Pasakų ložėje

2020-02-28, Danutė Bružienė, Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Žemaičių Naumiesčio filialo bibliotekininkė
Kai kuriems pirmokams buvo visiškai nauja pažintis su knygų namais. Autorės nuotr.
Kai kuriems pirmokams buvo visiškai nauja pažintis su knygų namais. Autorės nuotr.

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Žemaičių Naumiesčio filiale vyko literatūros rytmetis ,,Pasakų ložėje“, į kurį buvo pakviesti Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio pirmokai.

Bibliotekoje vieni vaikai kartu su auklėtojomis jau buvo apsilankę dar būdami darželinukais, kiti jau seniai yra tapę bibliotekos skaitytojais ir joje lankosi dažnai, o kai kuriems tai buvo visiškai nauja pažintis su šiais knygų namais.

Supažindinti pirmokus su biblioteka ir jos teikiamomis paslaugomis bibliotekininkės pasitelkė L. Pauli ir K. Scharer knygelę vaikams „Piplioteka??? Lapė bibliotekoje“. Knygelė jau tapo bestseleriu net 18-oje šalių, o 2012 metais Leipcigo knygų mugėje pelnė „Leipzig reading compass“ apdovanojimą, kuris skiriamas už geriausią metų knygą, skatinančią skaityti, džiaugtis skaitymo malonumu. Tai yra graži, šiek tiek juokinga istorija apie lapės, pelytės ir vištos nuotykius naktį bibliotekoje. Lapė klastinga, gudri, bet nemoka skaityti, nežino kaip elgtis bibliotekoje, jai į pagalbą ateina pelytė, o višta, papuolusi lapei į nasrus, mainais už gyvybę ima mokyti ją skaityti.

Išklausę šios trumpos istorijos vaikai piešė pasakos personažus, apžiūrėjo, kai kurie ir skaitė jiems skirtas knygeles, kurias galima ne tik skaityti, bet ir su jomis žaisti, groti. Netruko prabėgti smagi valanda su pirmokais.


Straipsnio komentarai

.. @ Senis2020-02-28
nu turbūt kaip visada su tais kryžiuočiais pas kuriuos yra išsivysčiusi priklausomybės nuo diagnozavimų (doctoring). Kai nustosi krūpčioti, turbūt ir skaitysis kad liga niekur nebevažiuoja, nes iš tavo burnos nebebyrės tos rupūžės. Geras kryžiuotis tai tas kryžiuotis kuris nebekrūpčioja. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Senis2020-02-28
Dvitaskiui: O liga jau igavo pagreti. Kaip ja gydysime??? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-02-28
čia jau kažkas keisto. heydekrugystės kur savi saviems kažką plauna. tie autoriai niekam nežinomi, nėra net wikipedijos straipsnio. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?