Orai: ruoškitės – Lietuvą talžys audra

2020-03-12
Vita Beržinytė | Gismeteo.lt skaitytojų nuotr.
Vita Beržinytė | Gismeteo.lt skaitytojų nuotr.

Šiandien, pirmoje dienos pusėje, vietomis dar numatomi pragiedruliai, tačiau tai bus tyla prieš audrą. Antroje dienos pusėje vakarų, pietvakarių krypties vėjas stiprės vis labiau.

Šiandien po pietų gūsiai sieks 16–22 metrus per sekundę, vėlai vakare gūsiai įsismarkaus iki 22–25 metrų per sekundę, o pajūrį talžys itin smarkūs gūsiai, galintys pasiekti net 25–35 metrus per sekundę.

Dienos metu taip pat daug kur numatomi krituliai, vietomis gan gausūs, kai kur gali pasigirsti ir perkūnija. Vilniuje bus apie 8, Kaune apie 9 laipsnius šilumos. Šiauliuose, Panevėžyje ir Klaipėdoje oras šils iki 7 laipsnių.

Vyraujant audringiems orams nepamirškite pritvirtinti ar įnešti iš kiemo į vidų tokius daiktus, kuriuos vėjas gali nunešti, taip pat venkite statyti automobilius greta medžių, kadangi gali lūžti šakos ar nuvirsti ir pats medis. Jokiais būdais nestovėkite patys greta medžių, greta elektros stulpų, kur vėjas gali nutraukti elektros laidus. Jei pamatėte nutrauktus laidus nesiartinkite prie jų, skambinkite specialioms tarnyboms. 

Smarkus vėjas gali kai kurias vietoves palikti be elektros, pasirūpinkite kuo pasišviesti. Nelikite abejingi ir arti gyvenantiems vienišiems senoliams, gal jiems reikia jūsų pagalbos.

Ypač atidūs būkite keliuose išvažiuodami iš uždaro kelio ruožo į atvirą, rinkitės saugų greitį.

Kadangi pajūryje vyraus smarkiausias vėjas, nerizikuokite savo gyvybe ir laikykitės nuo šėlstančios jūros atokiau!

Penktadienio naktį audringi orai tęsis ir toliau. Daug kur gūsiai sieks 20–25, pajūryje 25–32 metrus per sekundę.

Daugelyje vietovių nuvilnis lietus, temperatūra svyruos tarp 2–5 laipsnių šilumos.

Dieną laikysis 15–22 metrų per sekundę gūsiai, vyraus permainingas debesuotumas ir trumpalaikis lietus. Vilniuje ir Kaune oras šils iki 7 laipsnių. Šiauliuose bus apie 5, Panevėžyje ir Klaipėdoje apie 6 laipsnius šilumos. Vakare vėjas jau turėtų nurimti visiškai, tuo metu temperatūra sparčiai kris.

Gismeteo.lt 


Straipsnio komentarai

..2020-03-12
čia yra ne vienas keistas niuansas su tokiomis naujienomis. Nu atseit jeigu žinai kad va ateina kažkoks griuvinėjantis dangus, tai tokiam durniui galima užleisti kelią. Pasitraukti į šoną, įlįsti po žeme, tt. Galima susiorganizuoti gyvenimą taip kad visada šviestų saulė ir dangus būtų giedras. Tereikia kažkokios judėjimo laisvės ir instrumentų. Dabar pagalvokim apie kitas keistenybes. Nu atseit buvo judėtojai, kurie neturėjo tokių stebuklingų prognozių ir kaip kokie ikarusai su ta lituanika sudužo į šipulius. Turiu omenyje pagiringus r pagyrūninius darytojus: darių ir girėną. Nu čia reik irgi turėti omenyje kad tie fruktai jokie ne didvyriai. Geriausiu atveju kažkas panašaus į beždžionę cirke kur neišradusi dviračio išdresiruota važiuoti su dviračiu. Na ir čia jeigu prie to prieti iš tos pusės kad tokie fruktai iš tikrųjų egzistavo iš tikruju ir kad tai nėra išgalvoti ir išorvelinti karinės propagandos personažai. Tame ir esmė su tuo skrydžiu kad tai prieštarauja jau plačiai tuo metu vystomam oro laivybos sričiai tai yra dirižabliam, oro balionams, tt. Jugi buvo reguliarūs reisai tarp europos ir amerikos. Tie dirižabliai tai kažkas kas prieštarauja (sąlyginai) sveikam (dvimačiam) protui ir logikai. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kiek Jums tenka laukti vizito pas šeimos gydytoją?