Ūkininkai jau gali pradėti tręšti laukus

2020-03-10, zum.lrv.lt

Atsižvelgiant į palankias šių metų pavasario hidrometeorologines sąlygas, tręšimas mėšlu ir srutomis gali būti pradėtas jau rytoj – kovo 10 d.

Aplinkos ir žemės ūkio ministrų kovo 9 d. įsakymu draudimo tręšti terminas yra sutrumpintas – tręšti galima nuo kovo 10 d. iki lapkričio 15 d. 

Tinkamai naudojamas mėšlas ar srutos yra  ypač vertinga trąša dirvožemio savybėms gerinti ir maisto medžiagų, tarp jų – mikroelementų, atsargoms jame gausinti. Tačiau pernelyg gausus, nesubalansuotas ir netinkamu laiku vykdomas tręšimas gali padaryti žalos dirvožemio biologinėms, cheminėms ir fizinėms savybėms bei aplinkai.

Rekomendacijas tinkamam tręšimui galite rasti čia.

Už aplinkosauginių reikalavimų pažeidimus tręšiant laukus mėšlu ir srutomis gresia baudos. Pažeidėjai taip pat turi atlyginti aplinkai padarytą žalą.


Straipsnio komentarai

ačiū kiaušiniams2020-03-10
už leidimą vištoms. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-03-10
bet matai kaip komanduojama ir kontroliuojama tarsi žemės ūkis tai ir yra žemės užkariavimo kariniai reikalai. Rekomendacijos kaip tinkamai tręšti 200 puslapių. Tie ūkininkai turbūt kaip tas robotas dvynys kur per elektroniko nuotykius buvo. Įkiša knygą per antrą galą ir stebuklingai viską išmoksta. Tais laikais duomenų laikmenų nebuvo. Tik knygos. Ir kompiuteriai naudojo popierines laikmenas, su skylutėmis panašiai kaip brailio raštas. Tame ir esmė nedarykit nuostabaus proto klaidos, kur jums atrodys kad tas elektronikas nemokėjo kažko kol su tuo nesusidūrė. Gal tik vaidino durnių kad nemoka ir nežino. Ta balsytės "nuostabaus" balso atliekama daina "sparnuotosios supynės" ir yra iš to fillmo. Įdomiausia ne pati mėšlo martinių maišymo "geroji praktika" kurios perlus dosniai barsto kažkokie nesunumeruoti dar agentai, bet tas rekomendacijas "parašiusių" mėšlo ir srutų ekspertų pavardės. Iš kur jie čia yra atsibrexitinę? Komentaras patinka Komentaras nepatinka