Po trejų blaivystės metų išbandė alkoholį ir „Laguną“

2020-02-28, Vidas Kalinauskis

Dirbantis, anksčiau keturis kartus teistas Pagėgių savivaldybės gyventojas V. S., vėl turėjo nemalonumų „valdiškuose namuose“. Šį kartą, padaręs „ant drąsos“, vėl pabandė vairuoti automobilį „Renault Laguna“.

Toli, būdamas tokios būklės, nenuvažiavo. Šis veiksmas vyko praėjusių metų lapkričio 15 dieną. Patį vidurdienį, 12 valandą, jo vairuojamą automobilį Stoniškių seniūnijos Plaškių kaime sustabdė policijos pareigūnai. Alkoholio matuokliu buvo nustatytas 1,76 promilių girtumas.

Ikiteisminio tyrimo metu V. S. teigė, kad alkoholio nevartojo trejus metus. Po viso tokio laikotarpio alkoholio išgėrė pirmą kartą. Automobilis „Renault Laguna“  registruotas buvusios žmonos vardu, juo kartais naudojasi buvusi žmona, kartais paveždavo ir jį. Pats automobilio nevairuoja, nes prieš trejus metus buvo atimta teisė vairuoti dėl girtumo. Nuo to laiko ir alkoholio atsisakė, pasuko į dorybės kelią.

Dabar atsitiko taip - lapkričio 14-ąją su kaimynu vartojo alkoholį, gėrė per visą naktį, buvo stipriai apsvaigęs. Lapkričio 15-osios rytą pas jį atėjo kaimynas ir paprašė nuvežti žvejoti. Jis jautėsi prastai, buvo pagiringas. Kadangi iš ryto alkoholio nevartojo visiškai, tai manė, kad į alkoholio matuoklį neįpūs, sutiko kaimyną pavežti.

Jis sėdo už automobilio vairo, kelią rodė kaimynas, nes jis nežinojo, kur važiuoti ir į kurią pusę sukti. Kur važiuoja nesuprato, nesiorientavo. Važiuojant žvyrkeliu jo vairuojamą automobilį sustabdė pareigūnai, suprato, kad tai muitininkai. Šie iškvietė policiją, jam buvo nustatytas girtumas. Jis buvo sulaikytas. Kurioje vietoje buvo sustabdytas, neprisiminė. Suprato, kad vairuodamas automobilį neturėdamas teisės jo vairuoti ir dar būdams neblaivus, pasielgė neatsakingai, tačiau tuo metu viskas atrodė kitaip, nepagalvojo apie pasekmes, kad gali kažkas atsitikti. Ikiteisminio tyrimo metu jau suprato, kad turės atsakyti už savo netinkamą elgesį.

V. S. kaltę visiškai pripažino, nuoširdžiai gailėjosi, pasižadėjo girtas nebevairuoti. Jo kaltė buvo įrodyta Pagėgių pasienio rinktinės Plaškių užkardos jaunesniojo specialisto S. R. tarnybiniu pranešimu, teigiančiu, kad tą dieną Plaškių kaime pastebėtas atvažiuojantisautomobilis „Renault Laguna“. Nusprendė sustabdyti.  Automobilį vairavo V. S., kartu važiavo dar du žmonės. Automobilio apžiūros metu kilo įtarimas, kad V. S. yra neblaivus, todėl buvo iškvieti policijos pareigūnai dėl vairuotojo blaivumo patikros. 

Liudytoja apklausiama buvusi V. S žmona patvirtino, kad automobilis registruotas jos vardu. Automobiliu naudojosi abu, daugiau naudodavosi ji, nes reikėdavo pavežti buvusį vyrą Vaidą, kadangi jam atimta teisė vairuoti transporto priemones. Automobilį pirko 2018 m. rugpjūčio mėnesį,  mokėjo berods 400 eurų. Šiandien automobilį įvertintų apie 150 eurų. Automobilio rakteliai ir dokumentai buvo laikomi pas buvusį vyrą. Automobilį jai buvo nupirkęs vyras, jo priežiūra rūpinosi vyras, o drausdavo automobilį ji. Skyrybų metu ji geranoriškai tarpusavio susitarimu sutiko palikti automobilį vyrui, todėl automobilis ir laikomas jo namuose, tačiau transporto priemonę ir toliau draudžia ji. Pretenzijų vyrui neturėjo, turtinė žala dėl automobilio nebuvusi padaryta.

Tauragės apylinkės teismas nusprendė paskirti V. S. 16 parų areštą. Bausmę skirta  atlikti Marijampolės pataisos namuose.

Nuteistajam paskirta ir baudžiamojo poveikio priemonė – ir vėl draudimas vairuoti visų rūšių kelių transporto priemones trejiems metams. 

Teismas taip pat nusprendė išieškoti iš V. S. konfiskuotino turto, automobilio  „Renault Laguna“, vertę atitinkančią pinigų sumą – 200 eurų. Ši suma turi būti sumokėta į Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos biudžeto pajamų surenkamąją sąskaitą.


Straipsnio komentarai

..2020-02-28
kas keista kad nebekonfiskuoja transporto priemonės, bet uždeda baudą. Tarsi "algoritmas" prasuktas į priekį, kur buožės tingi terliotis su visais tais procesais kur reikalinga mašiną konfiskuoti, saugoti, apskaitinėti, pardavinėti aukcionuose, tt. Tad dabar jie atseit mašiną konfiskuoja ir iš karto parduoda atgal. Nu čia yra keli variantai. Vienas variantas tai kai jie aiškina kad būna kažkokie ypač bjaurūs pažeidėjai, kuriems tos baudės nei šilta nei šalta, dedasi į krūvą ir tiek. Tuo labiau kad yra ir visokios "einamosios" išlaidos, kurios palyginus su pačia mašinos kaina yra ne tokios jau ir mažos: technikinė, registracija, numeriai, draudimas, tt.. Tad jeigu jau "išieškoma" automobilio vertė tai rūmuose tupintys teisėjai turėtų įvertinti ir tokią "pridėtinę" vertę. Dabar įvertino tik iš žodžių. Gali būti kad vien "einamoji" išlaida žieminės padangos daugiau vertos negu pati mašina. Kitas variantas tai kad čia yra ne bauda, bet kažkokie "antstoličnajų" reikalai. Tai yra situacija yra atvirkštinė. Teismai tarnauja kaip antstolyčnajų klapčiukai. Dar kiti variantai irgi lygiai taip pat nesvarbus. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?