Vamzdis upėje atsidūrė ne iš ten, iš kur buvo manyta

2020-03-16, Parengta pagal Grynas.lt informaciją
Matyti išilgai upės plūduriuojantys plastikiniai vamzdžiai.
Matyti išilgai upės plūduriuojantys plastikiniai vamzdžiai.

„Pajūryje netylant aplinkosaugos skandalams vienos „Facebook“ grupės nariai atkreipė dėmesį į du Veiviržo upėje plūduriuojančius vamzdžius. „Grynas žemėlapis“ nusprendė įsitikinti, ar tikrai šie vamzdžiai galėjo padaryti žalą upei.

Vasario 20 dieną viešoje „Facebook“ grupėje „Pietinė Klaipėda smirda“ paskelbtoje žinutėje matyti išilgai upės plūduriuojantys plastikiniai vamzdžiai, taip pat pridėtos palydovinės nuotraukos su pažymėta vamzdžių vieta. Pasak žinutę paskelbusios grupės administratorės, dėl įtartinų vamzdžių kreipėsi Vilkyčių gyventojai, kurių nerimą sukėlė tai, kad vamzdžiai neva ateina iš įmonės „Minijos nafta“ teritorijos.
Susisiekus su Aplinkos apsaugos departamentu paaiškėjo, kad grupėje paskelbtas spėjimas – klaidinantis, o UAB „Minijos nafta“ į Veiviržo upę jokių išleidimų neturi. Aplinkos apsaugos departamento viešųjų ryšių specialistės Ievos Krikštopaitytės teigimu, iš įmonės teritorijos paviršinės lietaus nuotekos surenkamos ir po valymo lietaus nuotekų valymo įrenginyje išleidžiamos į melioracijos griovį.

2019 metais Aplinkos apsaugos agentūrai atlikus paviršinių nuotekų valstybinę laboratorinę kontrolę leidžiamų normų viršijimo nenustatyta. Veiviržo upės atkarpą, kurioje užfiksuoti vamzdžiai, aplinkosaugininkai patikrino vasario 20 dieną. Paaiškėjo, kad nuotraukose užfiksuoti vamzdžiai iš tiesų yra kaimo turizmo sodybos geoterminio šildymo vamzdžiai: ilgasis – vandens paėmimo, trumpasis – išleidimo (grąžinimo).

Sodyboje geoterminis šildymas įrengtas 2010 metais, įrengimo projektą suderinus su visomis suinteresuotomis institucijomis. Čia neaptikta jokių gamtosauginių pažeidimų. Laikomasi Nuotekų tvarkymo reglamento reikalavimų.


Straipsnio komentarai

pilietis2020-03-16
Sodyba yra K. Gudžiuno ,,TURIZMO" ,projektai padaryti 2010m. ,,pagal projektus " viskas kaip
GRIGEO, tikrino aplinkos inspektoriai savi, viskas zakono , dabar laikas daryti rimta patikrinimą.
Būtina rimta patikra ar galimi tokie projektai...
Komentaras patinka Komentaras nepatinka