Paradantozė: kaip atpažinti šią ligą?

2020-03-19, Pranešimas spaudai

Beveik 50 procentų suaugusių žmonių kenčia nuo dantų ir dantenų ligų, o paradantozė yra vienas dažniausių tokių susirgimų. Deja, jei gydymas nėra taikomas laiku, pasekmės gali būti net labai liūdnos, todėl labai svarbu laiku pastebėti šio susirgimo simptomus ir imtis atitinkamų priemonių.

Periodontito simptomai

Periodontitu sergantys pacientai įprastai skundžiasi dantenų spalvos pokyčiais, dantenų paburkimu, nemaloniu kvapu iš burnos, dantenų „kišenių“ gilėjimu, dantenų atsitraukimu ir kraujavimu. Pirmajame šios ligos etape pastebimi dantenų spalvos pokyčiai, o tuomet, jei susirgimas nėra gydomas, ši liga apima ir gilesnius audinius (būtent todėl atsiranda dantenų kraujavimas, nemalonus kvapas iš burnos, ir t.t.) Odontologijos klinikose dažniausiai rekomenduojama atlikti šaknų kanalų gydymą, kuris padeda užkirsti kelią ligos plitimui. Jei periodontitas yra ypač sunkios formos, dantų netekimas kartais yra neišvengiamas, todėl pacientui taikomas implantavimas ir protezavimas.

Dažniausios periodontito priežastys

Periodontito vystymuisi gali turėti įtakos nekokybiškai atliktos odontologinės procedūros (netikslūs dantų protezai, nekokybiškos dantų plombos, ir t.t.) Taip pat tam gali turėti įtakos kitos organizmo ligos (pavyzdžiui, cukrinis diabetas), netinkama mityba (vitaminų ir mineralų trūkumas), hormonų sistemos sutrikimai, dėl kurių organizmas negali tinkamai reaguoti į bakterijas, ir t.t. Nors periodontitas dažniausiai yra diagnozuojamas vyresniems nei 40 metų pacientams, tačiau amžius nėra riba – ši liga taip pat gali būti nustatoma ir jaunesniems pacientams. Odontologai pastebi, kad periodontitas dažniausiai diagnozuojamas vasaros metu – spėjama, kad būtent šiuo laikotarpiu kasdienei burnos priežiūrai skiriama mažiau dėmesio.

Kaip išvengti periodontito vystymosi?

Šios ligos gydymas dažniausiai yra ilgas ir sudėtingas, tad tuomet, jei siekiama, šios ligos išvengti, labai svarbu laikytis tam tikrų taisyklių. Odontologams tenka pastebėti, kad periodontitas dažniausiai diagnozuojamas rūkantiems asmenims, kurie nesilaiko svarbiausių burnos priežiūros taisyklių. Labai svarbu reguliariai valyti dantis, nepamiršti atlikti profesionalios burnos higienos odontologo kabinete, bei, žinoma, atsikratyti žalingų įpročių. Jei pastebėtumėte dantenų spalvos pokyčių, nereikėtų į tai numoti ranka – jei gydymas bus pradedamas ganėtinai greitai, tai padės išvengti sudėtingų procedūrų taikymo, ir, žinoma, leis sutaupyti pinigų.


Straipsnio komentarai

Viktoras Šneideraitis. Iš Šilutės.2020-11-26
Aš t.p. priklausau tiems žmonėms kuriems yra labai smarkiai gedo dantys. Ir deja tik po to kai netekau daugybės dantų galu gale sužinojau, ką reikia daryti, kad galėčiau išsaugoti bent likusius. Ir be abejo jei bučiau turėjęs dabartines žinias bent prieš pora dešimčių metu mano burnoje būtu buvę gan daug dantų. Man labai labai gaila žmonių kenčiančių dantų skausmus, nes aš pats jos patyriau daugybe kartu. Norėčiau kuo plačiau pasidalinti savo žiniomis su visais ir kamuojamais dantų skausmus ir ne. Ypač be abejo užjaučiu vaikus.
Bet per savo gyvenimą pastebėjau tokia šizoidine žmonių poelgių tendencija, kol kuo nors nepasako JŲ PRAKILNYBE IŠMINTINGOJI ZomboDėžė žmonėms gali bandyti įteigti bet ką ir tai bus ,,šauksmas tyruose". Dar kartais patiki tuo ką parašoma spaudoje. Labai norėčiau, kad ,,Šilokarčiamos" redakcija išspausdintu mano parašyta pvz., straipsnį, ką reikia daryti žmonėms, kad apsaugotu savo dantis. Galiu ir daugiau ką parašyti, ypač kas liečia akupunktūra, bet tiek to. Pinigų man iš NIEKO nereikia.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Kas galetu2020-03-30
Iš komentarų pašalinti .. Dvitaški. Tiesiog nemalonu skaityti Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-03-20
kaip aš galiu siūlyti kažką jeigu neturiu nieko. vadinasi tai kas turėtų būti pas mane yra pas jus. Tada jūs turite kažką siūlyti. Tik nepamirškit kad niekas niekados su teroristais nesidera. Taip ir yra pakolkas žiūrima į situaciją su daktarų grupuote ir šiuo atveju panaudotus masinius dantų naikinimo ginklus. Tad gal būt todėl ir nesiūloma absoliučiai nieko apsidraudžiant nuo to kad į "siūlymą" bus žiūrima kaip į siūlo galą galinti atvesti kažkur kur ir taip veda visi keliai. Tame ir esmė ar siūlysi ar nesiūlysi yra nesvarbu. Nes "nesiūlymas" irgi traktuojamas kaip vienas iš pasirinktų "neveiksnumo" variantų, kur kažkoks "protinguolis" vykdo "omerta" stiliaus įsakymus įjungia durnių ir nepakaltinamumą. Nu įsivaizduoji važiuoji keliu ir įvyksta avarija. Tu pagal įstatymą turėjai sustoti ir padėti žmonėms. Ir čia kalba eina ne apie pasiūlą ir paklausą, bet apie kažkokius savaime suprantamus dalykūs, kurie net neturėtų būti reglamentuojami įstatymo aktais. Tame ir esmė kad ostapininkai gali volioti durnių kiek tik nori. Oj sakys aš sustojau, bet kol sustabdžiau jau buvo per toli nuo įvykio vietos koks 20 kilometrų. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
to ..2020-03-19
ką siūlote?
Jei pasiūlymų nulis, galima įtarti, kad pats esate parodontozės auka.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-03-19
čia vėl daktarų grupuotė kabina makaronus. Nu kad šiuolaikinė medicina tokia galinga ir stipri kad iškirto visus miškus kuriuose vilkai gyvena, bet va tie vilkai kur anksčiau gyvendavo miškuose yra atbėgę iš miško ir prisitaikę gyventi tarp aklų avinų. Tie avinai nieko nesupranta ir nieko nemato. Matot ir pats straipsnis parašytas tarsi dantų gydymas tai kažkoks vizitas į tą raganų namelį, kur iš saldainių ir meduolių nulipdytas. Tai yra gydomi ne dantys, bet "ligos". Nu ateini pas dantų gydytoją, tai panašiai kaip į kirpyklą kur klausia "kaip kirpsim?". Nu klientas turi būti apsiskaitęs save išdiognozavęs pasinaudojęs tokiais straipsniais žinantis viską tam kad duoti įsakymus. Jie tik vykdys tas neatsargiai panorėtas kvailystes. Matot kokia logika. Dantų klinika kuri randasi vilniuje reklamuoja savo ilgai trunkančias gydymo paslaugas šilutėje už 300 kilometrų. Tai kas čia per logika? Ar jie išgirdo kad šilutėje yra prasta situacija su dantimis ir bando iš to pasipelnyti? Vargu. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?