė įranga M. B. nebuvo reikalinga, nusprendė ją parduoti. Kitus dėžėje rastus daiktus M. B. pasiliko sau, tikėdamas jais naudotis.

Skelbimą apie parduodamą navigacinę įrangą įdėjo internetiniame tinklapyje www.skelbiu.lt. Tuo išsidavė, nes skelbimą perskaitęs dėžės savininkas suprato, kad parduodama jam priklausanti žvejybinė navigacija. Pagal jo pareiškimą ikiteisminį tyrimą pernai, rugpjūčio 19 dieną, pradėjo Plungės rajono policijos komisariato pareigūnai.

Atvyko į Minijos kaimą pažvejoti

Nukentėjusysis parodė, kad pernai, liepos viduryje, atvažiavo kelioms dienoms į Minijos kaimą pažvejoti. Atgal išsiruošė liepos 15-osios pavakarę, apie 19 valandą. Kraudamas daiktus į automobilį, matyt, užmiršo įdėti dėžę su žvejybos įrankiais. Jos pasigedo tik parvažiavęs į namus.

Prisiėjo grįžti į Minijos kaimą, į žvejybos vietą, bet veltui: dėžės su brangia žvejybine navigacija bei kitais reikmenimis, tarp kurių buvo du seni peiliai ir piniginė su guminės valties bei variklio registracijos dokumentais, neberado. Peilių ir nebe geriausios išvaizdos piniginės nukentėjusiajam nebuvo gaila, bet kiti kažkieno pasisavinti daiktai buvo vertingi.

Gal nukentėjusysis mintyse jau buvo su jais atsisveikinęs, tačiau perskaitytas skelbimas internetiniame tinklapyje apie parduodamą žvejybinę navigacinę įrangą sugrąžino viltį, kad bent kažką atgaus, o vagis bus nubaustas. Atgavo viską. O į Raseinių rajoną, kur gyvena įtariamasis M. B., nukentėjusysis vyko kartu su šio rajono policijos komisariato pareigūnais. M. B. nesispyriojo, grąžino dėžę su visais įrankiais, taip pat piniginę, dokumentus, peilius. Nukentėjusysis M. B. atpažino, nes buvo pastarąjį matęs netoli žvejybos vietos.

M. B. teisinosi manęs, jog palikta dėžė savininkui nebereikalinga, niekas jos neieškojęs, todėl apie rastus daiktus nepranešė policijai. Naivokai nuskambėjo, bet M. B. kaltę pripažino visiškai, daiktus atidavė savanoriškai. Jų savininkas kilniaširdiškai atleido, civilinio ieškinio nepareiškė.

Teisiamajame posėdyje nukentėjusysis ir kaltininkas M. B. nurodė, kad jie susitaikė, žala atlyginta, prašė baudžiamąją bylą nutraukti. Kaltinamasis M. B. buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal LR BK 38 str. Byla nutraukta, nes tam buvo visos įstatyme numatytos sąlygos. Bylą išnagrinėjo Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmų teisėja Virgina Pankauskienė, dalyvaujant prokurorui Mariui Mauriui.

Reta, bet gerai pasibaigusi kriminalinė istorija, vis dėlto pamokanti, jog nėra ko ganyti akis į svetimą turtą, kad ir laikinai užmirštą. Tikriausiai M. B. būtų daugiau laimėjęs moraliai pranešdamas nukentėjusiajam apie rastus daiktus. O gal net užsiminti apie radybas nebūtų prireikę, nes paprastai žmonės neužmiršta gražių poelgių, atsidėkoja, atsilygina.


Straipsnio komentarai

..2020-03-02
čia panašios radybos kaip kad šito straipsnio autorius ėjo kažkur šilutėje ir pamatė kad pievoje mėtosi kažkokio teisėjo, prokuroro ar kito law-ono nešta ir pamesta byla. Tai jis "rado" bylą, parsinešė namo ir nusprendė ją perpasakoti savais žaidybiniais žodžiais ir taip užsidirbti honorarą. mažučio lietuva ten kur kiek beduosi vis tiek maža.

https://www.youtube.com/watch?v=7Tz9NqC4_oY

Tame ir esmė su tais pamokslais ir "išmintimi". Kas iš to jeigu klausysi ir laikysies taisyklių, įstatymų ir aktų apie "nėjimą į afriką"? Jeigu atgimėliai čia tą afriką atveda "paguliat".
Komentaras patinka Komentaras nepatinka