Šilutės ligoninėje ribojamas pacientų lankymas

2020-02-28

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pranešė, kad Lietuvoje šiandien, vasario 28 d., nustatytas pirmasis užsikrėtimo naujuoju koronaviruso (COVID-19) atvejis Šiauliuose. Pasitvirtinus pirmajam COVID-19 atvejui šalyje, Šilutės ligoninė imasi būtinų priemonių, kad ligoninėje gydomi pacientai būtų apsaugoti nuo COVID-19 ir skelbia karantiną. Nuo šiandien ribojamas pacientų lankymas skyriuose.  
 
Vadovaujantis Šilutės ligoninės vyriausiojo gydytojo įsakymu dėl profilaktinių priemonių taikymo VšĮ Šilutės ligoninėje naujojo koronaviruso infekcijos atveju, nuo 2020 m. vasario 28 d. skelbiamas karantinas. Nuo šiandien riboajams pacientų lankymas Šilutės ligoninės skyriuose. Tai reiškia, jog vieną pacientą gali lankyti vienas žmogus vieną kartą per  dieną; lankymus reikia derinti su skyriaus vedėju; lankymas draudžiamas asmenims, sergantiems ūmia virusine viršutinių kvėpavimo takų infekcija; ribojamas ir planinių operacijų skaičius.  
 
Kaip skelbia Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), kad nekeliavus į šalis, kur vyksta COVID-19 plitimas visuomenėje ir neturėjus kontakto su įtariamu ar patvirtintu COVID-19 atveju bei nejaučiant susirgimui būdingų, gripą primenančių simptomų, jokių tyrimų atlikti ar imtis specialių priemonių nėra reikalo.
 
Tuo metu, jei simptomai pasireiškė per dvi savaites po kelionės į paveiktas zonas ar kontakto su žmonėmis, kuriems patvirtintas COVID-19, tokiu atveju reikia nedelsiant skambinti į Bendrąjį pagalbos centrą telefonu 112, pateikti susirgimo aplinkybes ir vykdyti medikų rekomendacijas.
 
Siekiant apsisaugoti nuo koronavirusinių infekcijų rekomenduojama laikytis standartinių ligos plitimą mažinančių priemonių: dažnai plauti rankas su šiltu vandeniu ir muilu, neliesti rankomis veido ir akių, laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo (kosėti ar čiaudėti prisidengus vienkartine servetėle arba į sulenktos alkūnės vidinę pusę), laikytis saugaus maisto ruošimo (ypač naudojant termiškai neapdorotą mėsą, kiaušinius), vengti artimo sąlyčio su visais, kam yra pasireiškę kvėpavimo takų ligos simptomai, pavyzdžiui, kosulys, čiaudulys.
 
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) kartu su Nacionalinio vėžio instituto (NVI) specialistais, reaguodami į tai, kad Europoje sparčiai daugėja naujojo koronaviruso (COVID-19) atvejų, taip pat į tai, kad Lietuvoje taip pat nustatytas pirmasis užsikrėtimo šiuo virusu atvejis, pateikė rekomendacijas ligoniams, sergantiems vėžiu, ir jų artimiesiems. 
 
REKOMENDACIJOS LIGONIAMS, SERGANTIEMS ONKOLOGINĖMIS LIGOMIS, IR JŲ ARTIMIESIEMS.
 
Specialistai pabrėžia, kad, nors naujasis koronavirusas yra pavojingesnis vyresnio amžiaus asmenims bei sergantiems lėtinėmis ligomis (cukriniu diabetu, onkologiniais susirgimais ir kt.), panikuoti nereikėtų – svarbu žinoti, kaip elgtis (http://sam.lrv.lt/lt/naujienos/koronavirusas). 

Straipsnio komentarai

Editas2020-03-04
Siandien buvau slaugos skyriuje labai daug lankanciu vakare, tiesa, gal ir po viena buvo. Man rodos su tuo karantiniu, is didelio rasto, isejo is krasto Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-02-28
nėra blogo karantino kuris neišeitų geran karan. svarbiausia ne tai kad ribojamas pacietų lankymas, bet kad neatsižvelgiama kaip lankos krokų lankos. O kaip su tais žvalgybininkiniais raudonaisiais kryžiuočiais, kurie bent jau seniau glausdavosi irgi ligoninės teritorijoje? Kažkada ėjau pro šalį tai baisiau jau riebūs atrodo. Iš gabaritų sprendžiant tikrai neskurstantys, nors šilutėje atseit išdalindavo ir po dešimt tūkstančių paramos davinių pagal "labiausiai skurstančių" europos sąjungos programas. Įsivaizduojate 10 tūkstančių, tai pusė šilutės. Tuos davinius dalindavo žuvėjų krašto žuvų gatvėje. Pabandyk paskaičiuoti darbo našumą. Sukasi kaip tie sukti aitvarai kurie nešioja turtus naktimis. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip manote, ar bus antroji viruso banga ir vėl įvestas karantinas?