Dėmesio! Pigesnė prekė – galima apgaulė!

2020-03-03, Tauragės AVPK inforamcija
pixabay.com iliustracija
pixabay.com iliustracija
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Tauragės aps. VPK) pareigūnai įspėja, kad įsigydami prekes socialiniuose tinkluose ir fiktyviose elektroninės prekybos platformose sukčiai suvilioja gyventojus parduodami prekes su nuolaidomis ar labai mažomis kainomis. Įkliuvę į šią apgaulę, gyventojai ne tik nesulaukia žadėto pirkinio, bet ir patiria finansinių nuostolių.

Vis dažniau Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai sulaukia gyventojų pareiškimų, kad buvo apgauti perkant būtent socialiniuose tinkluose. Vakar į Tauragės aps. VPK Šilutės rajono policijos komisariatą kreiptasi su pareiškimu, kad buvo pervesti pinigai už prekes, kurių lyg šiol pirkėjas nesulaukė, taip pat nebuvo grąžinti ir pinigai. Patirtas nuostolis 156 eurai. Šiuo atveju pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 182 str. 3 d. (Sukčiavimas).

Asmenys sukčiavimus vykdo susikūrę įvairias anketas, pasivadinę kitais vardais, slapyvardžiais, simboliais ar kt. Socialinio tinklo anketoje vyksta įvairių prekių išpardavimai sumažintomis kainomis. Skelbimuose publikuojamos dažniausiai populiariausios prekės. Susidomėjus ir susitarus dėl prekės su pardavėju, jie patikina, kad prekę turi ir įsitikinimui atsiunčia prekės nuotrauką. Pervedus už prekes pinigus į nurodytą sąskaitą, pirkėjai taip ir nesulaukia užsakytos prekės.

Kaip liaudies išmintis byloja, kad geriau 9 kartus pamatuoti ir tik 10 – ąjį kirpti, taip ir jūs būkite atidūs planuodami įsigyti prekes iš internetinių pardavėjų.


Straipsnio komentarai

..2020-03-03
nu va matot iškirpo du komentarus. o kodėl? galvojate matavo nors vieną sykį? Čia ir yra pavyzdys kaip napoleonai nugali be jokių dinamitų su "veni, vidi, vici". Jiems užtenka užmesti akį, žydrų barzdų desantą, "vote pedro" ispanų inkviziciją, tt. Nu kaip pedofilų klano ragana kuri patruliuodama patvorius nužiūri kažkokį nemokamą saldainiuką visam gyvenimui. Bet čia tik žodininkystės gražūs vaizdeliai. Nu įsivaizduokit yra aklųjų kombinatas, kur aklieji dirba gyvena, mokosi, tt kažkokioje bendruomenėje. Tenais regintysis kaip karalius. Net jeigu ir su viena akimi. Taip ir su sukčiais lietuvoje ir visame pasaulyje. Yra vien "vor v zakone" lapių prigrūstos vištidės. Žodis "lapė" tai ir turima omenyje biurokratines ostapininkų kėdes, kur viskas surašyta kažkokiuose lapuose. Engiamieji vergai yra neraštingi, jiems vienintelis kelias "pasipriešinti" tai demokratija ir rinkimai, kur jiems nieko neduodama ir neleidžiama rinktis tik žaidybininkus ir duonos valgytojus. Tai yra malūno formos kortų namelis sulipdytas iš lapelių. Nu jums duodamas "raštingumas", duodama kažkiek laiko ir leidžiama skaityti bandant pabėgti iš tų las vegaso čiuptuvų apraizgiusių visą pasaulį. Nu viskas ką jūs beskaitysit bus kažkokių arklių kasymas kasant duobę sau. Kas iš to kad kortų namelis sugrius. Tai nieko nekeičia. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Tomis2020-03-03
tai jau tikrai durnas turi būti jog iš nepatikimų pirktum internetinių parduotuvių
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
o2020-03-03
o as visda atsargiai perku internete ir tik is zinomu ir patiktintu puslapiu. Jau geriau pora euruku daugiau sumoketi bet buti garantuota kokybe ir kad neapgaus Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-03-03
keistas straipsnis. atseit citrinliemenių gestapo viešnaminiai ryšiai "rūpintojėlinasi" viešuoju interesu, kur atseit jie beria kriuksėjimo perlus kiaulėms aiškindami ir kažką kas turėtų būti savaime aiškaus toms kiaulėms. Bet kadangi pradėtas ir vyksta ikiteisminis tyrimas ar kartais čia sukčiai nesinaudoja žiniasklaida tam kad duoti signalą saviems sukčiams, kad jie kažką ne taip "susukčiavo". Jugi paminėta konkretus nuostolis 156 eurai, data, tt..
Nu galima pažiūrėti ir iš kitos pusės. Gal toks straipsnis yra ikiteisminio tyrimo dalis, kur įvykus kažkokiam nesuprantamam "nusikaltimui" bandoma susigaudyti kiek čia yra tos teisybės. Nu gal sukčiai forminasi nusikaltimą bandydami vaidinti auką.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Jei turite šiek tiek laisvo laiko, kas jums labiau patiktų?