Medicinos studentai dėkingi Šilutės ligoninės medikams

2020-03-09, Viktorija Skutulienė, Šilutės ligoninės visuomenės informavimo specialistė
Nuotraukoje Šilutės ligoninėje praktiką atliekančios medicinos studentės - Gabrielė Kapūstienė (kairėje) bei Karolina Skirgailaitė.
Nuotraukoje Šilutės ligoninėje praktiką atliekančios medicinos studentės - Gabrielė Kapūstienė (kairėje) bei Karolina Skirgailaitė.
Jau ne pirmą kartą į VšĮ Šilutės ligoninę pasisemti praktinių žinių atvyksta būsimieji gydytojai. Šiuo metu įvairiuose ligoninės skyriuose klinikinę medicinos praktiką atlieka trys ketvirto kurso studentės. Tai Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) studentės Rasa Toleikytė ir Gabrielė Kapūstienė bei Karolina Skirgailaitė iš Vilniaus universiteto.

Studentė Rasa Šilutės ligoninės medikams jau pažįstama. Dar 2016-ųjų vasarą kartu su 5 būsimais gydytojais ji atliko savanorišką praktiką taip pat įvairiuose ligoninės skyriuose. Jai nėra svetimas ir pamario kraštas, mat Šilutėje dažnai atostogaudavo pas močiutę...

O štai Gabrielė ir Karolina Šilutėje svečiuojasi pirmą kartą. Anot jų, Šilutė - gražus ir didesnis miestelis, negu galvojo iki šiol. Jas maloniai nustebino ir vietiniai žmonės. „Man labai patinka Šilutė. Architektūra ir pastatai labai skiriasi nuo tų, kur užaugau. Jonava - industrinis miestas, o čia - kultūrinis. Gražus miestas, norėjosi labiau jį pažinti, nes tai mamos kraštas. Draugiški ir vietiniai žmonės“, - įspūdžiais apie Šilutę dalijosi Karolina.

Iki šiol abi studentės praktikavosi Kauno klinikose, todėl joms buvo svarbu sužinoti, kaip dirba gydytojai rajonuose. Anot jų, didmiesčių ligoninėse praktikuojasi po keliolika ar daugiau studentų, todėl gydytojai ne visada gali skirti kiekvienam pakankamai dėmesio. Tačiau ne tik dėl šios priežasties būsimosios gydytojos atvyko į Šilutę. Joms taip pat svarbu sužinoti, kaip dirbama antro lygio ligoninėse, kokie pacientai ir kt.

„Gydytojos moka bendrauti su pacientais, gražu tai stebėti ir iš jų mokytis. Man viską gražiai paaiškina ir dar pamoko. Tai labai patiko“, - apie praktiką Vaikų ligų skyriuje trumpai pristatė Gabrielė, kuri šiuo metu jau praktikuojasi Priėmimo-skubios pagalbos skyriuje, vėliau – Vidaus ligų skyriuje.

Karolina šiuo metu mokosi iš Chirurgijos-traumatologijos skyriaus gydytojų. Taip pat susipažįsta ir su darbu Konsultacinėje poliklinikoje, kuris irgi Karolinai labai patinka. „Man patinka žmonės, su jais bendrauti, juos priimu tokius, kokie jie yra. Be to, planuoju tapti šeimos gydytoja, todėl teks bendrauti su žmonėmis“, - ateities planus atskleidė studentė.

Dar abi studentės pasidžiaugė ligoninės kolektyvu, jų nuoširdumu ir požiūriu į studentus. „Nuoširdžiai dėkoju visam kolektyvui. Labai gražiai priėmė. Esu be galo dėkinga“, - sakė Gabrielė. Gydytojams gražius žodžius tarė ir Karolina. Ji pasidžiaugė, kad Šilutės ligoninės medikai mielai atsako į visus klausimus ir pataria.

Anot Kapūstienės, studentams sunkiausia dalis surinkti anamnezę. „Universitete nėra tiek daug to ryšio su pacientu, kiek norėtųsi. Juk, kai kalbiesi su paciente, dažniausiai jai būni penktas, todėl dažnai tikrai jis nebenori vėl to paties pasakoti apie save“, - sakė Gabrielė. Praktika Šilutės ligoninėje studentėms patinka. Joms svarbu ne tik gilinti teorines žinias, bet ir praktikuotis. Pavyzdžiui, daugiau bendrauti su žmonėmis. To studentės taip pat mokosi ir Šilutės ligoninėje.


Straipsnio komentarai

..2020-03-09
Nu kodėl kalbant apie reputacijų nepriekaištingumą geriau nevartoti tokių "mažutinių" išsireiškimų kaip dėmė ar taškai? Aš pavartojau išsireiškimą "su kvapeliu", nes kvapas tai kažkas kas yra nematomo, nepaliečiamo, kažkas kas neįmanoma beraščiams kryžiuočiams atspindėti dvimatėje atskaitos sistemoje pasinaudojant galingas plunksnas. Kvapas norit nenorit yra 3D erdvinis reikalas. Pamenate kai buvo šilutėje grabų upės ekologinė katastrofa. Kiek berašysi juodu ant balto apie tą kvapą tos srutos vis tiek nesmirda. Net paveiksliukai ir tie nesmirda. Net jeigu perduodamas vaizdas gyvai, per palydovus. Net jeigu kosmonautas iš tarptautinės kosminės stoties išsitraukęs žiūronus žiūri į šilutę jam nosies tie reikalai neriečia. Tai kaip galima perduoti kitus pojūčius, ne tik garsą ir vaizdą? Pamenate tą vaiduoklinį filmą kur Whoopi Goldberg nuėjusi į banką robinkepuraitinosi kaip koks sezamai atsiverk alibaba kuprotuose kalnuose? Kažkas panašaus ir su cžvistėliais. Kaip toje dainoje iš tarybinės versijos apie ateitininkų terminatorius - filmo apie viešnia iš ateities: Слышу голос, голос спрашивает строго - А сегодня что для завтра сделал я. Kryžiuočiai ir yra kažkokie šizofrenikai, kuriems "girdisi" balsai, bet jie ir tepa visus kuo patys smirdi. Nu nežinau gal viskas taip ir sugalvota atvirkščiai. Jie drąsos kelias, kur jie "išgeni" ir apipjausto vaikus taip kad po to galima būtų juos ganyti kaip aklųjų, kurčiųjų karalystę. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-03-09
matot viskas yra labai sudėtinga su cžvistėliais ir jų kryžiaus žygiais žygiuojant drąsos keliais, kuriuos jie tiesia ant kaulų ir kaukolių. Kažkas panašaus į tas pasakas apie žydrabarzdžius. Bet tame ir esmė kad viskas ką jūs turite tai vis tiek yra kryžiuočių intelektualinė nuosavybė. Kažkas į kažką panašaus. Tai ir yra du taškai ir kažkokie nuostabą keliantys protavimai, kurie sujungia tas demes į kažkokią prasmę. Nu kad ir tas microsoft ar nacių kryžius. tai ne kryžius. Tai tik tuštuma, kuri jūsų sąmonei gali būti parduota kaip langas pvz langas į ateitį, langas į praeitį, langas į paryžių, langas į dangų ir debesis kuris įtaisytas jūsų brexitinės kolonijos dievų miško konclagerio cypėje, tt. Jeigu pažiūrėsit į tai "kitomis" akims tai tas kryžius gali būti ne tik lango rėmai, bet ir svastika. Kalba ir eina apie tuštumos skonį kurią turėtumėte nepajusti nepalikę kaip musę kandę. Jeigu nėra burnoje dantų ar gali kąsti musę? Kas čia per žmonės vorai v zakone, tokius tinklus nusiaudę. Tame ir esmė jeigu ligoninės direktoriaus diplomas yra su kažkokiu "kvapeliu" vadinasi visas ligoninės personalas yra su tokiu pačiu kvapeliu. Nu tame ir esmė turėtų būti ir aiškinamasi iš kokių kopūstų yra išlindę visi šitie vatnykai. Negalima nepagalvoti kad iš kimchi kopūstų, UNIT 731, kažkokių natistinių nacionalinių programų kur atliekami eksperimentai su žmonėmis, tt. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Per kiek laiko gaunate šeimos gydytojo konsultaciją?