Pagėgių rinktinės pasieniečiai gyventojams padės įvairiose situacijose

2015-02-06, pasienis.lt informacija

VSAT Pagėgių rinktinės ir jos užkardų vadai bei skyrių viršininkai antradienį Kudirkos Naumiesčio užkardos ruože vykdė automobilių ir asmenų kontrolę, o vėliau dalyvavo padalinių vadovų pasitarime. Čia aukščiausi rinktinės pareigūnai kalbėjo apie tai, kaip pasieniečiai gyventojams padės įvairiose situacijose, kurias paprastai sprendžia policija.

Atvykę į Šakių rajone įsikūrusią Kudirkos Naumiesčio užkardą rinktinės vadovai, jos aštuonių užkardų vadai bei septynių rinktinės skyrių viršininkai gavo aiškias užduotis - pusantros valandos sienos su Rusija ruože vykdyti transporto priemonių ir asmenų kontrolę, operatyviai reaguoti į gautą informaciją apie nusikalstamas veikas, administracinius teisės pažeidimus ar kitus įvykius, savo buvimu ir vykdoma tarnyba užtikrinti viešąją tvarką ir visuomenės saugumą.

Tokį darbą Kudirkos Naumiesčio užkardos pareigūnai vykdė ir iki šiol, tačiau š. m. sausio 23 d. buvo patvirtinta Policijos įstaigų ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos padalinių bendradarbiavimo tvarka. Ja vadovaujantis bus dar glaudžiau bendradarbiaujama ir operatyviai reaguojama į gautą informaciją apie nusikalstamas veikas, administracinius teisės pažeidimus. Policijos ir pasieniečių pajėgų veiksmams koordinuoti bus suteikta teisė matyti abiejų institucijų pajėgas Vieningoje pajėgų valdymo sistemoje.

Pagėgių rinktinės vadas Rimantas Timinskis, kartu su pavaldiniais vykdęs transporto priemonių ir asmenų kontrolę, sakė, kad rimtų pažeidimų šįkart nebuvo nustatyta. Bendraudami su pasienio ruože sutiktais asmenimis, pasieniečiai akcentavo pačių žmonių sąmoningumo ir pilietiškumo svarbą. VSAT pareigūnai žmones skatino nelikti abejingais ir pranešti apie pastebėtus valstybės sienos, pasienio ruožo ar viešosios tvarkos pažeidimus.

Kudirkos Naumiesčio užkardoje vėliau vykusio padalinių vadovų pasitarimo metu rinktinės vadovybė pavaldiniams akcentavo, kad pasieniečiai privalo glaudžiai bendradarbiauti su kitomis tarnybomis, keistis turima informacija, žinoti apie planuojamus pajėgų išdėstymus pasienio ruože ir šalio jo esančiose gyvenvietėse ir, svarbiausia, esant reikalui nedelsiant reaguoti į įvykius.

Vadovaudamiesi minėta bendradarbiavimo tvarka Pagėgių rinktinės pareigūnai ne tik vykdys jiems iki šiol priskirtas funkcijas, tačiau arčiau sienos esančiose vietovėse reaguos ir į buitinius bei šeimyninius konfliktus, viešosios tvarkos ir kitus pažeidimus - anksčiau gyventojai tokiais atvejais tikėdavosi sulaukti policijos pareigūnų pagalbos.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!