Koronaviruso prevencija: socialinės globos įstaigoms nurodyta, kokių priemonių imtis

2020-03-04, socmin.lt

Stengiantis apsaugoti labiausiai pažeidžiamus asmenis nuo galimo koronaviruso (COVID-19) užkrato, socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis pavedė ministerijai pavaldžioms socialinės globos įstaigoms imtis atsargumo priemonių, tai yra riboti globos įstaigų klientų kontaktus su lankytojais, neseniai grįžusiais iš šalių, kuriose nustatyti dažni koronaviruso atvejai, užtikrinti bendrų higienos reikalavimų laikymąsi, pagal galimybes ir poreikį papildyti asmeninių apsaugos priemonių atsargas.

Taip pat nurodyta, kokius veiksmus reiktų atlikti, jeigu socialinės globos įstaigų klientams pasireikštų koronavirusui būdingi simptomai ar jie praneštų turėję kontaktų su asmeniu, keliavusiu šalyse, kurios tapo koronaviruso židiniais.

Pavyzdžiui, pasireiškus būdingiems simptomams globos įstaigos klientui turi būti skiriama atskira patalpa, darbuotojai, kurie privalo kontaktuoti su globos įstaigos gyventoju, turi būti aprūpinti apsaugos priemonėmis ir laikytis medikų rekomenduojamų higienos reikalavimų, įstaigoje turi būti skelbiamas karantinas, kurio metu būtų ribojamas klientų lankymas bei dalyvavimas masiniuose renginiuose.

Šie pavedimai aktualūs 35-ioms ministerijai pavaldžioms socialinės globos įstaigoms ir Pabėgėlių priėmimo centrui.

„Ministerijai pavaldžiose socialinės globos įstaigose gyvena ir paslaugas gauna daugiausia žmonės su proto ar psichikos negalia, tačiau tarp jų yra ir senyvo amžiaus asmenų, kurių imuninė sistema gali būti šiek tiek silpnesnė. Tai reiškia, kad visi turime aiškiai žinoti, ką darome siekdami užkirsti kelią užkrato plitimui arba ką reiktų daryti, jeigu globos įstaigos klientui pasireikštų būdingi simptomai. Protingas atsargumas visuomet būtinas, nepaisant fakto, kad šiuo metu nerimui nėra pagrindo“, - teigia socialinės apsaugos ir darbo ministras L. Kukuraitis.

Rekomendacijos trumpai:

  • Peržiūrėti ir atnaujinti įstaigų tvarkas dėl koronaviruso profilaktikos, kontrolės priemonių ir veiksmų taikymo.
  • Įvertinti įstaigoje turimų apsaugos priemonių atsargas, pagal poreikį ir galimybes jas papildyti.
  • Riboti asmenų lankymą artimiesiems, kurie yra grįžę iš koronavoruso paveiktų valstybių ir regionų.
  • Užtikrinti higienos reikalavimų laikymąsi.
  • Jei pasireikštų simptomai darbuotojui – uždrausti visus jo kontaktus su įstaigos globotiniais.
  • Jei pasireikštų simptomai įstaigos globotiniui – ligoniui skirti atskirą patalpą, darbuotojus aprūpinti apsaugos priemonėmis, skelbti karantiną, stabdyti lankymą ir dalyvavimą masiniuose renginiuose.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos kancleris Karolis Vaitkevičius ketvirtadienį taip pat susitiko su įstaigų, veikiančių prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, vadovais bei pasiūlė imtis visų reikiamų atsargumo priemonių, sudaryti sąlygas besilaukiančioms darbuotojoms ar gretutinėmis ligomis sergantiems darbuotojams dirbti nuotoliniu būdu, stebėti situaciją, keistis informacija, o iš koronaviruso paveiktų šalių grįžusių klientų aptarnavimą atlikti nuotoliniu būdu.


Straipsnio komentarai

..2020-03-05
gali būti kad patys trina patys klausinėja. taip ir yra su tomis sudėtingomis cžv gestapo "non state actors" rolėmis. Matai ištrynė ne tik komentarus, bet ir mano pagalvojimus į tavo klausimą apie komentarų trynimą. Tai kodėl paliko tavo komentarą? Kuo jisai lygesnis? Nu nežinosi su žvejybomis. Pvz važiuojant į žvejybą išsiverdama makaronų. paprastai naudojami rageliai, nes forma kabliuko atžvilgiu ergonomiška. Tad žvejas pasišeria žvejybos vietą su makaronais ir kabina ant kabliuko tą patį makaroną. Tai kaip žuviai atskirti kur paprastas makaronas ir kur žuvimo makaronas su loterijos bilietu į kitą žuvėjų pasaulį. Tai lygiai toks pat makaronas. Taip ir su turingo testais, kurie taip ir sugalvoti kad būtų galima kabinti makaronus. Išlaiko tokius egzaminus tik egzaminsiuviai kurie dėl to ir yra be egzamino. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
kkk2020-03-04
KUR DINGO TO PONO KOMENTARAI??? KODĖL JIE YRA TRINAMI??? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip manote, ar bus antroji viruso banga ir vėl įvestas karantinas?