Kivirčas su žmona kainavo daugiau nei 8 tūkst. eurų

2020-03-16, Vidas Kalinauskis
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka

Prieš penkerius metus A. D. buvo teistas pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį „Kelių transporto eismo saugumo ar transporto priemonių eksploatavimo taisyklių pažeidimas“ ir tada sumokėjo 865 eurų baudą. Š. m. sausio 5-ąją šis jau beveik Kristaus amžiaus sulaukęs vyriškis vėl įkliuvo pareigūnams, ir vėl pagal tą patį BK straipsnį. Tik šį kartą bauda – dešimt kartų didesnė, mat neblaivus vairavo ne savo, o banko automobilį.

„Nelaimės“ vieta – Mikytai

Tauragės apskrities VPK tyrėjo V. S. sausio 5-osios tarnybiniame pranešime juodu ant balto parašyta, kad tą dieną, apie 14.50 val., Pagėgių savivaldybės  Mikytų kaime, kelyje Kaunas-Jurbarkas-Šilutė-Klaipėda, buvo sustabdytas automobilis ,,Volvo XC70“. Jo vairuotojui A. D., apsvaigusiam nuo alkoholio, pirmu pūtimu (15.19 val.) į alkoholio matuoklį buvo nustatytas sunkus 2.74 prom. neblaivumas, antru pūtimu (15.41 val.) - 2.88 prom. neblaivumas.

Ikiteisminio tyrimo metu bedarbis A. D. savo kaltę pripažino visiškai ir paaiškino, kad 2017 metų vasarą jis pasiėmė paskolą iš AB ,,Šiaulių bankas“ ir sudarė 7 600 eurų išperkamosios nuomos sutartį. Taip įsigijo automobilį ,,Volvo XC70“. Automobilio savininku, pagal sutartį, tapo AB ,,Šiaulių bankas“, o jis - automobilio valdytoju. Š. m. sausio 5-ąją,  apie 14 val., namuose buvo gerokai apsvaigęs nuo alkoholio ir susipyko su žmona. Supykęs ant jos tyčia pasiėmė automobilio užvedimo raktelius ir išvažiavo į Tauragės miestą, į sodybą. Bet Mikytų kaime jį sustabdė policijos pareigūnai. 

Iš VšĮ „Emprekis“ pažymos matyti, kad automobilio „Volvo XC70“ vidutinė rinkos kaina šiuo metu yra 6 166 eurai be PVM.

Už padarytą nusikalstamą veiką prokuroras siūlė A. D. paskirti 60 MGL (3 000 eurų) baudą. Vadovaujantis atitinkamu BK straipsniu bausmę mažinti trečdaliu ir paskirti 40 MGL (2 000 eurų) baudą. Į bausmės laiką įskaityti laikinajame sulaikyme išbūtą laiką. Prokuroro siūlymu, vadovaujantis BK straipsniu uždrausti jam 3 metus vairuoti visų rūšių mechanines transporto priemones. Be to - konfiskuoti  automobilio „Volvo XC70 vertę atitinkančią pinigų sumą – 6 166 eurus.

A. D. sutiko su prokuroro sprendimu užbaigti procesą teismo baudžiamuoju įsakymu ir siūloma bausmės rūšimi bei jos dydžiu.

Banko automobilis pabrango dvigubai

BK 72 straipsnio 2 dalyje nurodyta, kad konfiskuojamas tas turtas, kuris buvo nusikaltimo įrankis, priemonė ar nusikalstamos veikos rezultatas. Kai konfiskuotinas turtas paslėptas, suvartotas, priklauso tretiesiems asmenims ar jo negalima paimti dėl kitų priežasčių arba šį turtą konfiskuoti būtų netikslinga, teismas iš kaltininko išieško konfiskuotino turto vertę atitinkančią pinigų sumą. Iš bylos medžiagos nustatyta, kad automobilis „Volvo XC70“, kuris buvo nusikalstamos veikos padarymo priemonė, priklauso ne A. D., o AB „Šiaulių bankas“. A. D. - tik šio automobilio teisėtas valdytojas. Todėl šiuo atveju automobilis ne konfiskuojamas, o iš A. D. išieškoma konfiskuotino turto vertę atitinkanti pinigų suma – 6 166 eurai.

Tauragės apylinkės teismo teisėja Elena Bertulienė nusprendė skirti A. D. 1 900 eurų dydžio baudą, baudžiamojo poveikio priemonę – trejiems metams uždrausti vairuoti visų rūšių kelių transporto priemones (terminą skaičiuojant nuo 2020 m. sausio 6 d.) ir išieškoti iš nuteistojo 6 166 eurus - konfiskuotino turto automobilio „Volvo XC70“ vertę atitinkančią pinigų sumą.

Teismo baudžiamasis įsakymas jau įsiteisėjo.


Straipsnio komentarai

ar galima tai traktuoti kaip nusikaltimą?2020-03-17
nusikaltimo pobūdis - vartojo alkoholį...nusikaltimo įrankis - stikliukas...nusikaltimo priemonė - degtinė...kažkas pagamino, kažkas pardavė...čia jau grupinė nusikalstama veika...
Pareigūnai ėmėsi prevencinių priemonių ir sustabdė veiklą, galėjusią pavirsti nelaime...
Konfiskuoti reikėtų stikliukus, alkoholį iš parduotuvių, bravorus uždaryti...
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-03-16
nu ir kas čia per išsireiškimas: "nusikalstamos veikos padarymo priemonė"? Čia tas pats kas pradėti kaltinti asfaltą ir trinkeles kad juo girtas žmogus važinėjo. Ir ta keista logika kad automobilio negalima konfiskuoti nes rakštisteininių machinacijų dėka automobilis nesiskaito kad priklauso žmogui. Dabar atseit automobillis turi teisinę neliečiamybę. Tarsi diplomatiniai transporto numeriai. Nu negalima nepažiūrėti ir taip į visas per lizingą naudojamas mašinas. Kad tai kriptologija - kažkoks karinis autoparkas. Bet šiuo atveju gali būti kad jis irgi "nekaltas", net jeigu iš tikrųjų ir pripūtė. Jeigu jis kažkoks NATO karys kuris čia gyvena pagal SOFA susitarimus, tai jo neturėjo teisės net stabdyti policija. Jeigu būtų jo mašina ta mašina būtų kalta, dabar mašina nieko dėta ir nekalta. Nu didžiausia nesamonė. Kas jau kas bet čia turėtų būti visos transporto priemonės lygios jeigu važiuoja prieš eismo taisykles. Ir kas čia per nesamonė, kad atėjęs į banką bedarbiai gauna tokias paskolas kad pirkti tokias brangias mašinas. Nu gal taip paskolos išduodamos šiaulių banke? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?