Izoliavimasis namuose, grįžusiems iš 18 valstybių – privalomas

2020-03-14, sam.lrv.lt

Visi, į Lietuvą atvykę iš Kinijos, Honkongo, Irano, Japonijos, Pietų Korėjos, Singapūro, Vokietijos, Prancūzijos, Ispanijos, Italijos, Islandijos, Norvegijos, Švedijos, Austrijos, Danijos, Nyderlandų, Šveicarijos ir Egipto, 14-lika dienų turi izoliuotis namuose (saviizoliuotis). Tai privalomas reikalavimas, už kurio nepaisymą gresia atsakomybė.

Pasak Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, klausimų, ar grįžus iš šių teritorijų eiti į darbą, mokymosi įstaigą, parduotuvę ar net į teatrą, koncertą, kurių, deja, iki šiol dar kilo, žmonėms turėtų nelikti.

„Jau yra priimtas sprendimas stiprinti sienų kontrolę. Tuo metu, visi grįžę iš 18 šalių, į kurias galbūt išvyko, kai jos nebuvo rizikingos, sugrįžę privalės dvi savaites likti namuose. Ir tai jau nebe solidarumo, pilietiškumo, bet rimtos atsakomybės klausimai“, – sako ministras A. Veryga.

Visos šios šalys, iš kurių grįžus privalu izoliuotis, yra rizikingos, jose vyksta koronaviruso infekcijos (COVID-19 ligos) plitimas visuomenėje.

Primename, kad visų keliautojų, grįžusių iš paveiktų teritorijų, ir toliau prašoma registruotis užpildant Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) interneto svetainėje pateikiamą anketą bei 14 dienų sekti savo sveikatos būklę.

Tuo atveju, jei sveikatos stebėjimo metu išsivysto ligos simptomai (karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas), nedelsiant skambinti nemokama Koronos karštąja linija 1808, pranešti apie susirgimo aplinkybes ir vykdyti medikų nurodymus. 


Straipsnio komentarai

.. @ Flamingo2020-03-14
nu čia reikalinga irgi turėti omenyje kad čia vis tiek kažkokie patyčių cirkai. šangeno erdvė šangeno šalių gyventojams skaitosi kaip bendra teritorija. Nėra sienų. Tad jeigu tu buvai vokietijoje, tai kaip tu žinai kad ten ir buvo vokietija? Kad žemė toje vietoje vadinama kitokiu žodžiu ne tiek pačių vietinių, bet turizmo ir judumo tikslais. Nu ta prasme kad tų vietinių nei vokietijoje nei lietuvoje nėra likę. Tik kažkokie brexitinių vaivorykštinių gaujos. Tad čia gal ir yra tik dar vienos patyčios. Va durnius kuriam atrodo kad jis buvo vokietijoje, kurios senai nebėra. Ar tikrai ne turkietijoje? Matai kad kalba eina apie "saviizoliaciją". Tai yra skęstančiųjų gelbėjimas skęstančiųjų reikalas. Nu paskambinsi tuo karštuoju numeriu ir tada jau kalbėsi su telefoniniais sukčiais ir jie jau tada žiūrės kas ir kaip. Tai yra visiškai neaišku kas čia vyksta: ar puolimas, ar gynimas, ar hibridinės operacijos, tt, bet kokiu atveju tai ką mes stebime ir yra "lengvas" karas tų visų natistinių kur natistai čia nepaliaujamai "sunkiai" pratybinosi metų metais. Į ką reikalinga atkreipti dėmesį kaip jie visada akcentavo rusijos grėsmes. Nu ir turint omenyje jų jau bendras operacijas sirijoje tai čia irgi kažkas tokio. Nu visur kur jie buvo išlaikę "neutralumą" ir "neliečiamumą" pvz mokslas, švietimas, žurnalistika, žmogaus teisės, vaikystė, žmogaus laisvės, šveicarijos bankininkystės, tt. ir reikalinga žiūrėti kaip į kažkokio neutroninių bombų teritoriją. Nepalikta nieko šventa. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Flamingo 2020-03-14
Tai turit patalpinti atskirai nuo seimos kur zmogus grizes turi but nebent gausit kiekvienam vesbuti isnuomoti Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-03-14
čia reik turėti omenyje kad jie tik vasario 26 atšaukė kitą "valstybės lygio ekstremaliąją situaciją" kuri tesėsi nuo praeitų metų liepos 3 d.
Nu kad viskas gali būti visiškai kitaip ar net atvirkščiai su tais rūpintojėliais ir jų "dėmesiu" ypač turint omenyje jų "nepriekaištingas" reputacijas.. Nu palyginus su tais visais baisiais fruktais ministerijoje šilutės daktarų grupuotė tai kažkokie šventieji. Nereikia ten net jų fiktyvių popierių tikrinti užtenka pažiūrėti į tuos snukius šlykščius, kurie matosi kad gyvenime knygos nėra buvę atsivertę. Gali būti kad čia atvirkščiai sugalvota kažkokia priedanga kur tie alibabos permetinėja plėšikus į lietuvą. Nors kam tie maivymaisi. Čia jau visi "savi" mūsiškiai. Tad jeigu jie ir daro kažką kad vien dėl bendrų koordinuotų operacijų, tam kad atrodyti kad lietuva kaip valstybė egzistuoja. Matot čia ekstremali situacije ne lietuvos lygio, bet kažkokios nutylėtos valstybės lygio. Kitas reikalas kas per stebuklingas imunitetas tų visų "ihre papiere bitte" tikrintojų. Kodėl jiems nereikia saviizoliuotis? Ir iš viso jeigu jau tas virusas tikrai yra ir yra toks naujas, tai kaip jie gali kažką aiškinti iš viso jeigu jie nieko ir nežino. Kas įdomu tai kad jie šito viruso atveju išsitraukė ir panaudojo tą pačią kalbą kurios nenaudojo nuo AIDS/HIV laikų. Kur jie vėl pradėjo aiškinti testo rezultatas "teigiamas" ar "neigiamas". Nu tarsi kalba eina apie energiją ir energetiką, batareikas, įtampą, polių skirtumą, jonus, tt. Čia yra svarbu, nes jau kaip ir artėjame prie tų visų šundaktarių, raganysčių, horoskopininkų, kordicepsininkų, bioenergetikų, tt.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?