Keičiasi prekybos reikalavimai turgavietėse

2020-02-28, ŽŪM informacija
Turgavietės prekiautojai baigtus pildyti apskaitos žurnalus privalo saugoti ne trumpiau kaip 3 metus. Asociatyvi „Šilokarčemos
Turgavietės prekiautojai baigtus pildyti apskaitos žurnalus privalo saugoti ne trumpiau kaip 3 metus. Asociatyvi „Šilokarčemos" nuotr.

Nuo kovo 2 d. turgaviečių prekeiviai privalės pildyti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) išduodamą apskaitos žurnalą – vietoje iki šiol pildytų trijų, reikės pildyti tik vieną. Tai daryti privalės visi turgavietės prekiautojai, prekiaujantys šviežia mėsa, mėsos gaminiais, paukštiena, paukštienos gaminiais, obuoliais, braškėmis, pomidorais, agurkais, bulvėmis, taip pat ir tie, kurie naudoja kasos aparatus. Išimtis teikiama tik savos gamybos produkcija (ne mėsa) prekiaujantiems asmenims.

Apskaitos žurnalo pildymo tikslas – užtikrinti turgavietėse parduodamų maisto produktų atsekamumą ir kiekinę apskaitą. Remdamiesi apskaitos žurnalų įrašų duomenimis bei kitų lydimųjų dokumentų patikra, kontroliuojantys VMVT pareigūnai privalo užtikrinti, kad turgavietėse parduodami maisto produktai atitiktų deklaruojamą kilmę, o jų kiekinė apskaita būtų vykdoma tinkamai. Taip tikimasi kovoti su šešėliu turgavietėse.

Numatoma, kad už turgavietėje parduodamų žemės ūkio produktų ir iš jų pagamintų maisto produktų saugą, atsekamumą ir kiekinę apskaitą atsako turgavietės prekiautojas, o ne atsakingi turgaviečių asmenys.

Turgavietės prekiautojai baigtus pildyti apskaitos žurnalus privalo saugoti ne trumpiau kaip 3 metus.

Apskaitos žurnalus spausdina ir jiems numerius suteikia VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras. Apskaitos žurnalai išduodami ir registruojami VMVT nustatyta tvarka.

Dėl apskaitos žurnalų išdavimo prekiautojai turėtų kreiptis į tą VMVT departamentą, kurio teritorijoje numatoma prekiauti.


Straipsnio komentarai

Vytautas2020-03-08
ir kada baigsis tokie kosmarai Lietuvelej, reikalavimai europiniai, o ATLIGIS truksta zodziu....
Nejaugi rinksime vel daunus... kurie sugeba kaip pvz KARALIUS ,liaudis atsibuskit - taip gyventi negalime
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-02-28
neina suprasti apie ką čia šitas straipsnis kur aiškinami reikalavimai su kuriais "tikimasi kovoti su šešėliu turgavietėse". Kas tas "šešėlis"? Gal ne žurnalais reikalinga rūpintis, bet geresniu apšvietimu? O ką daryti jeigu pardavėjas neapsišvietęs, neraštingas arba nemoka kalbos? Čia labiau kalba eina apie kažkokio aparato vidinę apskaitos sistemą. Pažiūrėkit: Valstybinė įstaiga Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras, turi 201 darbuotoją. Vidutinė alga 2 148,47 € (2020 m. sausis). Tai beveik 8000litų. Ir jie veikia tuo pačiu adresu kur ir tas frančizinis žvalgybos centras, kuris registruoja viską valdymo tikslais. Komentaras patinka Komentaras nepatinka