Zoologijos muziejaus entomologai aptiko naują Lietuvai vabalų rūšį

2020-03-09, am.lrv.lt

Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus entomologai Kuršių nerijos paplūdimyje aptiko naują Lietuvos faunai vabalų rūšį – triragius mėšlavabalius, kuriuos pirmasis pastebėjo gamtininkas Paulius Rupšas. Jie radinį vadina sensacija, nes paprastai šie vabalai veisiasi Vokietijos pajūryje, pietinėje Švedijoje, šiaurinėje Lenkijoje ir Kaliningrado srityje. Triragis mėšlavabalis daugelyje šalių laikomas nykstančia rūšimi ir yra oficialiai saugomas.

Muziejaus entomologų Romo Ferencos ir Vytauto Tamučio manymu, šios rūšies atsiradimas Lietuvoje – natūralus jos populiacijos kitimas dėl šylančio klimato. Susidarė tinkamos sąlygos, ir ji užima vis naujas teritorijas.

Tai jau ne pirmas Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus entomologų atradimas šiemet. Vasario pradžioje, auginant vabzdžius iš gamtoje surinktos sausos medienos, išaugo anksčiau Lietuvoje nematyta siaurablizgio rūšis.

Mūsų šalyje veisiasi apie 17 tūkst. vabzdžių rūšių, 107 yra įtrauktos į Raudonąją knygą.


Straipsnio komentarai

..2020-03-10
kažkaip neina suprasti kaip jie tą vabalą atrado? ėjo entomologinis buožė neringoje iš 5 žvaigždučių viešbučio į 5 žvaigždučių restoraną ir susisapnavo kažkas? Turbūt nešė ir pamentė nes iškrito iš kišenės, kaip tam kitam mūsiškiatovyčiui tas nepriklausomybės aktas. Komentaras patinka Komentaras nepatinka